Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Karaliene Elizabete II un princis Harijs. (Foto: Shutterstock/ Vida Press)

 

Karaliene sper soli pretī izlīgumam ar princi Hariju 2

Slavenības
9. jūnijā 05:50 2021. gada 9. jūnijā 05:50
  Jauns.lv
Karaļnamam pietuvinātas personas vēsta, ka Viņas Majestāte karaliene Elizabete II ir gatava pasniegt mazdēlam Harijam “olīvu zaru” – proti, viņa vēlas spert soli pretī izlīgumam. Pēc mazās Lilibetas Diānas piedzimšanas karaliene uzaicinājusi Hariju uz kopīgām pusdienām, kad princis atgriezīsies Lielbritānijā, lai atklātu savai mātei princesei Diānai veltīto skulptūru.

Saseksas hercogi nesenajās intervijās karalisko ģimeni vainojuši “ģenētiskās sāpēs un ciešanās”, kā arī rasismā, taču karaliene netur ļaunu prātu uz Hariju. Kad pavasarī karaļnams paziņoja par Harija un Meganas atteikšanos no pienākumu pildīšanas arī pēc 12 mēnešu dotā apdomāšanās laika, karaliene apliecināja, ka viņi ģimenē vienmēr būs mīlēti. Un savu vārdu viņa ir turējusi.

Izdevuma “Daily Mail” rīcībā nonākusi informācija, ka Elizabete II uzaicinājusi savu mazdēlu uz kopīgām pusdienām Vindzoras pilī, kad Harijs no Kalifornijas ieradīsies Lielbritānijā, lai nākamajā mēnesī piedalītos princesei Diānai veltītas skulptūras atklāšanā. Brāļi Viljams un Harijs to pasūtījuši jau pirms vairākiem gadiem un šogad ar skulptūras atklāšanu atzīmēs mammas 60. dzimšanas dienu, kas būs 1. jūlijā.

“Tas ir Viņas Majestātei raksturīgs augstsirdīgs žests,” izdevuma “Daily Mail” reportierim apliecinājis kāds no galminiekiem. “Pusdienās būs iespēja daudz ko pārrunāt.”

Tiek lēsts, ka šo uzaicinājumu karaliene izteikusi vēl pirms Saseksas hercoga un hercogienes meitas piedzimšanas aizvadītajā piektdienā. Divas dienas pēc bērna nākšanas pasaulē Harijs un Megana par to paziņoja visai pasaulei, kā arī atklāja, ka meitai dots vārds Lilibeta, šādi godinot karalieni, kura bērnībā šādi iesaukta, jo, būdama pavisam maza, nav spējusi savu pilno vārdu vēl izrunāt.

Plānots, ka Megana nedosies vīram līdzi uz Lielbritāniju, bet gan paliks savā 14,6 miljonu dolāru vērtajā savrupmājā Montesito kopā ar jaundzimušo meitu Lilibetu un divus gadus veco dēlu Ārčiju.

Šī būs pirmā reize, kad Harijs ar vecmāmiņu satiksies aci pret aci pēc vairāk nekā gada prombūtnes. Harijs pēdējo reizi uz pārrunām ar karalieni tikās pēc tam, kad abi ar Meganu 2020. gada sākumā bija paziņojuši par lēmumu atteikties no karalisko pienākumu pildīšanas. Tam sekoja koronavīrusa pandēmijas sākums, kas jebkādas tikšanās ar radiniekiem padarīja neiespējamas.

Pēc tā sauktā Sandringemas samita un saspringtajām “Megxit” sarunām, karaliene 2020. gada martā sarīkoja neformālas svētdienas pusdienas, kas bija tieši mēnesi pirms Harijs un Megana oficiāli beidza pildīt savus pienākumus. Viņi pusdienoja karalienes ēdamzālē viņas Vindzoras pils apartamentos.

Kad Harijs šopavasar apmeklēja sava vectēva, prinča Filipa bēres, viņš ar karalieni aprunājās tikai ārā brīvā dabā, klātesot arī citiem karaliskās ģimenes pārstāvjiem.

Nav šaubu, ka viņiem būs daudz par ko izrunāties. Harija un Meganas bēdīgi slavenajā intervijā Oprai Vinfrijai Saseksas hercogi izteica virkni satraucošu apgalvojumu par karalisko ģimeni un vārdā nenosauktu tās pārstāvi apsūdzēja rasismā. Pēc tam sekoja vēl citas publiskas intervijas, kurās Harijs vainojis savu ģimeni viņa garīgajās ciešanās un atzina, ka jau doma, ka jādodas atpakaļ uz Londonu uz vectēva bērēm, raisījusi viņā bailes un satraukumu.

Savukārt karaliene jau pavasarī skaidri norādīja, ka Harijs un Megana “vienmēr būs ļoti mīlēti” un gaidīti ģimenē.

Citi šobrīd lasa

Šokējošs nozieguma atrisinājums: atraitnis raudāja pie sievas kapa, bet viņa alibi izgāza viedpulkstenis
Soli pa solim - kādu postu ķermenim nodara alkohols 1
Kādai sievietei Vecāķu pludmalē pazūd piecgadīgā meita
Skatīt visus komentārus

13 лет спустя: как сейчас выглядят звезды сериала "Универ"

"Если бы мы потеряли еще день, я бы умерла": экс-жена Аршавина показала свое изменившееся лицо без прикрас