Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rītdiena, Sapnis, Patiesā... Īpatnēji vārdi, kā savus bērnus nosaukuši pasaulslaveni ļaudis
Kimas Kardašjanas un Kanjes Vesta bērniem visiem ir neparasti vārdi Norta (Ziemeļi), Seints (Svētais) un Čikāga. (Foto: Twitter/ Vida Press)

Rītdiena, Sapnis, Patiesā... Īpatnēji vārdi, kā savus bērnus nosaukuši pasaulslaveni ļaudis 4

Slavenības
2019. gada 24. aprīlī 05:59 2019. gada 24. aprīlī 05:59
  Jauns.lv
Tas vairs nav nekas jauns: slavenības saviem bērniem reizēm izvēlas neiedomājami neparastus un pat dīvainus vārdus. Savas atvases vārdam slavenie vecāki iedvesmojušies no ģeogrāfisku vietu apzīmējumiem, augļu un dārzeņu nosaukumiem, Bībeles un pasaku personāžiem un pat apģērbu zīmoliem. Būs Ābols, Svētais, Mozus, Patiesā, Rītdiena, Astotais, Sapnis...

Ģeogrāfisku vietu nosaukumi ir paši populārākie, kad slavenie vecāki izvēlas vārdu savam jaundzimušajam mazulim. Vārdu Parisa (Paris – Parīze) vecāki devuši ne tikai „Hilton” impērijas mantiniecei. Šādu pat vārdu meitai izvēlējies arī popmūzikas karalis Maikls Džeksons. Aktrise Melānija Grifita vecākajai meitai izvēlējās vārdu Dakotai, tāpat kā ASV štatam. Kima Beisingere un Aleks Boldvins devuši meitai vārdu Ailenda (Ireland – Īrija). Dziedātāja Ališa Kīza dēliņu nosaukusi par Ēģipti (Egypt).

Futbolists Deivids Bekhems un viņa sieva Viktorija vecākajam dēlam Bruklinam vārdu devuši par godu Ņujorkas rajonam, kurā pāris viesojies, kad ieņēmis mazuli. Arī ASV seriāla „Smukulīte Betija” aktrisei dots spēcīgs un varens vārds – Amerika Ferera.

Daudzi slavenie vecāki saviem bērniem izvēlas vārdu pēc senām indiāņu tradīcijām. Lark Song (Cīruļa Dziesma) – šādu vārdu devusi aktrise Mia Ferovai vienai no daudzajām pieņemtajām meitām. R’n’B dziedātāja Lil’ Mo meitu nokristījusi par God’lss Love Stone (Mīlas Dievietes Akmens). Ļoti jau poētiski. Uz šī fona kā tehnisks termins šķiet aktiera Džeisona Lī dēlam dotais vārds – Pilot Inspector (Pilots Inspektors). Vai Denim Cole un Diezel Ky – vārdi, kādus par godu džinsu zīmoliem izraudzījusies dziedātāja Tonija Brekstone.

Daudzi no mums sirsnīgi izsmējušies par veco labo anekdoti par Bērziņu: „Metinātājs Bērziņš visu mūžu dusmojās uz vecākiem. Nu kurš normāls cilvēks dod bērnam vārdu Metinātājs?” Jādomā, ka vairākiem slaveno vecāku bērniem smiekli nenāks. Pilotam Inspektoram, Rītdienai, Audio Zinātnei un Mēness Vienībai ar vecāku dotajiem ērmotajiem vārdiem nāksies visu mūžu sadzīvot...

Mākslinieciskais temperaments

Varbūt pie vainas ir „mākslinieciskais temperaments”, kamdēļ aktieris Robs Morovs meitiņai devis vārdu Tu (Tu-Morrow, tulkojumā no angļu valodas vārda „tomorrow” – „rītdiena”). Patiesību sakot, tas izskatās pēc nenopietna joka. Sak, topošais tētis draugu lokā pajokojis: „ja man būs meita saukšu, viņu Tu, jo tad kopā ar uzvārdu veidosies vārds rītdiena – ha-ha-ha!” Taču tagad šai nabaga meitenei visu turpmāko dzīvi būs jāsadzīvo ar šo tēva asprātīgo izgudrojumu. Kas zina, cik daudz zobgalību viņai vēl nāksies dzirdēt pusaudzes gados skolā...

Ja Tu-Morova šķiet kā neizdevies joks, tad vārdi Audio Sainess (Audio Zinātne) un Pilots Inspektors vispār ir kas prātam neaptverams! Filmas „Bruņinieka stāsts” aktrise Šenona Sosamona savam dēlam devusi vārdu Audio Saienss, kas visos dīvaino vārdu topos vēl aizvien ir nepārspēts līderis. Arī aktiera Džeisona Lī dēla vārds Pilots Inspektors vienmēr turas topu līderpozīcijās. Šo abu aktieru bērnu vārdi vairāk līdzinās ieņemamā amata nosaukumam, nevis dzīva cilvēka personvārdam!

Ar neparastu vārdu izvēli daudz neatpaliek arī izcilais mūziķis Frenks Zapa. Viņa meitu sauc Mūna Junita (Moon Unit – Mēness Vienība). Daudzi aizvien ar ironiju teic, ka meitenei nācās izvēlēties aktrises profesiju, jo neviens taču neņemtu nopietni juristi, kuras vārds ir Mūna Junita Zapa. Aktrisei ir vēl divi brāļi un viena māsa, kam doti tikpat dīvaini vārdi: Dvīzils, Ahmets Emukha Rodans un Dīva Mufina.

Kā vislabāk izvairīties no neparastu vārdu neprāta? Dodot mazulim tādu pat vārdu, kāds ir pašam. Šādam paraugam sekojis bijušais boksa čempions Džordžs Formans. Taču viņš ir pagalam pārcenties, savā vārdā nosaucot VISUS bērnus! Viņa dēlus sauc: Džordžs juniors, Džordžs III, Džordžs IV, Džordžs V, Džordžs VI, bet meitas – Frīda Džordža un Džordžeta. Nu jā, viņš jau ir sportists, nav radošās profesijas pārstāvis, kam piemīt „mākslinieciskais temperaments”...

Bībeles personāži

No Bībeles iedvesmojies aktieris Metjū Makonehijs, izraugoties vārdu savam pirmdzimtajam. Makonehijs un Kamila Alvesa dēlam izvēlējās vārdu Levi Alvess. Mums vārds Levi vairāk asociējas ar džinsu firmas nosaukumu (Levi’s), taču, lūk, ko saka pats tētis: „Bībelē Levi bija apustuļa Mateja (angliski – Metjū) otrs vārds. Šim vīram bija divi vārdi. Mūsu dēls piedzima pulksten 6:22 pēcpusdienā. Skaitļi 6:22 apzīmē arī manas mīļākās rindas Mateja evaņģēlijā Bībelē: ja tava acs ir skaidra, tad visa tava miesa būs gaiša.” Otrais vārds Alvess puisēnam dots par godu māmiņas uzvārdam.

No Bībeles iedvesmojusies arī aktrise Gvineta Paltrova, dēlu nosaucot par Mozu (savukārt meita ir Ābolītis jeb Epla), bet sabiedrības dāma savu dēlu nosaukusi par Seintu (Svēto).

Pirmdienā dzimusi Svētdiena

Aktrises Nikolas Kidmenas un vīra kantri dziedātāja Kīta Urbana pirmdzimtā meitiņa Sandeja Rouza (Sunday Rose – Svētdienas Roze) pasaulē nāca 2008. gada 7. jūlijā, un tā bija pirmdiena. Nikolas tēvs Entonijs Kidmens apliecina, ka meita nav sajaukusi dienas un vārdam nebūt nav jāmeklē saistība ar kalendāro nedēļas dienu, kurā bērns dzimis. Entonijs atceras, ka Nikolai allaž ir paticis vārds Sandeja. Viņa to iemīļojusi studiju gados, kad mācījusies par 20. gadsimta mākslinieku mūzu Sandeju Rīdu (1905-1981).

0 /11

Citi šobrīd lasa

Baidena suņi pēc "agresīva incidenta" pametuši Balto namu 2
Mūrniece neizslēdz, ka iespējama dažu ministru nomaiņa 17
Astoņu gadu garumā seksuāli izmanto pameitu, izvaro mašīnā uzņemtu stopētāju: lieta nonāk tiesā 2
Skatīt visus komentārus

Оговорки и ложь: герцогиню Меган уличили в искажении фактов в скандальном интервью

Распаренная Волочкова в бикини отметила 8 марта в заснеженном саду