Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes

Noklausies - "Bermudu divstūris" izlaiž singlu kopā ar "Auļiem"

Mūzika
22. martā 13:07 2022. gada 22. martā 13:07
  Jauns.lv
22. martā grupa "Bermudu divstūris" izziņo vērienīgu vasaras koncertturneju visā Latvijā, prezentējot arī pirmo singlu no gaidāmā albuma "Vidēji glīts".

"Vidēji glīts" būs jau trešais studijas albums grupas vēsturē, tas pārsteigšot fanus ar līdz šim vēl nedzirdētiem muzikāliem eksperimentiem un sadarbībām. Albuma pirmais singls "Līgava", piemēram,  tapis etniskā skanējumā kopā ar Latvijā labākajiem dūdu un bungu meistariem - grupu "Auļi".

"Mēs dzīvojam laikā, kad vēl vairāk kā nekad agrāk ir jānovērtē to, kas mums ir dots, tādēļ dziesma stāsta par mīlestību un spēku, ko tā spēj sniegt, un vēlmi nosargāt to, kas ir patiesi svarīgs un dārgs! Mēs esam ļoti gandarīti, ka tieši šī dziesma un tās vēstījums ir tapis ar labākajiem meistariem savā jomā, un "Auļi" noteikti tādi ir!” saka brālēni Triceps un Biceps.

Jaunais singls ir veidots, apvienojot šķietami tik atšķirīgus muzikālos stilus -  etno žanru ar populāro mūziku un repu, kas ir pirmais šāda veida radošais eksperiments abu grupu vēsturē.

""Auļu" ballēs bieži ir skanējuši "Bermudu divstūra" hiti, tāpēc bijām patiesi priecīgi, saņemot piedāvājumu piedalīties šīs dziesmas ierakstā. Dziesmas teksts mūs dziļi aizkustināja, jo tajā paustais vēstījums precīzi sakrīt ar to, ko jūt arī mūsu sirdis. Šī arī bija lieliska iespēja atkal sastrādāties ar mūsu draugiem no dažādām mūsdienu tautas mūzikas grupām, lai izveidotu speciāli šai dziesmai piemērotu vīru kori,” stāsta grupas "Auļi" dūdinieks Kaspars Bārbals.

Dziesmas ierakstā piedalījās arī Edgars Grabovskis no folkmetāla grupas "Skyforger", Ēriks Zeps no postfolkloras grupas "Rikši", Edgars Zilberts no folkloras un seno cīņu kopas "Vilkači", Andrejs Planders un Viesturs Āboltiņš no folkloras un eksperimentālās arheoloģijas kopas "Trejasmens".

Grupas jaunā albuma "Vidēji glīts" prezentācijas koncerti norisināsies visā Latvijā - Liepājā, Jelgavā, Rēzeknē, Alūksnē, Siguldā, Rojā, noslēdzošais koncerts tiks aizvadīts Rīgā.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti raķešu apšaudē Odesas apgabalā nogalinājuši vismaz 10 cilvēkus 39
VIDEO: Krievijas Ārlietu ministrija oficiālā brīfingā aizstāv antivakseri Vasiļevski, Lindermanu un citus Latvijā aizturētos aktīvistus 8
Tvitera lietotāji pamatīgi noskaitušies uz Indraši: "Virziens - krievu kuģis" 1
Pievienot komentāru