foto: Publicitātes foto
Rīgas centrā, Lāčplēša kvartālā, būvēs "Lidl" veikalu
Bizness un ekonomika
2024. gada 4. aprīlis, 10:53

Rīgas centrā, Lāčplēša kvartālā, būvēs "Lidl" veikalu

Biznesa nodaļa

Jauns.lv

Investīciju un attīstības kompānija Estmak Capital noslēgusi sadarbības līgumu ar Lidl Latvija par sadarbību jaunajā Lāčplēša dzīvojamajā un biznesa kvartālā. Lidl būs kompānijas pirmais sadarbības partneris, un Lāčplēša kvartālā paredzēts būvēt divstāvu Lidl veikalu.

Topošais kvartāls atrodas blakus Rīgas vēsturiskajam centram, un jaunā Lidl veikala būvniecība būs nozīmīgs pagrieziena punkts šī rajona attīstībā un Lidl veikalu tīkla paplašināšanā Rīgā.

Rūpnieciskais kvartāls ar augstām arhitektūras prasībām

Industriālais Lāčplēša kvartāls top Rīgas vēsturiskā centra aizsardzības zonā, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tāpēc visam kvartālam, tostarp jaunajam Lidl veikalam, ir jāatbilst augstām arhitektūras prasībām.

Kvartāls atrodas agrākajā rūpnieciskajā rajonā, un tāpēc, attīstot Lāčplēša kvartāla projektu, Estmak Capital tajā  ir saglabājusi vēsturiskā industriālā mantojuma stilu. Jaunā Lāčplēša kvartāla projektu ir izstrādājuši arhitektu biroji DUAL arhitekti (Latvija) un Archunion (no Ukrainas). Autentisku sajūtu rada fasādēs izmantotā vēsturisko ķieģeļu imitācija un stilistiski atturīgie toņi. Lai uzsvērtu rajona vēsturi, centrālajā laukumā kā orientieris ir saglabāts 19. gadsimta skurstenis.

foto: Publicitātes foto

Vide, kurā cilvēki ir svarīgāki par automašīnām

Kvartāla galvenais kustības ceļš ir veidots, orientējoties uz cilvēkiem, nevis automašīnām. Šī iedvesmojošā ideja ir balstīta uz pagājušā gadsimta 70. gados Nīderlandē izstrādāto "Woonerf" (dzīvojamās ielas) koncepciju, kuras centrā ir dzīva un cilvēkam draudzīga pilsētas telpa. Automašīnas ir atļautas, bet galvenais uzsvars tomēr ir uz gājējiem un velosipēdistiem.

Starp ēkām atrodas centrālais laukums, kas ir sadalīts segmentos ar ērtiem soliņiem un zaļām saliņām. Kopā ar apkārt esošajām kafejnīcām un mazajiem veikaliņiem tas veido mājīga pilsētas centra sajūtu. Tāpat ir saglabāti teritorijā esošie koki un papildus ir izveidoti visa gada garumā zaļojoši apstādījumi.

Divstāvu lielpilsētas koncepta Lidl veikals

Lidl Latvija Korporatīvās komunikācijas nodaļas vadītāja Dana Hasana pauda sajūsmu par to, ka plānotais Lidl veikals radīs papildu rosību šajā Rīgas daļā. "Jaunais Lāčplēša ielas veikals ļaus mums būt tuvāk tiem klientiem, kas dzīvo šajā strauji augošajā pilsētas daļā. Cienot rajona industriālo garu, mēs priecājamies ienest svaigu enerģiju šajā kvartālā un palīdzēt to pacelt jaunā līmenī. Esmu droša, ka kvartāla un tuvējo apkaimju iedzīvotāji šajā skaistajā Lidl veikalā atradīs vislabākās kvalitātes un cenu attiecības preču piedāvājumu," viņa sacīja.

foto: Publicitātes foto

Pēc Estmak Capital izpilddirektores Tatjanas Arhipovas teiktā, sadarbībai ar Lidl Latvija ir liela nozīme visa kvartāla attīstībā. "Mēs esam ļoti priecīgi par sadarbības uzsākšanu ar tik spēcīgu, uz sadarbību un nākotni vērstu partneri. Lidl vēlmes un skaidrā arhitektoniskā vīzija par šo vietu ir padarījusi mūsu sadarbību patīkamu un produktīvu. Abiem mūsu uzņēmumiem patīk izmēģināt jaunas lietas," sacīja T. Arhipova.

Darījums starp Estmak Capital un Lidl Latvija noslēgts ar nekustamo īpašumu kompānijas VPH starpniecību.

50 miljonu EUR investīcijas un godalgota attīstība

Lāčplēša ielas kvartālā tiks izbūvēti 600 jauni dzīvokļi un komerctelpas 14 000 kvadrātmetru platībā. Gandrīz 50 miljonu eiro vērtais investīciju projekts ir nominēts vērienīgāko nākotnes plānu kategorijā BRELF balvai, kurā tiek vērtēti Latvijas nekustamā īpašuma projekti un iniciatīvas.

Lāčplēša kvartāla būvniecību plānots sākt šogad, un to paredzēts pabeigt septiņu līdz desmit gadu laikā.