Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Slavena modele pamet darbu, jo tas ir pretrunā ar kristietības normām. FOTO

Slavena modele pamet darbu, jo tas ir pretrunā ar kristietības normām. FOTO

Slavenības
2013. gada 20. maijā 05:37 2013. gada 20. maijā 05:37
 
Kailija Bisuti (23) bija viena no prestižā zīmola „Victoria’s Secret” modelēm. Aizvadītā gada februārī viņa pameta modeles karjeru, jo šī industrija likusi viņai justies kā „seksa objektam”.

Kailijas Bisuti lielā iespēja pienāca 2009. gadā, kad viņa piedalījās modeļu konkursā par iespēju kļūt par vienu no „Victoria’s Secret” eņģeļiem. 10 000 meiteņu sīvā konkurencē viņa uzvarēja.

Kailija Bisuti pameta modeles karjeru, jo tā bija pretrunā ar kristietības normām. Tas, ka modes industrijā ir pārlieku akcentēta seksualitāte, 23 gadus vecajai jaunietei kļuva aizvien nepieņemamāk. Viņa jutusies kā „seksa objekts” un cilvēks, kas šādi „tirgo seksu”.

1,78 m garā modele dzīvoja Ņujorkā, bet nu savu dzīves vietu nomainījusi uz kluso Bigforkas pilsētiņu, kur mitinās kopā ar savu vīru Maiku. „Man bija nepārprotama sajūta, ka esmu industrijā, lai tirgotu seksu,” nesenā intervijā TV šovā izteikusies bijusī „Victoria’s Secret” modele. „Es sāku justies izmantota un pārlieku seksualizēta.”

Kailija svēra 52 kg un nēsāja 2. izmēra drēbes (32. apģērbu izmērs Eiropā), tomēr industrijas bosi atļāvušies norādīt, ka meitene esot... resna! „Esmu pateicīga, ka Dievs izmanīja manu domāšanu, turklāt laikus nevis pēc pieciem vai desmit gadiem, kas būtu pavadīti šajā arodā,” komentējusi Kailija Bisuti.

Jaunā sieviete sarakstījusi un izdevusi grāmatu „I’m No Angel: From Victoria’s Secret Model to Role Model” („Es neesmu eņģelis: no Victoria’s Secret modelei līdz paraugmodelim”). Tajā viņa stāsta, ko nācies pārdzīvot ticīgai modelei. Fotosesijas apakšveļā likušas viņai justies tikai „kā gaļas gabalam”.

Kailija uzsver, ka necenšas nomelnot prestižo apakšveļas zīmolu. „Šī grāmata nav tikai par „Victoria’s Secret”, tā ir stāsts par visu modeļu industriju kopumā,” viņa norāda. „Es cenšos palīdzēt meitenēm tikt galā ar viņu kompleksiem par ķermeni, ar esošajiem ēšanas traucējumiem un atklāti stāstu visu par industriju, kāda tā ir patiesībā. Es nenomelnoju konkrētu zīmolu... Es ticu, ka modes industrija kopumā izmanto jaunas meitenes.”

Kailija atceras, ka aģenti izdarījuši lielu spiedienu, lai meitenes būtu „neiedomājami tievas” un arī viņa pievērsusies „neprātīgām” un „neveselīgām” diētām, lai tikai kaut nedaudz nokristos svarā.

Sākotnēji Kailija domājusi, ka tas mainīsies, taču ar laiku sapratusi, ka ar ārišķīgo skaistumu apsēstā pasaule, kurā viņa dzīvo, nemainīs savus tikumus. Viņai kļuvis aizvien nepanesamāk būt par daļu no modeļu biznesa.

„Kad redzēju aizvien vairāk un vairāk meiteņu paģībstam pēc modes skatēm un nonākam slimnīcā ēšanas traucējumu radīto problēmu dēļ, es sapratu, ka tā nav tikai mana personiskā pieredze, tā notiek it visur šajā industrijā.”

TV šovā „Today”, kur Kailija sniedza interviju, piedalījās arī viņas vīrs Maiks ar kuru modele ir precēta jau četrus gadus un vietējās baznīcas mācītājs Kriss Millers.

„Viņa nonāca pie pārliecības, ka nevēlas vairs iet šo ceļu,” par lēmumu pamest modeļu biznesu stāsta Maiks Bisuti. „Viņa nejutās labi pozējot puskaila, lai tikai zīmols varētu pārdot savu preci.”

„Šis ir stāsts, kā cilvēks cenšas iemantot slavu, panākumus un naudu, bet pusceļā saprot, ka šīs lietas nenesīs gandarījumu uz ko viņa bija cerējusi,” komentējis mācītājs Millers.

Kailija tagad darbojas baznīcā kā brīvprātīgā un ir izstrādājusi pieticīgu kristiešu apģērbu līniju „visu augumu un ķermeņa formu” sievietēm. Precētā jaunā dāma atzīst, ka šobrīd jūtas harmonijā ar sevi un laimīgāka kā jebkad agrāk.

Kailija Bisuti uzauga Lasvegasā, Nevadas štatā, un jau kopš agras bērnības sapņoja kļūt par modeli un pozēt kameru priekšā. „Es domāju, ka modeles, ko redzu iemieso skaistumu, bet skaistums nozīmē, ka esi svarīga,” atceras misis Bisuti.

Taču 15 gadu vecumā, kad viņā pārcēlās uz dzīvi Ņujorkā un uzsāka karjeru, meitene ātri vien saprata, ka modeles dzīve nav tik glamūra, kā viņa to bija iedomājusies.

„Viena no manām istabas biedrenēm-modelēm cieta no bulīmijas tādā pakāpē, ka jau instinktīvi atvēma tikko apēsto,” atceras Kailija. „Viņa katru vakaru raudāja pirms iemigšanas, jo, skatoties spogulī, sev šķita resna. Bet viņa bija tik ļoti tieva!”

Tīnes gados Kailija Bisuti, kura pirms laulībām bija pazīstama kā Kailija Ladlova, izdomāja pati savu diētu un pārtika tikai no arbūza, ananasa un ūdens. Pateicoties šādai diētai viņa nokritās svarā līdz 48 kg, kā to bija pieprasījuši darba devēji.

Tieši šajā laikā Kailija kopā ar draudzeni sāka apmeklēt jauniešu domubiedru grupu baznīcā. Šīs nodarbības pilnībā izmainīja viņas skatījumu uz dzīvi. Kailija atklāja sev Dievu un rada sevī vēlmi kļūt par praktizējošu kristieti.

Diemžēl reliģija disharmonēja ar viņas tā brīža dzīvesveidu. Tobrīd vēl tīņu vecuma meitene atzina, ka neskaitāmas reizes fotogrāfu un aģentu priekšā jutusies kā izmantota, jo viņa vērtēta tikai kā seksa objekts. „Es tik izmisīgi vēlējos gūt panākumus modeles darbā, ka piekritu, kad aģents man norādīja, ka visām modelēm ir bijušas „topless” fotosesijas. Man bija tikai 16 gadu, kad es pozēju puskaila bez krūštura.”

Kailijas lielā iespēja pienāca 2009. gadā, kad viņa piedalījās modeļu konkursā par iespēju kļūt par vienu no „Victoria’s Secret” eņģeļiem. 10 000 meiteņu sīvā konkurencē Kailija uzvarēja.

Un atkal Kailija bija dilemmas priekšā: kā godāt kristiešu ticību un vienlaikus būt par veiksmīgu modeli. Jau pirmajā „Victoria’s Secret” fotosesijā modelei nācās pozēt gandrīz pilnībā caurspīdīgā bikini. Fotogrāfs apsolīja, ja peldkostīms izskatīsies pārāk caurspīdīgs, viņš attēlus apstrādās „Photoshop” programmā.

Dažas nedēļas vēlāk Kailija ierakstīja savu vārdu interneta meklētājā un atrada pikantās bildītes kādā pornogrāfiska rakstura web lapā. „Mana sirds vai lūza,” Bisuti atceras šokējošo mirkli. Kas gan sekos tālāk?

Reiz, kad Kailija kopā ar ģimeni bija devusies ceļojumā uz Meksiku, viņa iepazinās ar savu nākamo vīru Maiku Bisuti. Būdama pārliecināta kristiete, Kailija vēlējās izrādīt godu savam mīļotajam, taču „Victoria’s Secret” bosi uzstāja, lai viņa publiski izliktos par brīvu meiteni un sabiedrībā koķetētu ar citiem cilvēkiem. „Vairums meiteņu nerunā par savām attiecībām, ja vien nav precētas ar slavenību, kā Miranda Kera un Orlando Blūms,” norāda Kailija. „Šāda divsavienība zīmolam pievērš papildus uzmanību [un tas novērtēts pozitīvi].”

Kailijas pacietības mērs bija pilns, kad pienāca laiks pozēt vīriešu žurnālam FHM. Fotogrāfs ieteicis modelei piepacelt topiņu un turēt rokas tā it kā viņai nebūtu kājās apakšbiksīšu. Tajā brīdī misis Bisuti atskārtusi: „Man bija samaksāts, lai izģērbtos un provokatīvi pozētu, tīkami uzbudinot vīriešus. Tā vairs nebija tērpu demosntrēšana, es sajutos kā gaļas gabals.”

Viņa vērsās pēc palīdzības pie Dieva. „Es savā guļamistabā noslīgu uz ceļiem un sāku lūgties.”

Nākamajā dienā viņa nolēma radikāli mainīt dzīvi un paziņoja savam aģentam, ka vairs nereklamēs apakšveļu: „Es sapratu, ka mana karjera citām sievietēm rada aplamu vēstījumu par pašpārliecinātību un auguma aprisēm.”

Piedāvājumi pozēt puskailai Kailiju sasniedza arī pēc tam, kad viņa bija atteikusies no „Victoria’s Secret” eņģeļa lomas. Viņa noraidīja piedāvājumu pozēt peldkostīmā izdevumam „Sports Illustrated” un atteica dalību amerikāņu TV šovā „Dejo ar zvaigzni”. „Es nevēlējos dejot realitātes šovā ar kādu citu vīrieti, kurš nav mans vīrs,” norādīja misis Bisuti.

Šobrīd Kailija sver 56 kg un dzīvo Montanas štatā kopā ar savu vīru. „Vakar vakarā mēs pagatavojām 40 burciņas ar svaigu tomātu pastu,” nesenajā TV šova „Today” intervijā viņa ieskicējusi savu jauno dzīvesveidu.

Lai gan Kailija atzīst, ka iespējams pazaudējusi miljoniem dolāru, atsakoties no plaukstošas modeles karjeras, viņai ir pārliecība, ka pieņēmusi pareizo lēmumu.

Šobrīd Kailija ir koncentrējusies citiem projektiem, to skaitā vienkāršajai kristiešu apģērbu līnijai, kurai veikalu plauktos jānonāk jau nākamajā mēnesī. Tajā sev tērpus atradīšot visu izmēru un auguma formu sievietes. „Skaistums nav tikai tavs ārējais izskats,” norāda misis Bisuti. „Tas meklējams tavā sirdī. Tieši tas ir vissvarīgākais!”


Kasjauns.lv, Foto: Bulls Press

Citi šobrīd lasa

Ciems Itālijā izmisīgi meklē iedzīvotājus: maksās ārzemniekiem, lai uz turieni pārvācas 9
Atklātībā nonācis Galkina un Pugačovas bērnu surogātmātes vārds 1
Zvērīga kautiņa laikā Tukumā nosit invalīdu 4
Pievienot komentāru

Стал известен список претензий Меган к королевской семье

Сама на себя не похожа: Орбакайте не узнали в гостях у Пугачевой