Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Merlina Mensona cūku gripa rīdziniekiem nedraud

Slavenības
2009. gada 24. septembrī 15:57 2009. gada 24. septembrī 15:57
 
Merlins Mensons saslimis ar cūku gripu, bet līdz koncertam Rīgā 15.novembrī viņš jau būs vesels, apliecināja Latvijas Infektoloģijas centra direktore Velga Ķūse.

Skandalozais šokrokeris Merilins Mensons.

"Man ir uzstādīta oficiāla diagnoze, ārsts man paziņojis, ka esmu

saslimis ar cūku gripu," skandalozais amerikāņu rokmūziķis informēja fanus savā mājaslapā sociālajā tīklā "Facebook". "Diemžēl es nemiršu," viņš sacīja. Jāpiemetina, ka pavisam niecīgas izredzes „pievienoties vairākumam” dodoties uz smalkākām matērijām par grēcīgo zemi Mensonam tomēr pastāv, ja slimībai pievienojas citas kaites – asinsrites un sirdsdarbības traucējumi, elpošanas sistēmas problēmas, aknu un nieru mazspēja.

V.Ķuze pastāstīja, ka cūku gripa ir samērā izplatīta, bet visbiežāk tā norit vieglā formā un ilgst 5-7 dienas. Infekcijas inkubācijas periods ir dažas dienas. Smagāka forma ilgst ap 14 dienu un tai raksturīga izteikta intoksikācija, nespēks, drebuļi, sirdsdarbības traucējumi. „Infekcijas slimības ir īpatnējas, tās var noritēt gan vieglā formā, gan smagā – atkarībā no tā kā katrs organisms reaģē. Gadās, ka slimībai pievienojas citas un tad jau jāārstē tās,” skaidro speciāliste. Retos gadījumos iespējama cūku gripas zibensveida forma – tad cilvēks mirst dažu stundu laikā.

Nav zināms, kā un kad Mensons inficējies. Tuvākajā laikā mūziķim ir

paredzēti koncerti Kanādā, taču informācija par to, vai uzstāšanās tiks atceltas, nav izplatīta.

Ja cilvēks ir slims, nav nekāda tiesiska pamata viņu neielaist Latvijā. „Ja cilvēks izkāpjot no lidmašīnas jūtas slikti, viņu nogādā slimnīcā, bet diez vai vajadzētu ceļot apkārt slimam,” teic V.Ķūse.

Evija Hauka


Citi šobrīd lasa

Imants Kalniņš: "No savas ideālās pasaules es neatsakos" 3
Kāpēc atkal uzrodas cistīts? Atbild urologs
Bezvēsts prombūtnē meklētais Guntis Žuks atrasts noslīcis
Tēmas: Gripa, Facebook
Pievienot komentāru

Племянница принцессы Дианы вышла замуж за миллиардера

ФОТО: Дженнифер Лопес подтвердила воссоединение с Беном Аффлеком