Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Grupa "Citi Zēni", kas šogad pārstāvēs Latviju starptautiskajā dziesmu konkursā "Eirovīzija" Turīnā, Itālijā. (Foto: Lauris Vīksne)

“Citi zēni” lūdz Eirovīzijas organizatoriem neļaut Krievijai piedalīties konkursā 4

Mūzika
25. februārī 11:03 2022. gada 25. februārī 11:03
  Jauns.lv
Latviešu grupa “Citi zēni”, kas 12. februārī nacionālajā atlasē “Supernova” ieguva biļeti uz starptautisko Eirovīzijas dziesmu konkursu, nosūtījuši vēstuli konkursa organizatoriem, lūdzot neļaut Krievijai piedalīties.

Vakar, 24. februārī, starptautiskā dziesmu konkursa organizatori Eiropas Raidorganizāciju apvienība (EBU) paziņoja, ka Krievijai tiks atļauta dalība Eirovīzijā. EBU paziņojumā konkursu nodēvēja par “nepolitisku kultūras pasākumu” un sacīja, ka šobrīd tā plāno uzņemt dalībniekus gan no Krievijas, gan no Ukrainas šā gada maijā.

“Mēs, protams, turpināsim sekot līdzi situācijai,” teikts ziņojumā.

Ukrainas valsts raidsabiedrība “UA:PBC” aicināja apturēt Krievijas dalību. Tā norādīja, ka Krievijas raidorganizācijas, kas pārrauga valsts dalību konkursā, ir bijušas galvenais politiskās propagandas instruments, piedaloties sistemātiskā dezinformācijas izplatīšanā pret Ukrainu.

Grupa “Citi zēni”, atbildot uz EBU lēmumu, vietnē “Twitter” ievietojusi vēstuli, kura adresēta Eirovīzijas organizatoriem.

“Šī brīža agresija un ārpolitika, ko īsteno Krievijas Federācijas valdība, nav mums pieņemama. Mēs esam vienoti ar Ukrainas iedzīvotājiem un stingri nosodām cilvēku ciešanas,” teikts vēstulē.

“”Citi zēni” kā Latvijas nacionālās atlases uzvarētāji un Latvijas pārstāvji 66. Eirovīzijas dziesmu konkursā lūdz jums atkārtoti apsvērt Krievijas Federācijas delegācijas dalību konkursā.”

Grupa raksta: “Mēs uzskatam, ka Eirovīzijas dziesmu konkurss simbolizē mieru, izklaidi un mīlestību. Tas iet pilnīgā pretrunā ar politiku, ko šobrīd īsteno Krievijas Federācijas valdība. Mūsuprāt, nav pareizi nosūtīt mākslinieku uz vienu EBU valsti, kamēr tās armija tiek izvietota citā valstī.”

Jauns.lv jau vēstīja, ka ceturtdien, 24. februārī, Krievijas prezidents Vladimirs Putins sāka uzbrukumu Ukrainai. Jau pirmajā kara dienā tiek ziņots par vairāk nekā simts bojāgājušajiem un vairākiem simtiem ievainoto.

Jaunākajiem notikumiem par Krievijas iebrukumu Ukrainā vari sekot līdzi Jauns.lv teksta tiešraidē.

Saistītās ziņas

Elizabete II un hercogiene Ketrīna pirmo reizi 700 gados pārkāpj svarīgu karaliskās ģimenes likumu 1
Populārais mūziķis Ivans Dorns vēršas pie Krievijas cilvēkiem: "Lūdzu, neklusējiet! Mana zeme šorīt pamodās no sprādzieniem" 1
Pazīstamas Krievijas šovbiznesa zvaigznes: "Karam - nē! Tam nekad nevajadzēja notikt..." 3

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupantu zaudējumi Ukrainā sasniedz līdz 115 000 nogalināto un ievainoto 22
Lietuvu satricina traģēdija Šauļos - pie konteineriem atrasta 15 gadu veca mirusi meitene
Aigars Kalvītis ar sievu noslēdz līgumu par mantas šķirtību 6
Skatīt visus komentārus