Mūzika
2018. gada 19. marts, 11:40

Guntaram Račam un “Saldajām sejām” jauns video un koncertu sērija

Kasjauns.lv

Rača un “Saldo seju” koncerta programmā skan jaunas, kā arī jau populāras dziesmas ar Guntara Rača vārdiem, un koncerta laikā tiek prezentēta Guntara dzejoļu grāmata “365”. Pagājušajā nedēļā ceremonijas “Zelta ābele” laikā autoram tika pasniegta īpaša “Latvijas Grāmattirgotāju asociācijas” balva, par grāmatas 1.daļu, kas ir bijusi vispieprasītākā grāmata 2017. gadā Latvijā. Pirmo reizi vēsturē tā ir dzejoļu grāmata.

Iedvesmoti no veiksmīgas koncertu sērijas, kas aizritēja februārī un martā, Guntars Račs un grupa “Saldās sejas” izsludina jaunu 10 koncertu sēriju, kura sāksies jau šo ceturtdien ar koncertu Aizkrauklē.


Grupas “Saldās sejas” pirmsākumi meklējami 1985. gadā, kad ģitārista Tomasa Kleina mājās sapulcējās domubiedri Guntars Račs, Tomass Kleins, Ivo Fomins, Aldis Žimants, Zigfrīds Muktupāvels un citi. Tolaik grupa tā arī nenospēlēja nevienu koncertu, bet kopā labi pavadīja laiku mēģinājumos. 
Šogad, pēc tam kad Guntars Račs bija realizējis savu ieceri, katru dienu uzrakstīt vienu dzejoli, kas tagad ir izdoti divdaļīgā grāmatā “365”, dzejnieks un mūziķis nolēma šo seno kolektīvu atkal atjaunot.


Pēc pārsteidzoši veiksmīgas pirmās koncertu sērijas februārī, un pēc daudzu klausītāju lūguma, tagad ir izsludināta papildus turneja, kurā bez grupas pamatsastāva, kurā pašlaik muzicē Tomass Kleins, Guntars Račs, Jānis Narkevics juniors, Mārcis Judzis, Andris Alviķis un Uģis Tirzītis, piedalīsies arī šā brīža grupas “Līvi” balss Buks jeb Jānis Buķelis, Liepājas rokmūzikas karognesējs Ivo Fomins, jaunā un daudzsološā dziedātāja Katrīna Bindere, dziedātājs Normunds Rutulis un katru reizi citi īpašie viesi.

Guntara Rača grāmatas "365" tautās laišanas koncerts

Guntara Rača grāmatas "365" tautās laišanas koncerts.

gallery icon
91


“Saldās sejas” jau ir ierakstījuši vairākas jaunas dziesmas. Kompozīcija “Klusums pirms vētras” bija pagājušās nedēļas “Muzikālās bankas” dziesmu aptaujas 8. populārākā dziesma, bet dziesma “Nekas nav svarīgāks par vārdiem” pat pabijusi spēlētākās nedēļas dziesmas statusā “Latvijas Radio 2”. Studijā top vēl vairākas dziesmas.

Šonedēļ pabeigts darbs pie jauna dziesmas video, kas tapis jau pieminētajam singlam. Video filmēts koncerta laikā “Slampes kultūras pilī”.

Aprīlī un maijā mūziķi viesosies sekojošās vietās: 20.04. Skrundā, 21.04. Viesītē, 22.04. Bauskā, 06.05. Ogrē, 10.05. Talsos, 11.05. Aizputē, 12.05. Mālpilī, 13.05. Ventspilī un 20.05. Jelgavā.