Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Riannai ar savām atklātajām bild (Foto: visual press agency/all over press/vida press)

Tramps, Rianna, Madonna - arī slavenības bano sociālajos tīklos

Slavenības
23. februārī 07:07 2021. gada 23. februārī 07:07
 
Anita
Sedliņa
| Žurnāls "Kas Jauns"
Kailums, rasistiski izteikumi, naida kurināšana un citi apšaubāmi izteikumi vai bildes ir ierobežojumi, kas jāievēro sociālo tīklu "Twitter", "Instagram" un "Facebook" lietotājiem. ASV bijušais prezidents Donalds Tramps nav vienīgais, kuram ir bijis grūti “likt aiz auss” šos principus.

Mūža nosodījums

Donalda Trampa sociālie konti jau izsenis izceļas ar aizvainojošiem un nepiedienīgiem izteikumiem. Reiz tam bija jāpieliek punkts – prezidentūras pēdējās dienās "Twitter" sociālā tīkla vadība izplatīja paziņojumu, ka Donalds Tramps ir brīdināts, bet tāpat turpinājis rakstīt paziņojumus, kas grauj valsts politisko sistēmu, dezinformē sabiedrību un mudina uz vardarbību. Vairs neauklējoties, "Twitter" vadība ir lēmusi, ka viņa konts @realDonaldTrump ir slēgts!

12 stundas neizmācīja

Pērn septembrī pēc virknes "Twitter" ierakstu mūziķis Kanje Vests ieguva 12 stundu "Twitter" konta liegumu. Iemesls – privātas informācijas publiskošana, kas izrādījās "Forbes" žurnāla redaktora Rendala Leina telefona numura publicēšana un mudinājums uz to zvanīt (Vests bija pāris interviju galvenais varonis saistībā ar kandidēšanu ASV prezidenta amatam). 12 stundas viņu nepārmācīja, mūziķis atgriezās ar uzsaukumu: “Pirmais atgriešanās tvīts... bez telefona numura” un ar ekrānšāviņu no telefona, šoreiz tikai ar redaktora vārdu.

Aizstāve Rouza

Aktrise Rouza Makgovana, kas pati ir bijusi seksuālas vardarbības upuris, ļoti lepni un skaļi iestājas par sievietēm, kuras ir cietušas no režisora Hārvija Vainstīna un citām Holivudas varmākām. Bet, kad aktrise publiski uzrakstīja, ka aktieris Bens Afleks zinājis par Vainstīna uzvedību, viņas "Twitter" konts tika uz laiku bloķēts. Twitter vadība gan apgalvo, ka iemesls ir bijis gluži cits – tas, ka viņa esot publiskojusi kādu privātu telefona numuru...

Cīņa par kailumu

Mūziķe Rianna nav ne pirmā, ne pēdējā slavenība, kura cenšas cīnīties pret "Instagram" liegumiem un regulācijām saistībā ar kailumu. Vienā no šīm reizēm, publiskojot savas kailās pēcpuses attēlu, arī viņa uz laiku tika padzīta no šā sociālā kanāla. Atgriežoties šī bilde, protams, jau bija dzēsta.

Karaliene – noziedzniece

Attēli, kas vainojami popmūzikas karalienes Madonnas padzīšanā no "Instagram", tā arī publiski nav bijuši redzami, tik vien informācija, ka to saturs esot bijis “paredzēts pieaugušajiem” un esot trešo personu attēlu pārpublicēšana.

Pieaugušo saturs

Lai gan repera 50 Cent "Twitter" konts nekad nav bijis nobanots, viņa "Twitpic" gan. Platforma, kas ļauj "Twitter" publicēt fotogrāfijas un video, mūziķa kontu slēdza pēc tam, kad viņš esot publiski izlicis neķītras fotogrāfijas. Viņš atvainojās un brīdināja savus fanus: “Šis ir publisks paziņojums, ka mani tvīti ir paredzēti cilvēkiem no 18 gadu vecuma. Ja esi jaunāks, aizvāc savu pēcpusi no datora!”

90 gadu vecais tvītotājs

Kad 2016. gadā Donalds Tramps uzvarēja prezidenta vēlēšanās, viens no priecīgākajiem viņa faniem "Twitter" izrādījās aktieris Klints Īstvuds. Tomēr šis konts tika slēgts, kas aculieciniekos – "Twitter" lietotājos – raisīja pārdomas par runas brīvību. Kā vēlāk noskaidrojās, iemesls nebija vis Tramps, bet gan tas, ka rakstītājs nebija Īstvuds. Viņa meita Morgana situāciju precizēja: “Beidziet izlikties par manu tēti. Visi labi zina, ka viņš nemaz nemāk lietot sociālos medijus!”

"Twitter" cenzūra

Mūziķe Adele tika padzīta no "Twitter" lieliskākā iemesla dēļ: par rakstīšanu dzērumā! Tiesa, kontu neslēdza "Twitter" vadītāji, bet gan viņas menedžeri. Un tas nozīmē, ka tagad viņas kontu pārvalda citi: “Tie visi ir mani ieraksti, neviens tos neraksta manā vietā. Tikai pārbauda un publicē.”

Uzzini to, ko ir vērts zināt! Pievienojies!
Pievienojies Jauns.lv Instagram
Pievienojies Jauns.lv Telegram

Citi šobrīd lasa

VIDEO: no lidmašīnas uz Centrālcietumu. Eiropola meklētais Gatis Zvingulis izdots Latvijai 1
Latvijā apsver Covid-19 sertifikātam noteikt derīguma termiņu 2
Koalīcija vienojas Covid-19 ātros testus noteikt kā brīvprātīgus
Pievienot komentāru

Вот так новости! Александр Градский женился на Марине Коташенко за месяц до смерти

Почему Елизавета II выбрала в мужья самого бедного принца во всей Европе?