Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Emocionāli un aizkustinoši - "Četri balti krekli" piedzīvo pasaules pirmizrādi Kannu festivālā 17

Kino
2018. gada 16. maijā 12:26 2018. gada 16. maijā 12:26
Kasjauns.lv
Otrdien, 15. maijā, Kannu starptautiskā festivāla programmā “Kannu klasika/Cannes Classics” Festivāla pils Bunjuela zālē notika režisora Rolanda Kalniņa filmas “Četri balti krekli” oficiālā skate, kas kļuvusi arī par šis filmas pasaules pirmizrādi.

Seansā piedalījās arī filmas režisors Rolands Kalniņš un operators Miks Zvirbulis, bet pašmāju muzikālās apvienības “Carnival Youth” četri puiši, tērpušies baltos kreklos, Kannu filmu tirgus Latvijas paviljonā dziedāja dziesmu par četriem baltiem krekliem un sirdsapziņām.

Filmas seanss visiem klātesošajiem kļuva par emocionālu un aizkustinošu pieredzi, tas noslēdzās ar sirsnīgiem aplausiem, godinot 96 gadus veco režisoru Rolandu Kalniņu un filmas operatoru Miku Zvirbuli (80).

Pirms filmas izrādīšanas festivāla programmas “Kannu klasika” vadītājs Žeralds Duhaso iepazīstināja publiku ar filmas veidotājiem un lūdza režisoru pastāstīt par filmas tapšanas apstākļiem un sarežģīto ceļu pie skatītājiem. Kā zināms, filma pēc tās oficiālās nodošanas 1967. gadā netika publiski izrādīta, neformālas cenzūras aizlieguma dēļ tā tika nolikta uz plaukta.

Kannu festivāla programmas "Kannu klasika" veidotāji uzsvēra filmas pārsteidzošās kvalitātes. "Mēs neko tādu nebijām gaidījuši, “Četri balti krekli” mūs absolūti pārsteidza – gan ar savu kinovalodu, it īpaši izsmalcināto, eleganto operatora darbu, gan arī ar savu sociālkritisko spēku," stāsta Žeralds Duhaso.

"Četrus baltus kreklus" redzējušie īpaši uzsvēra laika garu - 20. gadsimta 60. gadu noskaņu, ko tik  precīzi notvēruši filmas veidotāji.

Saistītās ziņas

Elegance, pārdrošība un kailums – Kannu festivāla stila pērles 16
Putins neļauj režisoram Serebreņņikovam braukt uz Kannu festivālu 22
Kino zvaigznes Kannu festivālā - stilīgas, glamūrīgas un pikantas 5

Gan filmas režisors Rolands Kalniņš, gan operators Miks Zvirbulis Kannās uzklausīja daudz komplimentu. No Bunjuela zāles skatuves Rolands Kalniņš pateicās visiem tiem, kuri palīdzēja notikt šķietami neiespējamajam. "Par to, ka manu filmu varētu rādīt Kannu festivālā, es pat sapņot nevarēju," sacīja Rolands Kalniņš.

"Tas patiešām ir īpašs pārdzīvojums – redzēt Uldi Pūcīti, Līgu Liepiņu, Paulu Butkeviču uz Kannu Festivāla pils ekrāna, būt klāt seansā ar filmas veidotājiem. Tas ir arī liels notikums Latvijas kultūrā - fakts, ka “Četri balti krekli” ir no jauna atklāta, pateicoties Kannu festivālam, ir ārkārtīgi nozīmīgs. Tas pierāda, ka Rolanda Kalniņa un viņa radošās komandas darbs atbilst gan sava laika avangardiskākajām tendencēm, gan ierakstās pasaules kino kontekstā. Tas ļauj cerēt, ka mēs esam pamanīti," komentē Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Filmas skate daudziem kinozālē esošajiem kļuva par emocionālu pārdzīvojumu – aizkustinājuma asaras un aplausi bija apliecinājums filmas "Četri balti krekli" unikalitātei un tās veidotāju talantam un vitalitātei. Īpašu noskaņu radīja arī grupas “Carnival Youth” sagatavotais sveiciens filmas veidotājiem – baltos kreklos tērpušies, puiši Latvijas paviljonā Kannu kino tirgū izpildīja dziesmu par četriem baltiem krekliem un sirdsapziņu.

Citi šobrīd lasa

Aktīvistes Sanktpēterburgā atkailina krūtis un rokās tur zīdaiņu izskata jēlas gaļas tīstokļus 127
Traģiskā autobusa un mikroautobusa sadursme uz Daugavgrīvas šosejas: policija sniedz detalizētāku informāciju par notikušo 16
Dobeles novadā vīrieši demonstrē varenību, uzspridzinot vecu "Opel" automašīnu; aizturētas 6 personas 18
Skatīt visus komentārus

Максим Галкин показал, что ему подарили Алла Пугачева и дочь Лиза 2

С макияжем и грудью: пятилетняя дочь Ким Кардашьян впервые снялась для обложки журнала