Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes

FOTO: sākta daudzsēriju filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" uzņemšana

TV
2020. gada 20. novembrī 10:50 2020. gada 20. novembrī 10:50
  Jauns.lv
Ceturtdien, 19. novembrī, Rīgas ielās tika uzņemtas vēsturiskas daudzsēriju filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" pirmās ainas.

Filma, kas vēsta par preses brīvību un spēcīgas sievietes lomu 20. un 30. gadu Latvijas sabiedrībā, vienkopus pulcējusi tādus izcilus aktierus kā Guna Zariņa, Juris Bartkevičs, Baiba Broka, Ligita Dēvica, Inga Tropa-Fišere, Artūrs Skrastiņš,  Uldis Anže, Jēkabs Reinis, Lauris Dzelzītis, Raimonds Celms, Dainis Gaidelis, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks, Arnolds Osis un citus.

Daudzsēriju filma “Emīlija. Latvijas preses karaliene” būs stāsts par starpkaru Latvijas preses karalieni - “Jaunāko ziņu” un “Atpūtas” izdevēju Emīliju Benjamiņu, kuras personība, bagātība un traģiskais liktenis ir kļuvuši par leģendu. Filmas stāsts sešās spēlfilmu sērijās un vienā dokumentālā sērijā aptvers laika periodu no Emīlijas Benjamiņas izdotā žurnāla “Atpūta” pirmsākumiem līdz viņas bojāejai Sibīrijā. Iecerēts, ka katra sērija atspoguļos kādu zīmīgu viņas dzīves fragmentu, parādot dažādas viņas personības šķautnes – ģimenes dzīvi, uzņēmējdarbību, sociālā statusa nostiprināšanu, ietekmi uz politiskajām un kultūras norisēm 20. un 30. gados, viņas kā sievietes sapņiem un problēmām, un beigu beigās pašas darbinieku nodevību.

Ar šo spēcīgo sievieti stāsta centrā filmā tiks parādīta Latvijas sabiedrība visā tās krāsainībā, un skatītājiem tiek dota iespēja atpazīt daudzus zināmus vēsturiskus personāžus – Kārli Skalbi, Vili Lāci, Jāni Kārkliņu, aktrisi, Emīlijas māsu Anniju Simsoni, Augustu Kirhenšteinu. Filmas sešas spēlfilmu sērijas būs autoru mākslinieciska interpretācija par galveno varoni un vēsturiskajiem notikumiem, bet pēdējā, septītā sērija ir dokumentālu liecību apkopojums par filmas varoņiem, viņu prototipiem viņu pēcnācēju atmiņās.

Daudzsēriju filmas izveide 2020. gada septembrī tika atbalstīta Nacionālā kino centra un Kultūras ministrijas izsludinātajā konkursā par kvalitatīva un mākslinieciski augstvērtīga seriāla, daudzsēriju filmas izveidi kā atbalsta programmas daļa kultūras nozarei, kurai nopietnu apdraudējumu radīja Covid-19 pandēmija un izsludinātā ārkārtas situācija.

“Daudzsēriju filmas “Emīlija. Latvijas preses karaliene” projekts ir viens no diviem projektiem, kas guvis atbalstu Nacionālā kino centra organizētajā konkursā, kura mērķis bija atbalstīt kvalitatīvu, daudzsēriju filmu veidošanu. Šis konkurss bija jauns izaicinājums arī Latvijas kino nozarei. Tā kā kvalitatīvie seriāli, kas piedāvā augstu māksliniecisko kvalitāti, ir kļuvuši par nozīmīgu audiovizuālās kultūras daļu, arī Latvijas kontekstā ir nepieciešami šādi stāsti – daudzsēriju filmas ar paliekošu kultūrvēsturisko vērtību. Novēlam, lai projekta veidotājiem izdodas! Saskatām arī potenciālu tajā, ka projektu atbalsta gan NKC, gan LTV, gan "Tet",” stāsta Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Seriāla nacionālie kopproducenti ir tehnoloģiju un izklaides uzņēmums "Tet" un Latvijas Televīzija, un šāda veida sadarbība nacionāla seriāla veidošanā starp  Nacionālo kino centru, "Tet" un LTV notiek pirmo reizi.

“Emīlijas Benjamiņas gaitas bija sabiedrības uzmanības centrā viņas laikā un priecājamies piedalīties projektā, kas šai Latvijas vēsturē nozīmīgajai personībai pievērsīs arī mūsdienu sabiedrības uzmanību. Ir ļoti nozīmīgi, ka Latvijā tiek veidoti vietējie stāsti par spēcīgiem un harizmātiskiem personāžiem, un šī spēcīgās komandas veidotā daudzsēriju filma viennozīmīgi būs viens no nākamā gada gaidītākajiem jaunumiem,” norāda Tet izklaides pakalpojumu direktore Inga Alika-Stroda. 

“Kvalitatīvs vēsturisks seriāls ir būtisks un auditorijas pieprasīts žanrs Eiropas vadošajās sabiedriskajās televīzijās, un mēs priecājamies, ka Latvijas Televīzija var dot artavu šī žanra izaugsmē Latvijā. Esam pārliecināti, ka augstās raudzes komanda radīs augstvērtīgu darbu ar paliekošu vērtību,” stāsta LTV Programmu daļas direktore Rita Ruduša.  

Daudzsēriju filmas “Emīlija. Latvijas preses karaliene” pirmizrāde plānota 2021. gada rudenī, bet 2022. gadā seriālu izrādīs Latvijas Televīzija. Filmā Emīlijas Benjamiņas lomu atveido aktrise Guna Zariņa, Antonu Benjamiņu - Juris Bartkevičs.

Filmas scenāriju veidojuši Ivo Briedis, Baņuta Rubess, Aiva Birbele, Tabita Rudzāte, konsultanti rakstniece Māra Zālīte, vēsturniece Ineta Lipša, pie daudzsēriju filmas izveides strādā režisori Kristīne Želve, Andis Mizišs, Dāvis Sīmanis, bet pie dokumentālās daļas izveides – Gints Grūbe. Daudzsēriju filmas galvenais operators ir Andrejs Rudzāts, filmas mākslinieki Kristīne Jurjāne un Aivars Žukovskis, producenti Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

Filmu studija “Mistrus Media”  iepriekš veidojusi vairākas vēsturiskas  spēlfilmas:  “Melānijas hronika”, “Tēvs Nakts”,  kopražojuma spēlfilmas “Mijkrēslis”, “Dabīgā gaisma”, dokumentālas vēstures rekonstrukcijas “Escaping Riga”, “Spiegs, kurš mans tēvs” - filmas, kas demonstrētas Latvijā un daudzos pasaulē nozīmīgos filmu festivālos.

Citi šobrīd lasa

Slavenības, kuras 5. jūnijā kandidēs uz deputātu vietām pašvaldību vēlēšanās 6
Militārie fotogrāfi Gatis Indrēvics un Ēriks Kukutis: “Mēs karojam mediju kaujas vidē”
Dzemdēja piecos gados: kāds liktenis piemeklēja pašu jaunāko māti medicīnas vēsturē
Pievienot komentāru

"Это гениально!": Пугачева в белой рубашке восхитилась приготовленными сыном пирожками

Прохор Шаляпин случайно проломил кровать покойной Людмилы Гурченко и нашел там кое-что ценное