foto: Publicitātes
Pauls, Mielavs, Rutulis - ar populārākajām latviešu dziesmām atzīmēs Latvijas Radio 2 dzimšanas dienu
Mūzika
2020. gada 24. februāris, 12:12

Pauls, Mielavs, Rutulis - ar populārākajām latviešu dziesmām atzīmēs Latvijas Radio 2 dzimšanas dienu

Jauns.lv

Atzīmējot 25. gadskārtu, radiostacija Latvijas Radio 2 aicina visus latviešu mūzikas mīļotājus uz vērienīgiem dzimšanas dienas koncertiem šā gada 3. un 4. aprīlī VEF Kultūras pilī.

Koncertos Latvijas Radio 2 ētera personības un teju 30 mūziķi, tostarp Maestro Raimonds Pauls, Guntars Račs, Ainars Mielavs, Normunds Rutulis, grupas „Autobuss debesīs”, „Apvedceļš” u.c. izpildīs pēdējo 25 gadu laikā mīlētākās dziesmas dzimtajā valodā, kuras nav zaudējušas aktualitāti arī šobrīd.

„Kā teicis Maestro Raimonds Pauls – Latvijas Radio 2 droši var saukt par Latvijas tautas radio! Un tā tas tiešām ir. 25 gados atskaņojot dziesmas dzimtajā valodā, kas uzrunā sirdis, esam iemantojuši auditorijas uzticību un mīlestību. Cilvēki ar mums mostas, dodas uz darbu un mājup, pusdieno, pavada vakarus un svin svētkus. Grūti iedomāties labāku dzimšanas dienas kompāniju par mūsu lojālajiem klausītājiem. Tāpēc gribam to nosvinēt kopā,” saka Latvijas Radio 2 galvenais redaktors Kaspars Mauriņš.

Koncerta programma veidota, apkopojot Latvijas Radio 2 divdesmit piecu gadu laikā spēlētākās dziesmas. Uz skatuves kāps latviešu mūzikas leģendas un laikmeta spožākās zvaigznes – Maestro Raimonds Pauls, Guntars Račs, “Autobuss debesīs”, Ainars Mielavs, Viktors Zemgals, Mārtiņš Ruskis, “Saldās sejas”, „Putnu Balle”, „Otra Puse”, “Baltie lāči”, “Bruģis”, “Apvedceļš”, Guntis Veits, Olga Rajecka, Uģis Roze, Gvido Linga, „Galaktika”, Normunds Rutulis, “Roja”, Ineta Rudzīte, “Tērvete”, Kaspars Markševics un citi mūziķi.

Latvijas Radio 2 ceļš pie klausītājiem aizsākās 1995. gada 1. aprīlī, kad sabiedriskā medija ietvaros tika nolemts veidot jaunu izklaidējoši izglītojošu kanālu. 2000. gada 1. janvārī Latvijas Radio 2 paplašināja apraidi un sāka raidīt visu diennakti, kļūstot par populārāko radiostaciju Latvijā un vienīgo radiostaciju, kura atskaņo tikai dziesmas dzimtajā valodā.

Šie 25 gadi ir bijuši krāšņi, žanriski daudzveidīgi un skanīgi, tie liela mēra atspoguļo klausītāju dažādo muzikālo gaumi un tajā pašā laikā kopīgo mīlestību pret latviešu mūziku  – tieši tāds solās būt arī jubilejas koncerts. Tas būs atskats latviešu populārās mūzikas vēsturē caur šlāgeriem, ziņģēm, popu un poproku, kā arī kantri manierē veidotām dziesmām, kas ļaus klausītājiem gremdēties arī savās atmiņas par piedzīvoto pēdējos 25 gados. Biļetes uz koncertu pieejamas “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās.

Latvijas Radio 2 ir populārākā radiostacija Latvijā ar 16,9% tirgus daļu, kuru ikdienā klausās visvairāk Latvijas iedzīvotāju, nedēļā sasniedzot 502 tūkstošus klausītāju. Latvijas Radio 2 ētera personību vidū ir leģendārie Gunārs Jākobsons un Sandra Glāzupa, raidījumu vadītāja Baiba Palkavniece, muzikoloģe Daiga Mazvērsīte, ka arī DJ Aivis, Viesturs Sproģis, Velga Vītola-Amantova, Līna Rudzone, Mārtiņš Ruskis, Kaspars Markševics, Ivonna Markelova, Nora Micpapa un Roberts Buivids.