Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Andris Ērglis palicis parādā Liepājas koristiem

Andris Ērglis palicis parādā Liepājas koristiem

Slavenības
2010. gada 26. janvārī 14:25 2010. gada 26. janvārī 14:25
 
Šova „Koru kari 2” Liepājas violetā kora vadītājs dziedātājs Andris Ērglis esot palicis parādā savam korim — viņš tā dalībniekiem nav izmaksājis godam nopelnīto honorāru.

Šovā „Koru kari 2” izpildot ukraiņu tautasdziesmu „Tiž mene pidmanula”, Liepājas violetajam korim pat prātā neienāca, ka koristus piemānīs pats tā vadītājs Andris Ērglis.

„Paši vien esam vainīgi. Šovā dziedājām ukraiņu tautasdziesmu „Tiž mene pidmanula”, un laikam Andrim Ērglim tā tik ļoti iepatikās, ka „pidmanul” (Piemānīja. — Latv. val.) visu kori,” skumji pajoko Aleksandrs Riekstiņš, Liepāja violetā vēja kora dalībnieks.

Šovā „Koru kari 2” Aleksandrs Riekstiņš bija viens atraktīvākajiem Liepājas kora dalībniekiem — vīrietis ar blondo matu ērkuli bija tas, kurš kā solists izpildīja atraktīvo ukraiņu tautasdziesmu „Tiž mene pidmanula”. Tagad viņš žurnālam „Kas Jauns” atklāj kādu nesmukumu — kora vadītājs Andris Ērglis esot palicis parādā koristiem par piedalīšanos dažādos pasākumos.

„Pirms gadumijas mūsu koris piedalījās gan „DnB Nord” bankas Ziemassvētku ballē, gan „Koru karu Lielkoncertā”, par ko koristiem tika solīts honorārs. Parasti tas tiek ieskaitīts kora vadītāja kontā, un vadītājs pēc tam naudu izdala koristiem. Mūsu honorāru ieskaitīja Andrim Ērglim, taču mēs vēl neko neesam saņēmuši. Kā noskaidrojām no citiem koriem, kas piedalījās šajos pasākumos, — viņiem honorārs sen jau ir izmaksāts, arī pasākuma organizatori svēti apgalvo, ka nauda pārskaitīta uzreiz pēc koncertiem,” Liepājas koristu bēdu izstāsta Aleksandrs Riekstiņš.

Viņš teic, ka sanācis tāds kā „ilgais ceļš kāpās”. „Vispirms Andris atrunājās, ka nauda kontā vēl nav ienākusi, tad viņš taisnojās, ka tā kaut kur aizķērusies bankā. Un tā visu laiku. Aizvadītajā pirmdienā koris sanāca uz sapulci. Uzaicinājām arī Andri, lai galu galā tiktu skaidrībā — kur palikusi mūsu nopelnītā nauda. Taču viņš neatnāca.”

Ērglis visu laiku aizbildinoties, ka neesot laika. „Nē, viņš nesaka, ka naudas nav. Tikai visu laiku kaut ko sola. Tagad viņš esot ļoti aizņemts, ka tikai martā varēšot ar mums satikties un nokārtot parādus,” stāsta Liepājas kora dalībnieks. Neizmaksātais honorārs gan neesot milzu summa — apmēram 20—40 latu katram (korī ir 16 dalībnieku), taču dziedātājiem nepatīk, ka godīgi nopelnītais makā tomēr nekrīt. „Šis jau nav pirmais gadījums, ka Andrim Ērglim radušās problēmas ar naudas atdošanu. Laikam jau ķēries pie vecajiem niķiem,” secina Liepājas kora vecākais dalībnieks, kurš uzņēmies cīņu par naudas atgūšanu.

Tiešām — šī nav pirmā reize, kad Andrim Ērglim radušās problēmas naudas lietās. Mūziķis, kurš pats vēl nesen atzina, ka viņam reiz bijušas lielas problēmas ar azartspēlēm, pamanījās palikt parādā gan slavenajam pavāram Mārtiņam Rītiņam, gan honorāru dēļ sakauties ar bijušo skatuves partneri Tomasu Kleinu. Nu azartspēles, pēc paša Ērgļa vārdiem, esot pagātne, ar kuras sekām (domājams parādiem) viņš joprojām cīnoties.

Žurnālam „Kas Jauns” Andris Ērglis teic, ka nojaušot, kā radušās runas, ka viņš palicis parādā savam Liepājas korim. „Kāds nav visu pareizi sapratis. Ar kori vienojāmies, ka nopelnītā nauda tiks ieguldīta kopēju plānu īstenošanā. Taču tas, kurš izvirza pretenzijas, laikam nav īsti sapratis, kādā veidā šie honorāri tiks izlietoti. Tas ir pārpratums. Mums šonedēļ būs sapulce ar kori, kurā visas šīs naudas lietas atkal izrunāsim,” paskaidro Andris Ērglis, tā arī nekonkretizējot, kas tie ir par plāniem, kuros paredzēts ieguldīt kora nopelnīto honorāru.

Andris Ērglis un Liepājas koris: „Tiž mene pidmanula”:

Juris Vaidakovs/Foto: Mārtiņš Purviņš


Citi šobrīd lasa

"Tā ir zīme!" Putina ziemas pelde zilās apakšbiksēs "uzspridzina" tviteri 4
Otrdien Latvijā atklāti 1088 jauni Covid-19 gadījumi; 20 cilvēki miruši 3
14 gadus vecs pusaudzis, kuru tur aizdomās liepājnieka Roberta Bunča noslepkavošanā, stājies tiesas priekšā
Pievienot komentāru

Дочь Трампа объявила о помолвке с нигерийским миллионером

"Лиза на колядках": Максим Галкин показал, как его дочь нарядилась коровой