Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mārtiņš Rītiņš, kas devās viņsaulē 72 gadu vecumā, pēdējā gaitā tika izvadīts 19. februārī Baltezera baznīcā. Pazīstamā šefpavāra šīs dzīves gaitas, kas pēdējos mēnešos pavadītas cīņā ar slimību, tika izbeigtas 11. februārī. Mārtiņš slimnīcā tika nogādāts dažas dienas pēc Ziemassvētkiem, 23. decembrī. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Mārtiņa Rītiņa brāļi skaidro, kur paliks viņsaulē aizgājušā šefpavāra iedzīve

Slavenības
13. maijā 06:37 2022. gada 13. maijā 06:37
  Marta Martinsone | Žurnāls "Kas Jauns"
Apritējuši trīs mēneši, kopš pēdējā gaitā tika pavadīts šefpavārs Mārtiņš Rītiņš. Viņš šā gada februārī devās viņsaulē 72 gadu vecumā. Sarunā ar žurnālu "Kas Jauns" Mārtiņa brālis Jānis saka: “Aizvien ir neizsakāmi skumji.”

Mārtiņa brāļi Andrejs (75) un Jānis (77), kas savulaik pārdevuši savas mājvietas Londonā, par savām mājām jau apmēram gadu sauc Baltezera īpašumu - 2589 kvadrātmetrus lielajā zemes gabalā ir 169 kvadrātmetrus plaša māja.

Kā zināms, māju Mārtiņš Rītiņš iegādājās 2000. gadā ar domu, ka tur dzīvos viņa mamma. Pēc tam tajā sāka dzīvot arī Mārtiņš pats, taču pērn rudenī Rītiņš pārcēlās uz dzīvi Rīgas centrā, atstājot brāļiem lielu daļu savas līdzšinējās iedzīves. Tāpat brāļu uzraudzībā tika atstāti Baltezera saimniecībā ierīkotie luksusa “vistu apartamenti”, kuros pie griestiem karājas lustra, sienas rotā koka gleznas, bet katrai vistai bija sava guļvieta kastē.

Kopš Mārtiņa Rītiņa nāves Baltezerā tiek ieviestas korekcijas. Jānis gan uzsver, ka šobrīd vairāk rūpju ir par to, kur uzglabāt Mārtiņam piederošās lietas. “Šobrīd tiek būvēts šķūnis, kurā novietot Mārtiņa īpašumā bijušās lietas, jo mājās tam visam vietas nav. Pilnas visas istabas ar viņa mantām. Dažas mēbeles no Mārtiņa dzīvokļa Rīgas centrā – gultu un dīvānus – atdevām viņa draugiem. Lielās pārdomās esam par lielo alkohola daudzumu, kas bija Mārtiņa centra dzīvokļa sienas skapī. Tur tik daudz vērtīgu pudeļu, kas katra maksā vairākus simtus eiro. Paši alkoholu nelietojam,” Jānis tagad prāto, kur alkoholiskos dzērienus likt.

Rītiņa dzērienu klāstā bija izsmalcināti un ekskluzīvi dzērieni, kuri dāvināti izcilajam šefpavāram.  (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Viņš atzīst, ka ir arī lietas, kuras pašiem nudien neesot nepieciešamas, piemēram, jauns vīna skapis, kuru Mārtiņš pat nepaguva aizvest uz jauno mājvietu. “Vīna skapis ir pilnībā jauns, bet pašiem nav vajadzīgs. To vajadzētu pārdot par cenu, par kādu tika iegādāts, – 3,5 tūkstošiem eiro,” atklāj Jānis.

Rītiņu ģimenē gan ar mantas dalīšanu domstarpību neesot bijis. “Mans brālītis Andrejs nupat aizlidoja uz Kanādu ciemos pie meitas un saviem mazbērniem. Līdzi paņēma pāris koferu ar mantām, tostarp arī dažas Mārtiņa rotaslietas, kuras nodos savai mietai,” paskaidroja Jānis. Viņš palicis mājās saimniekot ar suni un pāris Mārtiņa kaķiem. Darāmā esot krietni vien mazāk, jo Mārtiņa ierīkotā vistu kūts vairs neesot apdzīvota. “Rudenī plānojām, ka pavasarī ņemsim jaunas vistas, taču nu sapratām, ka nē. Tagad jādomā, ko ar to kūti iesākt,” prāto Jānis.

 Brāļi Jānis un Andrejs Rītiņu par godu Mārtiņam savā dārzā Baltezerā šajā pavasarī iestādījuši magnoliju. (Foto: no privātā arhīva)

Viņš uzsver, ka aizvien esot ļoti skumji bez mīļā brāļa. “Citādi jau tiekam ar visu galā. Ir neizsakāmi skumji. Zinām, ka mums neviens nevar palīdzēt. Ir jātiek ar skumjām galā, jo dzīve turpinās…”

Saistītās ziņas

Pēdējoreiz tikās viņas dzimšanas dienā... Vaira Vīķe-Freiberga dalās atmiņās par Mārtiņu Rītiņu
Pēdējie atvadu skūpsti un anekdotes - kā viņsaulē pavadīja Mārtiņu Rītiņu
"Es neesmu gatavs atvadīties…" - savā stāstā par Mārtiņu Rītiņu dalās viņa sirdsdraugs Maksimiliāns

Citas ziņas un notikumus lūkojiet žurnāla "Kas Jauns" šīs nedēļas numurā!

 

Citi šobrīd lasa

FOTO: Ronalds Ķēniņš pirms treniņa noliek pie vietas Latvijas hokeja spilgtāko zvaigzni
“Mēs viņam ausi nogriezām!” Krievu karavīrs pa telefonu izklaidē savu tēvu ar stāstiem par ukraiņu kropļošanu 9
FOTO: Ezerā Tamperē apgāzusies laiva ar Latvijas hokeja līdzjutējiem 2
Pievienot komentāru