Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Donalds Tramps. (Foto: action press/ Vida Press)

Grāmatas, kas spēj izmainīt dzīvi jeb Ko lasa Donalds Tramps, Lady Gaga, Bejonsa un citas slavenības 1

Slavenības
7. jūnijā 06:45 2021. gada 7. jūnijā 06:45
 
Anita
Sedliņa
| Žurnāls "Kas Jauns"
Lūk, slavenību grāmatu klubiņa literārie ieteikumi.

Ieklausies līderē

“Es gribētu, lai mani gados jaunākie fani izlasītu Mariannas Šnālas grāmatu "What Will It Take to Make a Woman President?". Tas ir ietekmīgu sieviešu interviju un eseju apkopojums, kas ikvienu iedvesmos kļūt par labu līderi,” iesaka mūziķe Bejonsa, kura, šķiet, patiešām ir no šīs grāmatas mācījusies un uzstādījusi rekordu, kļūstot par mākslinieci-sievieti ar vislielāko "Grammy" balvu skaitu (28).

Sasodītā klasika

Anna Kendrika. (Foto: Christopher Peterson / SplashNew)

Aktrise Anna Kendrika ir iecienījusi klasiskas noveles par karu. Viņa iesaka Ēriha Marijas Remarka "Rietumu frontē bez pārmaiņām", Kurta Vonnegūta "Lopkautuve Nr. 5" un Tima O’Braiena "The Things They Carried. Arguments": “Tā ir sasodīti lieliska klasika!”

Grāmatu klubiņš

Aktrise Emma Robertsa ir tāds grāmatu tārps, ka ir izveidojusi savu virtuālo grāmatu klubiņu. Viņa ir arī tik liela amerikāņu rakstnieces Džoanas Didionas fane, ka, grāmatu klubu atklājot, noorganizējusi interviju ar savu autoritāti. “Viņa ir iemesls, kāpēc tik ļoti mīlu grāmatas, viņa ir ietekmējusi gan manu radošo, gan personīgo dzīvi.”

Iedvesmai

Pat mūziķei Lady Gaga ir nepieciešami uzmundrinājuma vārdi: “Katru dienu es pārlasu Rainera Marijas Rilkes "Vēstules jaunam dzejniekam".” Viņai tik ļoti patīk šis austriešu dzejnieks, ka pat uz skatuves ir citējusi viņa vārdus un uz rokas uztetovējusi Rilkes četrrindi par radošumu.

Pašatklāsmei

“Kad man bija 18, lasīju Hermaņa Heses noveli "Sidharta", un tā mani pamatīgi iespaidoja. Es sevi piespiežu to katrus desmit gadus pārlasīt, jo katru reizi to redzu no cita skatupunkta. Tā ir brīnišķīga grāmata,” par 1922. gada romānu par Sidhartas garīgās pašatklāsmes meklējumiem jūsmo aktieris Hjū Džekmens.

Biznesa noslēpums

“Kad biju jauns, lasīju mācītāja Normana Vinsenta "The Power of Positive Thinking", un tā uz mani atstāja milzīgu ietekmi. Piekrītu viņa viedoklim, ka pozitīva domāšana un pieeja dzīvē un biznesā var sniegt lieliskus rezultātus,” ar savu sasniegumu noslēpumu iepazīstina bijušais ASV prezidents Donalds Tramps.

Mainīt prātu

“Tikko izlasīju grāmatu, kas man šķiet neticami iedvesmojoša, – Elīnas Saksas "The Center Cannot Hold". Esmu organizācijas "Bring Change To Mind" līdzizveidotāja, kas iestājas pret diskriminācijām, kas saistītas ar mentālām slimībām, un Elīna ir mūsu padomdevēja. Viņa visu dzīvi ir sadzīvojusi ar šizofrēniju un varētu atrasties ieslodzīta slimnīcā, taču nekad nepadevās, un par savu dzīvi ir uzrakstījusi šo grāmatu. Man tā šķiet ļoti aizkustinoša,” iesaka aktrise Glena Klouza.

Izklaidējoši strīdi

Modelei, TV personībai Krisijai Tīgenai esot tik garlaicīga dzīve, ka viņai patīkot noklausīties baumas un vērot skandālus. Tāpēc viņas iecienītākā literatūra esot žurnālista Ramina Setoodehas izdevums "Ladies Who Punch" par sarunu šova "The View" aizkulisēm: “Tāpēc man patīk arī realitātes šovs "The Real Housewives". Es būtu laimīga piedalīties vakariņās, kur citi cilvēki nepārtraukti strīdas un plēšas.”

Citi šobrīd lasa

Leģendārais Eduards Rozenštrauhs - kāds viņš patiesībā bija? Koncerti, alkohols, slava 8
Pensionāra Jura strīds par septiņiem eiro gadā: elektrības nav, bet par pieslēgumu jāmaksā 6
Līgo un Jāņos, peldoties alkohola reibumā, noslīkuši jau trīs cilvēki 4
Pievienot komentāru

Киркоров спел на украинском в ответ на попадание в черный список Киева

Стальной пресс, волосатая грудь: пляжное фото 75-летнего Петросяна произвело фурор