Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
FOTO: ļaudis ierodas uz Rīgas Starptautisko kino festivālu
Mārtiņš Ziders

FOTO: ļaudis ierodas uz Rīgas Starptautisko kino festivālu

Kino
15. oktobrī 22:51 2020. gada 15. oktobrī 22:51
  Jauns.lv
Šovakar, 15.oktobrī, k/t "Splendid Palace" ar kino koncertu "Kur patiesība?!", kurā Artūra Liepiņa un Jēkaba Nīmaņa oriģinālmūzikas pavadījumā tika izrādīta senākā Latvijas teritorijā tapusī spēlfilma, atklāts septītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls.

Šogad gan klātienē, gan tiešsaistē skatītāji varēs noskatīties  129 filmas desmit tematiskajās sadaļās, kā arī varēs apmeklēt virkni kino jomas profesionāļiem un interesentiem paredzētu pasākumu, izstādi un diskusijas ar dažādu jomu speciālistiem. 

Šogad festivāls norisinās ar devīzi "Apzinot nezināmo".

 Festivāla vadītāja Liene Treimane stāsta: "Mākslā mēs alkstam piedzīvot neparasto, neprognozējamo. Kino novērtējam negaidītus sižeta pavērsienus, jaunas izteiksmes formas un ieintriģēti vērojam to, kā filmas varoņi un pats filmas medijs stāv nezināmā priekšā un, droši sperot soli, atrod pareizo ceļu.

Pasaulē notiekošos sarežģījumus un pārmaiņas mēs varam izvēlēties uztvert dažādi - ar aizkaitinājumu, aizdomām, pārdomām, vai arī drošu pārliecību, ka neesam situācijas ķīlnieki un patiesībā šī pieredze pieder mums. Un ar to varam darīt visu, ko vien vēlamies."

Festivāls šogad mājvietu radis k/t "Splendid Palace" un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kam pievienojas vēl nebijis formāts - tiešsaistes "kino zāle", kas ļaus lielu daļu festivāla seansu skatīties no sev ērtākās lokācijas visā Latvijā.

Festivāls norisināsies no 15. līdz 25.oktobrim.

Pilna programma pieejama festivāla mājas lapā rigaiff.lv.

Citi šobrīd lasa

"Vieglprātīgajā" Zviedrijā nenotiek tā, kā daudzi iedomājušies. Skaidro epidemiologs Tegnels
"Tev gan forši" - populāras frāzes, ko labāk neteikt cilvēkiem, kuriem nav bērnu 3
Pētnieki kaklā nejauši atklāj līdz šim nezināmu orgānu
Pievienot komentāru

Герцогиня Кэтрин придумала план на случай разрыва с принцем Уильямом