Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Andželīna Džolija. (Foto: Bruce/Javiles / BACKGRID/ Vida Press)

Viņi Dievam netic - Džolija, Tūrmane, Frīmens un citi slavenie ateisti 1

Slavenības
2020. gada 2. septembrī 06:39 2020. gada 2. septembrī 06:39
 
Anita
Sedliņa
| Žurnāls "Kas Jauns"
Dieva esamība ir mūžīgs un bezgalīgs strīdu objekts. Un, lai gan viens secinājums un atbilde nav iespējama, dažām slavenībām ir konkrētas atbildes.

Fīnikss netic nekam

Vakīns Fīnikss. (Foto: imageSPACE/Sipa USA/ Vida Press)

Aktieris Vakīns Fīnikss kā savas pārliecības argumentu citē grāmatas "Amazing Truths: How Science and the Bible Agree" ideju – reliģijas, Dieva un dvēseles koncepcijas noliegumu: “Es neticu Dievam. Es neticu pēcnāves dzīvei. Es neticu dvēselei.”

Piedošana ir ērta

Britu aktrise Keira Naitlija ir vairākkārt ne tikai ļoti atklāti paudusi savu pārliecību, bet arī ironiski pasmējusies: “Ja es nebūtu ateiste, es varētu darīt jebko. Tu tikai palūdz piedošanu, un tiks piedots. Tas skan daudz labāk, nekā mēģināt sadzīvot ar vainas apziņu.”

Fosterei vajag pierādījumus

Nopelniem bagātā aktrise Džodija Fostere nespējot atrast iemeslu un pierādījumus, lai Dieva eksistencei noticētu: “Kā bez redzamiem pierādījumiem var jautāt, vai ticu Dievam? Es ticu zinātnes noslēpumiem, ticu, ka eksistē dažādas parādības, kuras tiek dēvētas par mistiskām tikai tāpēc, ka nezinām citu skaidrojumu.” Neraugoties uz to, viņa un viņas ģimene mīlot svinēt reliģiskus rituālus un svētkus (kā Lieldienas, Ziemassvētkus u. c.).

Cilvēku izgudrojums

Morgans Frīmens. (Foto: Earl Gibson III/Shutterstock/ Vida Press)

Ironiski, bet aktieris Morgans Frīmens, kas filmā "Bruce Almighty" atveidoja Dievu, viņa eksistencei netic un uzskata, ka tas ir tikai cilvēku izgudrojums: “Cilvēki, kuri domā, ka Dievs mūs ir radījis, arī domā, ka zeme nevar būt vairāk nekā 6000 gadu veca. Tā ka tas ir ticības jautājums.”

Nav nepieciešamības

Aktrise Andželīna Džolija netic konkrētai reliģijai, bet tic, ka eksistē augstāki spēki un ka tos nesauc par Dievu: “Man nav nepieciešamības pēc Dieva. Negrasos darīt lietas tikai tāpēc, ka citi tā liek, bet tajā pašā laikā nezinu, vai neticēt nekam ir daudz labāk.”

Laumiņas un leprikoni

Helena Mirrena. (Foto: Pacific Press/Sipa USA/ Vida Press)

“Esmu diezgan garīgs cilvēks. Bērnībā ticēju laumiņām un arī tagad ticu laumiņām un leprikoniem. Bet Dievam gan es neticu,” aktrise Helēna Mirrena uzskata, ka pasaku tēli ir ticamāki un pārliecinošāki par reliģiskajiem.

Gandrīz budiste

Lai gan aktrises Umas Tūrmanes tēvs ir budisma skolotājs, viņa pati sevi par budisti neuzskata: “Lai gan sevi par budisti nesaucu, šī ir man tuvāka reliģija, jo esmu uzaugusi tādā garīgi intelektuālā vidē. Bet es to ne praktizēju, ne sludinu.”

Nav, kā dēļ mirt

Komiķis Rikijs Džervaiss neskaitāmas reizes ir skarbi izteicies pret visa veida reliģijām. Viņš Dievam netic un vēl mazāk cilvēkiem, kuri ir iesaistīti reliģiju kultivēšanā: “Ir dīvains mīts, ka ateistiem nav, kā dēļ dzīvot. Otrādi. Mums nav, kā dēļ mirt, tāpēc mums ir viss, kā dēļ dzīvot.”

Par psihiatriju un pašanalīzi

Džons Malkovičs. (Foto: Vasquez-Max Lopes / BACKGRID/All/ Vida Press)

Aktieris Džons Malkovičs ticot visam, tikai ne Dievam: “Ticu cilvēkiem, ticu automašīnām, bet es neticu tam, par ko jau tūkstošgades nav nekādu pierādījumu. Un ir smiekīgi, ka cilvēki apgalvo, ka psihiatrija un pašanalīze ir trakums, bet tajā pašā laikā apmeklē baznīcu.”

Citi šobrīd lasa

Atklāta saruna ar Lieni Greifāni. Kāpēc te viņu nesaprata, bet Krievijā novērtē?
Zinātnieki brīdina, ka Covid-19 imunitātes sertifikāti var būt bīstami 6
Sieviete, kura apmānīja nāvi. Skarba anorektiķes pieredze un atklāti foto
Pievienot komentāru

Звезда фильмов для взрослых Райли Рид выходит замуж за паркуриста из Латвии

Софи Лорен: главные мужчины в жизни 86-летней актрисы