Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nacionāla teātra sezonas atklāšana. (Foto: Mārtiņš Ziders)

FOTO: tā pašmāju slavenie un varenie ballējās vasarā pirms diviem gadiem

Sarkanais paklājs
8. jūnijā 12:42 2021. gada 8. jūnijā 12:42
  Jauns.lv
Vasarā pirms diviem gadiem, kad vēl pandēmija nebija dzīvi uzlikusi uz pauzes, Latvijā ballīšu un pasākumu netrūka. Ar reālām cerībām gaidot iespēju šovasar atkal iziet sabiedrībā vai vismaz priecāties, ka tāda iespēja ir citiem, ielūkosimies burziņos, kādi tad notika 2019. gada vasarā.

Vaikules festivāls

Jūlijā Dzintaru koncertzāli pieskandināja estrādes dīvas Laimas Vaikules paspārnē rīkotais festivāls "Laima RendezVous Jūrmala 2019".

Pasākuma viesu vidū bija lērums arī sabiedrībā zināmu cilvēku - festivālu lūkot ieradās gan Latvijas Valsts 9. prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu, gan Krievijas estrādes dīva Alla Pugačova ar vīru humoristu Maksimu Galkinu, gan uzņēmējs Ainārs Šlesers ar sievu Inesi un pāra atvasēm, gan ekspremjers Valdis Birkavs, gan uzņēmēji Kirovs un Anna Lipmani.

Ventspilī - jauna koncertzāle

Politiķi, augstākās raudzes mūziķi un citi kultūras dzīves pārstāvji jūlijā pulcējās jaunās koncertzāles "Latvija" atklāšanā. Koncertzāle līdzās Ventspils mūzikas vidusskolai ir viens no vērienīgākajiem projektiem valstī beidzamo gadu laikā.

Levita inaugurācija

2019. gada jūlijā vairāki simti sabiedrībā zināmu dažādu nozaru pārstāvju ieradās uz Valsts prezidenta Egila Levita inaugurācijai veltītu pasākumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Tikties ar Levitu ieradās visi atjaunotās Latvijas bijušie Valsts prezidenti, kā arī bijušais Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess. Klātesošo vidū bija esošie un bijuši Saeimas un pašvaldību deputāti, vietvaru vadītāji, Eiropas Parlamenta deputāti, ministri.

Uz pasākumu ieradušies arī dažādu reliģisko konfesiju vadītāji, kultūras darbinieki, sporta organizāciju vadība, uzņēmēji un to organizācijas, mediķi, studentu korporāciju pārstāvji un citi. Tāpat Levita sveikšanu apmeklēja arī vairāku valstu vēstnieki.

Teātri svin sezonas atklāšanu

Augustā ar vasarīgu ballīti jauno sezonu atklāja gan Latvijas Nacionālais teātris, gan Dailes teātris.

"Prāta vētras" jubileja

2019. gada 20. jūlijā Liepājā pašmāju muzikālā apvienība “Prāta vētra” kopā ar skatuves kolēģiem kāpa uz milzīgās skatuves stadionā “Daugava”.

Grupai tas bija pastāvēšanas 30. jubilejas gads, un šis koncerts togad bija viņiem vienīgais Latvijā.

"Rammstein" un 45 tūkstoši

Augustā Lucavsalu, Rīgu un pat Pierīgu piedārdināja vācu smagās mūzikas grupas "Rammstein" dalībnieki.

Dati liecina, ka koncertu apmeklējuši 45 000 fanu gan no Latvijas, gan tuvākām un tālākām ārzemēm. Šo koncertu - atšķirībā no citiem Lucavsalā notikušajiem - varēja ļoti labi dzirdēt visā Rīgā un pat Pierīgā, tātad klausītāju skaitu itin mierīgi varētu pieckāršot.

Savs šovs slavas tīkotājiem

Ja nu kāds piemirsis, tad pirms diviem gadiem vasarā tika prezentēts jauns pašmāju interneta šovs - “Gribi kļūt slavens?”.

Vai kāds no dalībniekiem kļuva slavens, lūkojiet paši.

Cinovskai ballīte ar "Līviem" un policiju

Kas tāds vēl nebija pieredzēts – grupas "Līvi" bezmaksas koncerts Rīgas centrā, pilsētā uz ielas! Par šādu pārsteigumu parūpējās TV režisore un producente Žaklīna Cinovska, atzīmējot savu vārdadienu.

Žaklīna bija izdomājusi, ka "Līvi" varētu uzstāties nevis tikai viņai un viņas vārdadienas svinību viesiem, bet arī visiem producentes kaimiņiem – proti, Rīgā uz ielas! "Līvi" uzstājās pie Žaklīnas mājas Etnas ielā, par skatuvi izmantojot kravas auto. „Automašīnas kravas kastē uz ielas vēl nebiju uzstājies. Šis bija viens no maniem neparastākajiem koncertiem mūžā, otrs bija koncerts Liepājā uz kuģa, kuru aizveda sagriešanai metāllūžņos,” atceras "Līvu" rokmūziķis Ainars Virga.

Tomēr bija arī tādi kaimiņi, kam "Līvu" muzicēšana nepavisam negāja pie sirds, un pusstundu pēc pirmo akordu izskanēšanas klāt bija arī pašvaldības policija – kāds jau bija paspējis piezvanīt un pasūdzēties par, viņaprāt, notiekošajām nekārtībām uz ielas. Kārtībnieki ieradās un, pārliecinājušies, ka koncerts ir saskaņots un nekādi pārkāpumi nenotiek, novēlēja gaviļniecei veiksmi un devās prom.

Notika pat "Positivus"

Liekas, ka festivāli nav bijuši veselu mūžību, vai ne? Taču izrādās, ka pirms diviem gadiem varēja ballēties līdz rīta gaismai - un Salacgrīvā festivālā "Positivus" to darīja ne viens vien.

Citi šobrīd lasa

Jānis Naglis par jauno nodokļu sistēmu: aizmirsti studenti, jaunās māmiņas, veci cilvēki. "Brāķis jālabo!" 2
Krievijā atrasts ASV studentes līķis; sieviete iepriekš darbojusies kā snaipere 11
Lemberga "Audi" lietas atskaņas: arī vicemērs Blumbergs braukā ar dārgu pašvaldības policijas auto 2
Pievienot komentāru

Годы не спрячешь... Как звезды выглядели в начале своей карьеры и сейчас?