Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Foto: action press/ Vida Press

Pasaulē nācis vēl viens britu karaliskais mazulis 2

Slavenības
2021. gada 10. februārī 16:55 2021. gada 10. februārī 16:55
  Jauns.lv
Jorkas princese Eiženija (30) un viņas vīrs Džeks Brūksbenks (34) kļuvuši par vecākiem savam pirmdzimtajam. Pārim piedzimis dēliņš. Viņš ir karalienes Elizabetes II devītais mazmazbērns.

Princese Eiženija un Džeks Brūksbenks. (Foto: BACKGRID/Vida Press/ Vida Press)

Prinča Endrū un Jorkas hercogienes Sāras Fērgusones jaunākā meita princese Eiženija 9. februārī pulksten 8:55 no rīta pasaulē laidusi dēliņu.

Zināms, ka jaunais tētis Džeks Brūksbenks bijis sievai līdzās dzemdību laikā. Pāris savu pirmdzimto sagaidījis “The Portland” slimnīcā Londonā, kur pasaulē nākusi arī pati Eiženija un viņas vecākā māsas princese Beatrise.

Princese Eiženija ar vīru lauzusi senu karaļnama tradīciju, par mazuli paziņojot ar sociālo tīklu palīdzību. Pāris priecīgos jaunumus pavēstījis, publiskojot sirsnīgu melnbaltu fotogrāfiju, kurā redzama maza rociņa, kas apķērusi mammas pirkstu, un tēta gādīgā roka, kas pieskaras abiem savas dzīves visdārgākajiem.

Parasti karaliskā ģimene par karaļbērna nākšanu pasaulē paziņo preses konferencē pie slimnīcas, kur bērns nācis pasaulē. Vēlāk ziņu par piedzimušo mazuli ziņotājs nogādā uz Bakingemas pili un to izvieto uz molberta pie vārtiem.

Parasti arī tiek uzņemtas oficiālas pirmās fotogrāfijas (tradicionāli, jaunajiem vecākiem pozējot pie slimnīcas ar jaundzimušo uz rokām, vai - kā Harija un Meganas gadījumā - dažas dienas vēlāk speciāli sarīkotā fotosesijā), nekad agrāk par mazuli nav paziņots ar sociālo tīklu starpniecību.

Ja neskaita Harija un Meganas bērna dzimšanu, ziņu par jauna karaļbērna nākšanu pasaulē pils izziņo tūlīt pēc mazuļa piedzimšanas. Arī šajā jautājumā Eiženija lauzusi tradīciju. Jaunā ģimene par bērnu pavēstījusi desmit stundas pēc viņa nākšanas pasaulē. Nākamie paziņojumi sekojuši vēlāk. Bakingemas pils savā oficiālajā paziņojumā apstiprināja priecīgos jaunumus, rakstot: “Viņas karaliskā augstība šodien, 2021. gada 9. februārī pulksten 8:55 no rīta “The Portland” slimnīcā laidusi pasaulē dēlu. Džeks Brūksbenks bija līdzās dzemdībās. Bērns sver 3.7 kg.”

“Karaliene, Edinburgas hercogs, Jorkas hercogs, Jorkas hercogiene Sāra un Džordžs Brūksbenka kungs ar kundzi ir informēti un ir priecīgi par šo ziņu.”

“Šis ir princeses Eiženijas un Džeka Brūksbenka pirmais bērns, Jorkas hercoga un Jorkas hercogienes Sāras pirmais mazbērns, un karalienes un Edinburgas hercoga devītais mazmazbērns. Viņas karaliskā augstība un bērns jūtas labi.”

Šajā slimnīcā 2018. gadā pasaulē nāca arī prinča Harija un hercogienes Meganas dēls Ārčijs.

Eiženija par grūtniecību paziņoja 2020. gada 25. septembrī, kad jau medijos bija parādījušās nepārprotamas fotogrāfijas, kurās redzams, ka princese ir māmiņas cerībās. Bērns piedzimis divus gadus pēc Eiženijas un Džeka karaliskajam kāzām 2018. gada oktobrī.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Doneckas iedzīvotājus mudina evakuēties 23
Koksaki vīrusa uzliesmojums skāris ļoti daudzus bērnus; ārste aicina būt piesardzīgiem
FOTO: tā pēc šķiršanās no sievām kopā dzīvo vīri no grupas "Jumprava"
Skatīt visus komentārus