Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: ļaudis dodas baudīt iestudējuma "Sievietes daļas" pirmizrādi Nacionālajā teātrī 2

Izklaide
10. februārī 21:06 2022. gada 10. februārī 21:06
  Jauns.lv
Latvijas Nacionālajā teātrī ceturtdien, 10. februārī, pirmizrādi piedzīvoja ungāru dramaturģes Katas Vēberes drāma "Sievietes daļas" Ināras Sluckas režijā.

Luga "Sievietes daļas" ir mūsdienu ģimenes drāma, ko iedvesmojis pārdzīvojums pašas ungāru dramaturģes Katas Vēberes dzīvē.

Sievietes "daļas" citu nozīmju starpā ir arī sociālās lomas - izrādē sieviete ir mīļākā, sieva, meita, māsa, māte, māsīca, svaine, vecāmāte, labākais draugs un arī konkurente. Visas šīs lomas tiek izspēlētas pie ģimenes pusdienu galda, kur atklājas ne tikai ģimenes problēmas, bet arī aktuālas lietas sabiedrībā, kas nodarbina cilvēkus ikdienas dzīvē. Lugai ir negaidīts ievads, un galvenās varones pārdzīvotais kļūst par impulsu tam, lai tuvinieki beidzot sāktu runāt par būtisko, meklētu ceļu cits pie cita, jo, runājot Albēra Kamī vārdiem, dzīves tumšākajā naktī viņi ir atklājuši, ka viņos mīt neuzvarama vasara.

Režisore Ināra Slucka komentē lugas izvēli: "Es esmu režisore-sieviete, tāpēc ir tikai pašsaprotami, ka manu izrāžu tēmas vienmēr būs saistītas ar sievietes pasaules redzējumu vai arī skatītāji to vienmēr manās izrādēs ieraudzīs. Pat ja uz skatuves būtu tikai vīriešu tēli, par to teiktu - viņa kā sieviete redz tā... Sieviete un sabiedrība, sieviete un vīrietis, sieviete un viņas bērns. Drīzāk interesanti, ka pirms "Sievietes daļām" tapa "Tukšais zieds (Jerma)", "Sieviete" un vēl pirms tam bija "..bagātā kundze..". Bet... ir bijis arī daudz kas cits. Viens gan - laikam pirmoreiz es satiekos ar dramaturģisko materiālu, kas ir tik dzīvi apliecinošs."

Izrādē lomas atveido Laura Siliņa, Jānis Āmanis, Esmeralda Ermale, Sanita Paula, Gundars Grasbergs, Ieva Aniņa un Jana Ļisova.

Savukārt radošo komandu veido Slucka, scenogrāfe Marija Ulmane, kostīmu māksliniece Kristīne Abika, komponists Edgars Mākens, video mākslinieks Toms Zeļģis, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.

Citi šobrīd lasa

Vai izrakstītās asinsspiediena zāles jādzer arī tad, ja spiediens ir normas robežās?
Divas mūzikas leģendas: Madonna un Bejonsa kopā piedalījušās provokatīvā fotosesijā
"Kabajeva pilda zināmu uzdevumu." Opozicionārs kliedē mītu par Putina mīļāko un viņas bērniem
Skatīt visus komentārus