Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Dumpiniece Megana - kādus likumus un tradīcijas pārkāpusi Saseksas hercogiene 9

Slavenības
2020. gada 9. februārī 06:24 2020. gada 9. februārī 06:24
 
Anita
Sedliņa
| Žurnāls "Kas Jauns"
Saseksas hercogiene Megana un princis Harijs nākuši klajā ar vēsturisko lēmumu atkāpties no karaļnama pienākumu pildīšanas, jo jutuši aizvien augošu atstumtību no ģimenes. Viņi vairs neizmantos savus karaliskos titulus un nesaņems līdzekļus no valsts. Vienošanās nosacījumos paredzēts, ka pāris atmaksās 2,4 miljonus sterliņu mārciņu, kas no nodokļu maksātāju līdzekļiem tērēti, lai netālu no Vindzoras pils atjaunotu Frogmoras kotedžu.

Būt par britu karaliskās ģimenes biedru nozīmē pilna laika darbu ar noteikumiem, ko un kā ēst, kā sveicināties, kā izkāpt no auto, ko vilkt mugurā un kā rotāties... Saseksas hercogiene Megana britu karaliskajā ģimenē ienesa ne tikai svaigu dvesmu, bet, ar princi Hariju atsakoties no sava ieņemamā karaliskā statusa, arī burtiski izjauca ģimeni. Kā izrādās, vēl līdz tam laikam pamanījās pārkāpt arī citus karaliskos noteikumus un tradīcijas.

Paziņojums

Saseksas hercogiene par sava dēla Ārčija piedzimšanu informēja nevis ar oficiālu paziņojumu, bet gan ar sociālā tīkla "Instagram" starpniecību.

Publiskas simpātijas

HRH Prince Harry and Ms Meghan Markle annouce their engagement, 27th November 2017 (Foto: ddp/INTERTOPICS/Photoshot / Vida Press)

Lai gan nav oficiālu noteikumu, kas aizliegtu karaliskajiem pāriem publiski izrādīt savas jūtas, karaliene un princis Filips, princis Viljams un hercogiene Ketrīna parasti atturas no sadošanās rokās, apskaušanās (pat saderinoties). Iemesls – reprezentējot britu monarhiju, tehniski viņi ir darbā.

Atklātība

The Duke and Duchess of Sussex attending a Gala Performance of ? The Wider Earth? in support of the Queen?s Commonwealth Trust at the Natural History Museum . (Foto: action press/ Vida Press)

Parasti pirms saderināšanās un kāzām karaliskās ģimenes par savām attiecībām nestāsta. Megana Mārkla ir atļāvusies žurnāla "Vanity Fair" intervijā savu mīlu pret Hariju paust jau agrāk. Un, kamēr karaliene un pārējā ģimene izvairās no politiskām diskusijām, Megana ir uzstājusies saistībā ar kustībām #MeToo un "Time’s Up" un izteikusi viedokli aborta jautājumos.

Mazuļa ballīte

Lai gan tā sauktās baby shower ballītes nav karaliska tradīcija, Megana devās uz ASV, lai nosvinētu dēla Ārčija gaidīšanas laiku. Ballīte norisinājās Ņujorkā, to vadīja juriste Amala Klūnija un tenisiste Serēna Viljamsa, un tā izmaksāja 200 000 dolāru.

Laulību gredzeni

WINDSOR, UNITED KINGDOM - MAY 19: Prince Harry places the wedding ring on the finger of Meghan Markle during their wedding service, conducted by the Archbishop of Canterbury Justin Welby in St George's Chapel at Windsor Castle on May 19, 2018 in Windsor, England. (Photo by Jonathan Brady - WPA Pool) (Foto: WPA Pool/Mirrorpix / Vida Press)

Princis Filips un princis Viljams nenēsā laulību gredzenu, savukārt Megana un Harijs ar gredzeniem ir apmainījušies un tos valkā kā laulības vienlīdzības un monarhijas jaunā modernuma simbolu.

Ziemassvētki

2017. gadā, esot tikai Harija saderinātā, Megana Mārkla Ziemassvētku brīvdienas pavadīja ar karalisko ģimeni. Karaliskais protokols paredz, ka tikai ģimenes pārstāvji drīkst piedalīties karalienes svinībās viņas privātajā Norfolkas īpašumā.

Jauktā rase

Svarīgs bija arī fakts, ka Megana ir pirmā jauktas rases sieviete, kura ieprecējās karaliskajā ģimenē. Piedevām arī šķirtene.

Melnā

The Duke and Duchess of Sussex, Prince Harry and Meghan Markle, pictured attending a women founders/social entrepreneurs event at Woodstock Exchange in Cape Town, South Africa on September 25th 2019. (Foto: Mirrorpix / Vida Press)

Ja vien tās nav bēres vai līdzīgi formāls pasākums, karaļnama pārstāvji dienas laikā nedrīkst būt ģērbušies viscaur melnas krāsas apģērbā.

Karaliskās kājas

Viens no nelokāmākajiem noteikumiem ir, ka karaliskās ģimenes sievietēm obligāti ir jāvalkā miesas krāsas zeķubikses. Bet, sākot jau ar saderināšanās pirmo oficiālo fotosesiju, Megana tās tā arī nav iecienījusi.

Nepareizā frizūra

Karaliskais protokols nosaka visu no galvas līdz kājām. Karaliene tradicionāli matus piesedz ar cepuri, hercogiene Keita tos ieveido perfektā kārtojumā, bet Megana obligāto gludo frizūru vietā izvēlas zemu pakausī savirpinātu, paspūruša izskata copi.

Pārāk liela tuvība

Oficiālā statusa un drošības apsvērumu dēļ formāla sasveicināšanās un atturība ir klasiska karaļnama biedru uzvedība. Bet Saseksas hercogiene fanus apskauj, skūpsta un pat kādai desmit gadu vecai meitenei ir devusi autogrāfu. Ja apskāvieni vēl ir piedodami, tad autogrāfi ir stingri aizliegti!

Bikses

Lai gan protokols paredz, ka sievietēm publiskā vidē ir jāvalkā kleitas vai svārki, Megana bieži ir redzama biksēs.

Saistītās ziņas

Meganas Mārklas uzvedību nosauc par "apkaunojošu" 8
Kas patiesībā notika ar Hariju un Meganu, un kas tad īsti viņus gaida tālāk 10
Karaliskā ģimene atradusi Harija un Meganas aizvietotājus 4

Citi šobrīd lasa

Visbīstamākās vietas Rīgā, un kur jāpulcējas, lai no tām aizmuktu 3
Ogres kafejnīcā pieķertais policijas priekšnieks Ulmanis uzrakstījis atlūgumu 1
Vai tiešām mēnesi pēc Covid-19 potes nevar dzert alkoholu?
Skatīt visus komentārus

Ксения Собчак похвасталась успешным бизнесом, но оказалось, что он погряз в убытках

Максим Галкин показал, как выглядит гостиная с камином в его замке