Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes

Juris Kursietis drāmas "Oļegs" aktierim licis filmēties stindzinošā aukstumā

Kino
2019. gada 4. oktobrī 10:44 2019. gada 4. oktobrī 10:44
  Dārta Gaigala | Žurnāls "Kas Jauns"
Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Francijas kopdarbā veidotās un jau balvām godalgotās režisora Jura Kursieša psiholoģiskās drāmas "Oļegs" galvenajam varonim bija jāfilmējas patiesi nepatīkamos apstākļos.

Uz pašmāju lielajiem ekrāniem "Oļegs", kas jau ticis pie atzinības ārzemju festivālos, nonāks šodien, 4. oktobrī.

Filmas pamatā ir patiess stāsts par Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos – strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz viņš nonāk bezcerīgā situācijā, jo dzīvi sāk kontrolēt noziedznieku banda, kā rezultātā Oļegs pieņem lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama.

„Lai atrastu mūsu galveno varoni, mums bija atlase gan Krievijā, gan Ukrainā. Devu aktieriem nospēlēt divas ainas un, kad redzēju, kā to dara Valentīns, jutos viņa spēles pārņemts,” Oļega lomas atveidotāju Novopoļski slavē režisors Kursietis. (Foto: Publicitātes)

Galvenā varoņa atveidošana tika uzticēta lietuviešu aktierim Valentīnam Novopoļskim, kam nācās filmēties stindzinošā ziemas aukstumā un pat izpeldēties ledainā ūdenī. Režisors Juris Kursietis par filmas izveidi pauda, ka sākumā bija vēlējies atrast galvenajai lomai krievu aktieri, kas varētu uzsvērt krievu „nepilsoņu” stāvokli Latvijā. „Šie „nepilsoņi” ir tiešas padomju ēras sekas – viņiem nav ne Krievijas, ne Latvijas pilsonības, tāpēc viņi tiek stigmatizēti. Tādējādi viņi Latvijā palīdz saliedēt nacionālistu balsis,” informē režisors.

„Man bija ārkārtīgi svarīgi, lai Oļegs būtu viens no šiem „nepilsoņiem” un lai viņa dzimtā valoda būtu krievu. Lai atrastu mūsu galveno varoni, mums bija atlase gan Krievijā, gan Ukrainā. Devu aktieriem nospēlēt divas ainas un, kad redzēju, kā to dara Valentīns, jutos viņa spēles pārņemts.” Filmā galvenās lomas uzticētas arī diviem Polijā zināmiem aktieriem, kā arī pašmāju zvaigznēm – Gunai Zariņai, Edgaram Samītim un Jurijam Djakonovam.

Filmas pirmizrāde Latvijā notika 4. oktobrī, bet tā jau paspējusi iegūt vairākas balvas un pat tikusi izrādīta prestižajā Kannu kinofestivāla skatē "Directors’ Fortnight", kļūstot tikai par trešo pilnmetrāžas filmu Latvijas vēsturē, kurai tas izdevies.

Citi šobrīd lasa

FOTO: tā mūziķi līksmoja ballītē pēc "Zelta mikrofona" balvu pasniegšanas 1
Smadzeņu audzēja operācijas laikā mediķi pamodina pacienti un liek viņai spēlēt vijoli
Latviešu mūziķe Meldra kāpj uz skatuves kopā ar leģendāro Rodu Stjuartu 6
Tēmas: Labs kino
Pievienot komentāru

«Трудно быть с таким жадным стариком»: Аль Пачино бросила молодая возлюбленная

Прощайте, миллионы: Елизавета II запретила Меган и Гарри зарабатывать на «королевском» бренде