Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Rīgā būs jauns dokumentālā kino festivāls

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Kino
2020. gada 16. jūnijā 17:17 2020. gada 16. jūnijā 17:17
  Jauns.lv
Režisors Vitālijs Manskis kopā ar savu komandu izsludinājis īpaši dokumentālajam kino veltīta starptautiska festivāla "Artdocfest/Riga" norisi Rīgā 2020. gada novembra beigās.

Festivālā paredzētas divas konkursa programmas, un “Baltijas fokusa” laureātam tiks pasniegta balva “Hercs”, kas nosaukta par godu Latvijas dokumentālā kino klasiķim Hercam Frankam.

"Artdocfest" nav jauns zīmols. Šo festivālu 2007. gadā Krievijā izveidoja režisors Vitālijs Manskis, kurš vairākus gadus vēlāk, vājinoties demokrātiskajiem procesiem kaimiņvalstī, pārcēlās uz Latviju un atveda festivālu sev līdz. Piecus gadus "Artdocfest" darbojies Latvijā kā Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) dokumentālo filmu programmas sastāvdaļa, šajā laikā izaudzis (kopš 2018. gada tiek rīkots starptautisks "Artdocfest" konkurss), un no 2020. gada festivāls uzsāk patstāvīgu dzīvi ar mērķi izveidoties par nozīmīgu kultūras un dokumentālā kino atskaites punktu Baltijā un vēlāk arī plašāk, Austrumeiropas reģionā.

Rīgas un Latvijas dokumentālā kino cienītājiem, festivāla dalībniekiem, viesiem un sadarbības partneriem tiks piedāvātas divas krāšņas konkursa programmas – tradicionālā starptautiskā "Artdocfest" programma ar vairāk nekā 20 kvalitatīvām filmām no dažādām pasaules valstīm un jauna, īpaši Baltijas kinomākslai veltīta programma "Baltijas fokuss", kurā tiks piedāvāts labākais un svaigākais Baltijas dokumentālistu veikums. Konkursa programmās tiks iekļautas agrāk Latvijā neizrādītas filmas no vairāk nekā 15 pasaules valstīm, katrai konkursa programmai tiks piesaistīta atsevišķa starptautiska žūrija.

"Baltijas fokusa" konkursa programmas labākā filma saņems galveno balvu "Hercs", kas nosaukta par godu izcilajam Latvijas dokumentālistam Hercam Frankam.

Festivālam tiek gatavota arī saturīga ārpuskonkursu programma, tās ietvaros notiks industrijas simpozijs, kurā dokumentālisti un kino teorētiķi tiks aicināti uz radošām un zinātniskām diskusijām par mākslu, kino un laiktelpu, mēģinot aizsniegties līdz kādreizējam izcilo Rīgas dokumentālistu simpoziju domas lidojumam un savīt to ar šīsdienas aktualitātēm.

Festivāla organizatori strādā arī pie tā, lai pienācīgi atzīmētu izcilā latviešu režisora Jura Podnieka 70 gadu jubileju.

Citi šobrīd lasa

Latviskais veselīgais gardums cūku pupas - kādi ir to audzēšanas noslēpumi
Dabiskās redzes atjaunošanas skolotāja Vija Buša: "Regulāri strādājot, redze ievērojami uzlabojas pusgada laikā"
Krievu leģionāri aicina sacelties pret Putinu: kas viņi ir?
Pievienot komentāru