Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

„Eolikai” nepiešķir Triju Zvaigžņu ordeni! Vai vainīgs skandāls? 26

Slavenības
2010. gada 3. novembrī 06:00 2010. gada 3. novembrī 06:00
Ordeņa kapituls šomēnes pasniegs ceturtās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni leģendārās grupas „Eolika” dibinātājam un mākslinieciskajam vadītājam, komponistam un producentam Borisam Rezņikam. Taču pārējie grupas dalībnieki, lai arī virzīti valsts apbalvojumam, šoreiz saņēmuši atteikumu.

Arī leģendārā kvarteta „Eolika” dalībnieki – Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Dainis Dobelnieks un Viktors Zemgals šī gada sākumā ieteikti Ordeņa kapitulam par apbalvošanu ar valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni.

Valsts prezidenta Valda Zatlera preses sekretāre Ilze Rassa portālam kasjauns.lv pastāstīja, ka no grupas „Eolika” sastāva šomēnes valsts svētkos Triju Zvaigžņu ordeni par nopelniem Latvijas valsts labā saņems tikai grupas dibinātājs Boriss Rezņiks. Lai gan no neoficiāliem avotiem zināms, ka šī gada sākuma Ordeņa kapitulam par apbalvošanu ar valsts apbalvojumu Triju Zvaigžņu ordeni bija ieteikti arī leģendārā kvarteta „Eolika” dalībnieki – Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Dainis Dobelnieks un Viktors Zemgals. Taču ”Eolikai” Triju Zvaigžņu ordenis šoreiz netiks piešķirts.

Ilze Rassa atklāja, ka Ordeņa kapituls nedrīkst izpaust personālijas, kuras ir ieteiktas valsts apbalvojumam un nevar sniegt detalizētu informāciju par Ordeņa kapitula lēmumu, taču tas gan ir fakts - „Eolikas” kvarteta dalībnieku vārdus un uzvārdus Latvijas Valsts prezidenta mājas lapā pie jaunāko piešķirto apbalvojumu saraksta neatrast. Vienīgi ceturtās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni saņems kvarteta dibinātājs Boriss Rezņiks, kurš bija norobežojies no nesen izskanējušā grupas skandāla. Viņš grupas nepiedalās „Eolika” 30 gadu jubilejas koncertturnejā, tāpēc arī skandāls viņu neskar.

Paši grupas dalībnieki gan bija informēti, ka tikuši virzīti valsts apbalvojumam. Par šādu apbalvojuma piešķiršanas iespējamību liecināja arī šovasar Dzintaru koncertzālē notikušais grupas ”Eolika” grandiozais 30 gadu jubilejas lielkoncerts, kurā uz skatuves tika nolasīts gan Valsts prezidenta Valda Zatlera pateicības raksts, gan pasniegti Ministru prezidenta Valda Dombrovska goda raksti, gan arī izskanēja kultūras ministra Inta Dāldera apsveikuma vārdi. Taču tagad no drošiem, bet neoficiāliem avotiem kļuvis zināms, ka par iespējamo iemeslu, kāpēc grupas ”Eolika” dalībniekiem atteikts valsts apbalvojums, ir skandāls par grupas ”Eolika” nesaskaņām un Viktora Zemgala aiziešanu no grupas sastāva.

Atgādinām, ka skandāls starp „Eolika” dziedātājiem izcēlās pirms dažām nedēļām, kad Viktors Zemgals uzsāka strīdu ar grupas menedžeri Juri Milleru un atteicās uzstāties koncertā Daugavpilī. Zemgals pārmeta menedžerim, ka joprojām nav saņēmis naudu par vairākiem koncertiem, savukārt menedžeris apvainoja dziedātāju alkoholismā. Rezultātā izcēlās kašķis, kurā tika iesaistīti arī pārējie grupas dziedātāji, kuri par Viktoru, diemžēl, teica ne tos labākos vārdus. Savukārt pats Zemgals paziņoja, ka, kamēr Juris Millers nebūs norēķinājies par koncertiem un atsaucis savu apmelojošo informāciju, dziedātājs uz viņa organizētajiem koncertiem nebrauks. Tikmēr grupas pārējie dalībnieki Olga, Ilona un Dainis atklāja, ka „Eolika” pastāvēs arī turpmāk, tiesa, pagaidām bez Viktora Zemgala līdzdalības.  


Santa Cipule, Foto: no Rīgas Viļņu arhīva

Citi šobrīd lasa

Viss par galvassāpēm: kāpēc svarīgi uzreiz neķerties pie tabletes, ja sākusi sāpēt galva 3
Lelle Bārbija kā skaistuma etalons: 6 populāras būtnes, kas izvēlējušās tai līdzināties 2
"Atmetīšu pīpēšanu, mācīšos angļu valodu..." Kāpēc cilvēki sevi muļķo, ka no 1. janvāra sāks jaunu dzīvi? 2
Skatīt visus komentārus

Без изысков: Максим Галкин показал свой домашний ужин

Женщина подпрыгнула ради красивого фото и погибла 1