Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Glamūrīgās un ietekmīgās prominences pulcējas Dailes teātrī

Slavenības
2011. gada 19. novembrī 19:23 2011. gada 19. novembrī 19:23
 
Aptuveni 500 īpaši izraudzītas prominences ar otrajām pusēm tika ielūgtas uz krāšņo koncertu, kas par godu 18. novembrim norisinājās Dailes teātrī. Visi bija saposušies un labā noskaņojumā.

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga savā stilā bija iekļāvusi tērpu ar šosezon tik aktuālajām mežģīņu detaļām, bet plecus piesegusi ar nelielu kažokādas apkakli.
Saposusies kā īsta dāma bija arī bijušā premjerministra Ivara Godmaņa jaunā sieva iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone.

Valsts prezidents Andris Bērziņš, kurš šogad bija atteicies no tradicionālās valsts svētku balles rīkošanas, daudzām augsto aprindu dāmām ļāva atviegloti nopūsties, jo izpalika rūpes par greznu vakarkleitu gādāšanu. Ne velti, pēc kasjauns.lv novērojumiem, vairākas sabiedrībā pazīstamas kundzes uz svētku koncertu Dailes teātrī ieradās saposušās tērpos, kas jau iepriekš manīti, apmeklējot saviesīgus pasākumus. Pat Rīgas pašvaldības priekšsēdētāja Nila Ušakova laulātajai draudzenei bija kleita, kurā viņa redzēta gan izejam sabiedrībā, gan pozējot žurnālu fotosesijās.

Uz svētku koncertu un nelielām uzkodām ar glāzi vīna prezidenta kanceleja izsūtījusi ielūgumus aptuveni pustūkstotim cilvēku, kuru vidū ir Saeimas deputāti, Eiroparlamenta deputāti, Ministru kabineta locekļi, valsts sekretāri, bijušie valsts prezidenti, ministru prezidenti, Saeimas priekšsēdētāji un citas amatpersonas. Viesu lokā arī šogad neizpalika bruņoto spēku un drošības iestāžu vadītāji, reliģisko konfesiju pārstāvji, komponisti, diriģenti, teātra un kino, rakstnieki, dzejnieki, mākslinieki, sportisti, valsts augstskolu un universitāšu rektori, zinātnes, medicīnas, uzņēmējdarbības, uzņēmēju organizāciju pārstāvji, ārvalstu vēstnieki, starptautisko organizāciju, Valsts prezidenta komisiju un padomju vadītāji. Pēc kancelejas aprēķiniem, šī pasākuma rīkošana valstij izmaksājusi vairāk nekā 18 tūkstošus latu, kas segti par teātra telpu nomu, vīnu un nelielām uzkodām. Šajā summā iekļauts arī pievienotās vērtības nodoklis.

Valsts prezidents Andris Bērziņš vēlējās, lai koncertu Dailes teātrī redzētu ne tikai ielūgtās prominences, bet arī tauta. Tamdēļ pasākumu tiešraidē translēja arī Latvijas Televīzija. Tiesa, TV skatītājiem vīns un uzkodas bija jāgādā pašiem uz sava rēķina.

Vismaz līdz pat koncerta sākumam zālē nemanīja ierodamies pašreizējo premjeru Valdi Dombrovski, eksprezidentu Gunti Ulmani, Ventspils mēru Aivaru Lembergu, kā arī virkni turīgu uzņēmēju, kas beidzamajos gados 18. novembra koncertos un ballēs bija vērojami patiešām kuplā skaitā. Neieradās arī kādreizējais ministru prezidents Valdis Birkavs, kas pašlaik atgūstas no nopietnām veselības problēmām slimnīcā Helsinkos, Somijā.

Toties sievišķīgi starojoša pēc ilgāka laika nerādīšanās sabiedrībā svētku koncertā līdzās vīram Valdim Zatleram uz koncertu atnāca eksprezidenta kundze Lilita Zatlere. Viņa bija tērpusies melnā kleitiņā ar daļēji caurspīdīgu augšdaļu. Dāmai bija kārtīgi ieveidoti mati, un viņa izskatījās tikpat pašpārliecināta kā Zatlera prezidentūras laikā, kad allaž bija uzticama vīra pavadone dažnedažādākajos pasākumos, pieņemšanās un vizītēs.

Elegantu kleitu ar mežģīņu piedurknēm valsts svētkos bija uzvilkusi arī bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Viņa koptēlu bija papildinājusi ar glaunu kažokādas apkakli. Bet viena no spilgtākajām un pamanāmākajām koncerta viešņām bija kādreizējā Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Latimira, iepriekš zināma kā Ingrīda Ūdre. Viņa līdzās savam skotu tautības vīram Gordonam Latimiram gozējās košsarkanā brīvi krītošā kostīmā, kas daudziem asociējās ar Krievijas dziedātājas Allas Pugačovas tik iecienītajiem plandošajiem daudzkrāsu „balahoniem”.


Kasjauns.lv/Foto: Mārcis Priede, Dmitrijs Kijonoks

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti uzbrukumā pie Severskas cietuši ievērojamus zaudējumus 23
Šķiras Armanda Pučes un Sanda Ozoliņa ceļi viņu golfa klubā
FOTO: ieskaties, kā cilvēki dzīvo karstākajā pilsētā uz Zemes 3
Pievienot komentāru