Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ingmārs Līdaka savā lauku īpašumā. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

FOTO: skaistas mājas un šiki dzīvokļi - kā dzīvo pašmāju slavenie un varenie

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Slavenības
2020. gada 15. septembrī 13:57 2020. gada 15. septembrī 13:57
  Jauns.lv
Ja ar cītīgu darbu, veiksmi biznesā vai prātīgiem ieguldījumiem ir sapelnīts krietni daudz naudas, tā jāiegulda paliekošās vērtībās - piemēram, nekustamajā īpašumā. Lūkojam, kā un kur tad dzīvo sabiedrībā pazīstami cilvēki.

Porziņģa "Porziņģciems"

Basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis par saviem miljoniem sabūvējis glaunas villas Liepājā.

Nacionālās basketbola asociācijas klubā Vašingtonas "Wizards" Kristapa alga ir ap 31,7 miljoniem ASV dolāru sezonā.

Un to, kur ieguldīt daļu godam sapelnītās naudas, Porziņģis jau ir atradis. Dzimtajai Liepājai tuvajā Jūrmalciemā sarūpējis sev un ģimenei krietnu īpašumu. Blakus Pūsēnu kalnam esošo īpašumu Nīcas novadā Porziņģis 2017. gada novembrī iegādājās par 300 tūkstošiem eiro. Un tur visas ģimenes vajadzībām top pašiem savs ciematiņš – sešas ēkas "Porziņģciemā".

Krištopans nespēj pārdot savu māju Berģos

Savs īpašums Berģos ir bijušajam premjeram Vilim Krištopanam.

Kā saka Vilis, viņš ar kundzi Aiju joprojām dzīvojot Berģos. „Kad pārdosim, iesim uz kundzes mantoto māju Mežaparkā. Bet mums jau nekas „nedeg”, tikai ir tas fakts, ka šī lielā māja mums vairs nav vajadzīga. Un, jā, es gribu arī uzsvērt, ka Berģu māju uzbūvēju pirms 30 gadiem, vēl pirms ieiešanas politikā – lai tie visi plukatas, kas tos riebīgos komentārus raksta, saprot. Kas tad man, agri vai vēlu šo īpašumu pārdošu. Tas ir unikāls objekts, otra tāda nav.”

Kā atklāj Krištopans, īpašuma cenu viņš šobrīd noteicis 2,95 miljonu apmērā: „Bet es domāju, ka tūlīt to pacelšu. Tas, kas gribēs nopirkt, nopirks par jebkādu cenu. Sākumā uz dullo biju uzlicis cenu 4,9 miljoni. Pēc būtības īpašumam tā arī būtu jāmaksā, jo ēkas platība ir 1500 kvadrātmetru, ir arī 5,3 hektāri zemes. Tagad samazināju cenu tāpēc, ka pusi zemes nodalīju nost, lai realizētu tur savas biznesa ieceres nekustamo īpašumu jomā.”

Jau pirms dažiem gadiem Krištopans teica, ka apzinās – Latvijas biznesmeņiem pirkums nebūs pa kabatai, un pieļāva, ka villas nākamais saimnieks varētu būt kāds kaimiņzemju bagātnieks, kas novērtēs ekskluzīvo vietu un īpašuma unikalitāti. „Šis ir tāds riktīgs rančo. Otra tāda īpašuma nav. Lai šādā mājā dzīvotu, ir jābūt miljonu biznesam. Kā celtnieks zinu – vai nu taisa labu, vai netaisa nemaz.

Ēķa mājā uzņem kino

Kā izrādās, režisora, filmu producenta Andreja Ēķa un viņa kuplās ģimenes savrupnamā uzņemta krietnu popularitāti ieguvusī komēdija "Klases salidojums". Mājas iekārtojumu veidojusi Ēķa dzīvesbiedre dizainere, Latvijas Kultūras koledžas Dizaina un komunikācijas nodaļas vadītāja, grāmatas "Gribu būt dizainers" autore Daina Gāga-Ēķe.

Taujāts par mājas interjera izveidi, Andrejs pastāsta: „Šajā mājā es neko neesmu darījis. Visu nosaka sieva. Un man tas patīk. Man tas ļoti patīk! Viņa ir interjera dizainere un zina, ko dara. Es tikai ļauju viņai izpausties. Protams, kad Daina mājas interjerā vēlas kaut ko pārmainīt, viņa vienmēr parunā ar mani, apjautājas, kā es domāju. Un ir bijuši gadījumi, kad nākas apstādināt Dainas interjera dizaineres ambīcijas – gadījumos, ja tās izmaksā pārāk dārgi.”

Zatleru pārim labi Rīgas dzīvoklī

2018. gada sākumā pie eksprezidenta Valda Zatlera un viņa sievas Lilitas viņu Rīgas dzīvoklī viesojās modes mākslinieks Dāvids.

Lūk, ieskatieties galerijās un iztēlojieties, ka esat ciemos arī pie citiem sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem!

 

 

Citi šobrīd lasa

Latviete Dace pārsteidza norvēģus, paņemot atvaļinājumu un aizbraucot strādāt uz ziemeļiem
Brūsa Villisa meita pastāsta par aktiera slimības pirmajiem simptomiem
Itāļu makšķernieks noķer pasaulē lielāko samu 3