Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kembridžas hercogu pāris un Saseksas hercogu pāris ceļā uz Ziemassvētku dievkalpojumu 2018. gadā. (Foto: SplashNews.com/ Vida Press)

Meganas Mārklas bērniņa zaudējums satuvinājis karalisko ģimeni

Slavenības
2020. gada 3. decembrī 05:43 2020. gada 3. decembrī 05:43
  Jauns.lv
Britu karaļnamam pietuvinātas personas teic, ka princis Viljams un viņa sieva hercogiene Ketrīna nolikuši malā visas nesaskaņas un nevilcinoties “sazinājušies” ar princi Hariju un Meganu Mārklu pēc tam, kad uzzinājuši, ka Saseksas hercogiene jūlijā zaudējusi savu otro bērnu.

Zinātāji apgalvo, ka Meganas un Harija ārkārtīgi skumjais notikums satuvinājis viņus ar princi Viljamu un hercogieni Ketrīnu, lai gan pirms tam runāja, ka abu pāru nesaskaņas augot tikai augumā, jo īpaši pēc Saseksu aiziešanas no karaļnama.

Saseksas hercogiene (39) aizvadītajā nedēļā uzrakstīja drosmīgu un līdz sirds dziļumiem atklātu eseju izdevumam “New York Times”, kurā atklāja, ka jūlijā pārcietusi spontāno abortu un zaudējusi Ārčija brālīti vai māsiņu.

Taču šī ģimenes traģēdija ir nesusi arī ko labu. Neraugoties uz runām par pieaugošo spriedzi starp abiem brāļiem, šis notikums ievērojami satuvinājis četrotni.

Runā, ka pēc tam, kad Harijs un Megana gada sākumā paziņoja par savu lēmumu atteikties no karaļnama pienākumu pildīšanas, abi brāļi esot pilnībā pārtraukuši sarunāties viens ar otru. Kā zināms, Viljams pat attiecies sēsties pie viena pusdienu galda ar Hariju pirms karalienes sasauktās ģimenes apspriedes.

Karaļnama eksperte un grāmatas “Keita: Nākamā karaliene” (“Kate: The Future Queen”) žurnāla “OK!” britu izdevumam norādījusi: “Man teica, ka Viljams un Keita tūlīt pat sazinājušies ar Hariju un Meganu jūlijā, kad tas notika. Visa ģimene izrādījusi atbalstu pārim šajā laikā.”

“Es nezinu, vai karaliskā ģimene bija informēta, ka viņa šo stāstu izstāstīs publiski, bet viņi uzskatītu, ka tā ir ļoti drosmīga rīcība.”

“Es patiešām uzskatu, ka šāda situācija var palīdzēt dziedēt nesaskaņas un atkal saliedēt ģimeni. Šādi grūti laiki mudina uz sarunām.”

Saistītās ziņas

Hercogiene Megana dalās savās sāpēs, atklājot, ka piedzīvojusi spontāno abortu
Pēc tam, kad Megana Mārkla zaudēja otru bērnu, princim Harijam lielu atbalstu sniedzis brālis un tēvs
Hercogiene Megana izdara to, ko pirms viņas neviens no karaliskās ģimenes nav darījis

Savā vēstulē Megana atklāj, kā sajutusi pēkšņas un asas sāpes vēderā, kad mainījusi autiņbiksītes savam 17 mēnešus vecajam dēlam Ārčijam: “Apskaujot savu pirmdzimto bērnu, es zināju, ka zaudēju otru.”

“Pēc dažām stundām es jau gulēju slimnīcas gultā, turot vīra roku. Es skūpstīju viņa plaukstas, kas bija slapjas no mūsu abu asarām,” raksta Megana.

“Skatoties uz aukstajām baltajām sienām, es centos izdomāt, kā mums tikt tam pāri.”

“Bērna zaudēšana ir nepanesamas skumjas. Tās piedzīvo daudzi, bet par tām runā tikai daži,” norāda Megana. Pāris esot sapratis, ka vismaz desmitā daļa sieviešu ir piedzīvojušas spontāno abortu. “Neskatoties uz to, šī tēma joprojām ir tabu, jo reprezentē kaunu un skumjas.”

Šis gads karaļnamam izvērties pārdzīvojumu pilns. Vispirms Saseksas hercogu negaidītais lēmums par aiziešanu no karaļnama, tad martā princis Čārlzs atklāja, ka saslimis ar Covid-19 un septiņas turpmākās dienas pavadīja pašizolācijā. Rudenī atklātībā nonāca vēsts, ka jauno koronavīrusu pēc viņa pārslimojis arī Velsas prinča vecākais dēls princis Viljams, tikai izvelējies par to tolaik publiski nerunāt. Kembridžas hercogi zaudējuši savu deviņus gadus veco ģimenes mīluli suni Lupo. Tagad vēl Meganas un Harija otrā bērna zaudējums.

Saseksas hercogu biogrāfijā “Meklējot brīvību” (“Finding Freeedom”) detalizēti atspoguļotas abu brāļu nesaskaņas. Grāmatas autors Omids Skobijs žurnāla “OK!” britu izdevumam tagad izteicies: “Es zinu, ka Harijam un Viljamam bija daudz privātu sarunu, kad viņu tēvs saslima ar Covid-19.”

“Līdzīgi bija arī pēc tam, kad Megana piedzīvoja spontāno abortu. Ir saprotams, ka šī traģēdija satuvinājusi četrotni un rosinājusi rast atbalstu vienam otrā.”

Arī citi britu karaļnama pārstāvji piedzīvojuši nedzimuša bērna zaudējumu. Princeses Annas meita Zāra Tindala divas reizes pārcieta spontāno abortu pirms viņai izdevās veiksmīgi iznēsāt veselīgu otro bērnu.

Prinča Edvarda sieva, Veseksas grāfiene Sofija 2001. gadā zaudēja savu pirmo bērnu. Sofiju toreiz ar helikopteru nogādāja slimnīcā, jo ārpusdzemdes grūtniecības dēļ pastāvēja nāves draudi grāfienes dzīvībai.

Keita Nikola izdevumam “OK!” norādījusi, ka britu karaļnamā gadsimtiem valdījusi mantra “nekad nesūdzēties, neko nepaskaidrot”, taču Megana ir spilgts piemērs tam, ka jaunākās paaudzes izvēlas runāt par savu trauslumu un vieglo ievainojamību, parādot, ka ir tādi paši cilvēki, kā visi citi.

“Karaļnama jaunākie pārstāvji ir izmainījuši sabiedrības uztveri. Mēs esam redzējuši, kā Viljams un Harijs publiski runā par garīgo veselību, un Keita runā par izaicinājumiem un grūtībām, ko līdzi nes mātes loma.”

Citi šobrīd lasa

Tramps neprot atkāpties ar godu 5
No Gobzema partijas ārā lien āža kāja 44
Kaspars Zāle jau otro reizi atlaists no Dailes teātra - aktieris taisnību meklēs tiesā 7
Pievienot komentāru

«Режиссура — Гарри и Елизавета»: Галкин показал мини-спектакль своих детей

Как сейчас выглядит легендарная четверка и красавчики «Секса в большом городе»