Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Foto: Publicitātes

 

Zināms jaunās pašmāju komēdijas "Tizlenes" pirmizrādes datums

Kino
21. jūlijā 09:50 2021. gada 21. jūlijā 09:50
  Jauns.lv
Trešdien, 21. jūlijā, pie Latvijas skatītājiem nonāk kino un teātra režisores, "Lielā Kristapa" balvas laureātes Martas Elīnas Martinsones pilnmetrāžas jauniešu filmas "Tizlenes" plakāti, kuru dizainu veidojis arhitekts un scenogrāfs Ivars Veinbergs. Tāpat tagad zināms ir arī filmas pirmizrādes datums.

Filma, kas Latvijas kinoteātros nonāks šī gada 27. augustā, stāsta par trīs draudzeņu – Sarmītes, Svetas un Katrīnas – piedzīvojumiem 2000. gada priekšvakarā. Trijotne ir nolēmusi mainīt savu klases "tizleņu" statusu un pabeigt 9. klasi kā "stilīgās".

Foto: Publicitātes

Filmas veidotāji uzskata, ka "Tizlenes" ir darbs, kas vizuāli ieturēts “divtūkstošo” stilistikā (operators - inscenētājs – godalgotais Aigars Sērmukšs (“Jelgava 94”, “Ātrie igauņu puiši”, “Spiegs, kurš mans tēvs”) un brīvi izmanto atsauces gan uz šī laika populāro kultūru, gan kino klasiku, priekšplānā izvirzot stāstu par pusaudžu sevis meklējumiem, sarežģīto skolas sadzīvi un jaunu meiteņu pašvērtējuma veidošanos globāli un personīgi izšķirīgā laikā. Filmu papildināšot arī stilistiski iederīgu dziesmu kopa, kurām ir tapuši arī izteiksmīgi mūzikas videoklipi.

Galvenajām lomām izvēlētas skolas vecuma aktrises - Asnāte Sofija Rožkalne, Ludmila Karpova, Katrīna Dambeniece un Gerda Embure -, kurām piebalso arī pieredzējušu un plaši pazīstamu aktieru ansamblis, tostarp Guna Zariņa, Daiga Kažociņa, Ģirts Krūmiņš, Imants Strads, Marija Linarte un Mārtiņš Kalita. Epizodiskas lomas tikušas arī šī laika populārās kultūras zvaigznēm, tostarp reperiem un sociālo tīklu platformu zvaigznēm Jānim Krīvēnam un Edgaram Bāliņam, kā arī reperei Viņai.

Filma, kuras uzņemšana notika 2020. gadā, Latvijas kinoteātros nonāks šī gada 27. augustā. “Tizlenes” producē Latvijas filmu studija “Ego Media” sadarbojoties ar Čehijas kompāniju  “8Heads Productions” un vietējā satura ražotāju "Tet studio".

“Tizlenes” ir režisores Martas Elīnas Martinsones debijas pilnmetrāžas filma – viņas veidotā spēles īsfilma “Viesturs Kairišs iznāk no meža” (2018) ieguvusi balvu “Lielais Kristaps” kategorijā “Labākā studentu filma”, bet 2019. gadā režisore kopā ar Alisi Zariņu saņēma “Lielā Kristapa” balvu par labāko scenāriju spēlfilmai “Blakus” (2019).

Filma top sadarbībā ar tehnoloģiju un izklaides uzņēmumu "Tet" un mediju grupu “TV3 Group”, kā arī ar Nacionālā kino centra atbalstu. Filmas izplatītājs ir “ACME Film Latvija”.

Citi šobrīd lasa

“Mums bija jāskaidro, ka protam skaitīt līdz divi!” Veikals atbild policistu sodiem ar humoru, tas nebeidzas īpaši labi 35
Vai Tokijā solīja lietu? Mūsu sportistu tērpi soctīklu lietotājiem nepaliek nepamanīti
FOTO: ļaudis līksmo "Pieci.lv" dārza svētkos
Pievienot komentāru

"Купальник вас страшнит": пляжные фото певицы Ханны высмеяли подписчики 1

Скандал с Zivert: певица взяла гонорар за концерт в Турции, но от выступления отказалась