Andželīna Džolija saņem goda "Oskaru" par labdarību
"Savu atbildību pret citiem es apzinājos tikai tad, kad sāku ceļot," sacīja Džolija, kura ar labdarību nodarbojas jau ilgus gadus.
Slavenības
2013. gada 20. novembris, 00:18

Andželīna Džolija saņem goda "Oskaru" par labdarību

Jauns.lv

Holivudas aktrisei Andželīnai Džolijai sestdien tika piešķirts goda "Oskara" balva par labdarību. Ikgadējā pasākumā, ko rīko ASV Kinoakadēmijas valde, tika godināta arī kino veterāne Andžela Lansberija, komiķis Stīvs Mārtins un itāļu kostīmu mākslinieks Pjetro Tosi.

Ceremoniju apmeklēja aptuveni 600 viesi, kuru vidū bija kinozvaigznes Toms Henkss, Breds Pits, Daiena Kītone, Harisons Fords, Metjū Makonahijs un Džeiks Džilenhols, kā arī slavenais režisors Džordžs Lukass.

"Savu atbildību pret citiem es apzinājos tikai tad, kad sāku ceļot," sacīja Džolija, kura ar labdarību nodarbojas jau ilgus gadus. "Kad satiku karus, badu un izvarošanu pārcietušos, es sapratu, kāda ir dzīve lielai daļai cilvēku šajā pasaulē un kā man palaimējies, ka ir ēdiens, jumts virs galvas, drošība un apziņa, ka mana ģimene ir pasargāta un vesela."

"Es beidzot sapratu, cik pasargāta no visa biju," viņa turpināja.

Kopš 2012.gada Džolija ir ANO bēgļu aģentūras UNHCR īpašā sūtne. Viņa bijusi 40 misijās visā pasaulē.

38 gadus vecajai Džolijai par sasniegumiem labdarības jomā tika piešķirts Džina Heršolta humānistu apbalvojums, kas izskatās tieši tāpat kā "Oskara" statuete. Viņai to pasniedza "Star Wars" ("Zvaigžņu kari") sērijas autors Lukass.

Džolija 2000.gadā ieguva "Oskara" balvu par otrā plāna lomu drāmā "Girl, Interrupted" ("Dzīve, pārtraukta").

Savukārt 88 gadus vecā Lansberija, kura pazīstama ar izmeklētājas Džesikas Flečeres lomu seriālā "Murder, She Wrote" ("Noziegumam pa pēdām"), un Mārtins saņēma balvas par mūža ieguldījumu.

LETA/Foto: AFP/LETA