foto: unsplash.com
Ko Latvijas iedzīvotāji šogad visbiežāk meklējuši "Google"?
Ilustratīvs foto
Auto un tehnoloģijas
2022. gada 8. decembris, 11:26

Ko Latvijas iedzīvotāji šogad visbiežāk meklējuši "Google"?

Jauns.lv

Turpinot ikgadējo tradīciju, kompānija "Google" publicējusi pārskatu "Year in Search", kas apkopo aktuālākos (trending) meklēšanas pieprasījumus, kuriem 2022. gadā bijis ievērojams apjoma pieaugums, salīdzinot ar 2020. gadu.

Balstoties uz Latvijā veiktajiem "Google" meklējumiem, var secināt, ka pandēmija vēl aizvien bija iedzīvotāju redzeslokā, vienlaikus mainoties uzsvariem – šogad izteiktākā interese bija tieši par Covid-19 sertifikātiem un vakcinācijas iespējām. Savukārt ģeopolitiskā situācija krasi palielināja Latvijas iedzīvotāju interesi par Ukrainu, ierindojot meklējumus par šo kaimiņvalsti otrajā vietā.

"Google" ikgadējais apkopojums lielā mērā atspoguļo tēmas, norises un aktualitātes, kas ir nonākušas sabiedrības redzeslokā un pelnījušas tās uzmanību. Piemēram, šogad tādi nozīmīgi sporta notikumi kā Pasaules kauss futbolā, hokeja čempionāts un Olimpiskās spēles interesēja iedzīvotājus daudz vairāk nekā "Positivus" festivāls vai Saeimas vēlēšanas, liecina rezultāti meklētājā.

Katarā sākas lielais futbols: Pasaules kausa atklāšanas ceremonija

Katarā sācies 2022.gada nozīmīgākais sporta notikums - 22.Pasaules kauss futbolā.

gallery icon
27

Starp zīmoliem, kurus šogad biežāk sākuši meklēt "Google" lietotāji Latvijā, ir ārzemju ziņu avoti CNN un BBC News, kā arī tirdzniecības tīkls "Lidl", kas nesen ienāca vietējā tirgū. Pēc pandēmijas ierobežojumiem aktualitāti atguvuši kinoteātri – populārāko pieprasījumu sarakstā ir parādījušies "Apollo Kino" un "Forum Cinemas".

Savukārt no kinofilmām Latvijas iedzīvotāju uzmanību piesaistījuši seriāli ar mistikas elementiem – “Stranger things” un “Djatlova pāreja” seriālu meklējumu biežums apsteidza pusaudžu drāmu “Eiforija” un muzikālo animācijas filmu “Enkanto”.

Latvijas iedzīvotājus nav atstājusi vienaldzīgus Lielbritānijas karalienes Elizabetes II un ekscentriskā Krievijas politiķa Vladimira Žirinovska nāve. Tāpat sērojām par šefpavāra Mārtiņa Rītiņa un leģendārā aktiera Arņa Līcīša došanos mūžībā.

Pēdējā gaitā pavada šefpavāru Mārtiņu Rītiņu

Sestdien, 19. februārī, Baltezera baznīcā pēdējā gaitā tika pavadīts šefpavārs Mārtiņš Rītiņš. 11. februārī tika saņemta sēru vēsts par viņa ...

gallery icon
157

Padomu pieprasījumu topā, kas sākas ar jautājumu “kā”, līderpozīcijā izvirzījies jautājums par pieteikšanos malkas, kā arī apkures pabalstam, kas nenoliedzami lielai daļai iedzīvotāju ir viens no aktuālākiem jautājumiem šogad. Tāpat cilvēki jau ierasti interesējas par veselības tēmām, meklējot informāciju, kā pieteikties uz Covid testu, ārstēt koronavīrusu, samazināt holesterīnu vai iesniegt slimības lapu elektroniski. Turklāt šogad aktuāls bija jautājums, kā balsot Saeimas vēlēšanās.

Aktuālākie “Google” meklējumi Latvijā 2022. gadā:

Covid sertifikāts
Ukraina
manavakcina
World Cup 2022
CNN
EUR to RUB
Wordle
Degvielas cenas
Lidl loterija
Hokejs 2022

Notikumi:

World Cup 2022
Hokejs 2022
Olimpiāde 2022
Positivus 2022
Vēlēšanas 2022
Summer Sound
Eurobasket 2022
Eurovision 2022
Muzeju nakts 2022
Latvijas Republikas proklamēšanas diena 2022

Zīmoli:

CNN
Lidl
BBC News
Apollo Kino
Flightradar24
Zalando
Rutube
Forum Cinemas
Nexta
Swedbank

Personības, kas devušas mūžībā:

Queen Elizabeth
Vladimirs Žirinovskis (Владимир Жириновский)
Jurijs Šatunovs (Юрий Шатунов)
Mārtiņš Rītiņš
Arnis Līcītis
Ivo Goldmanis
Technoblade
Valdis Bērziņš
Betty White
Ausma Kantāne

Filmas:

Stranger Things
Djatlova pāreja
Eiforija
Encanto
Жизнь по вызову
Tinder Swindler
Пацанки
День Труда
Smile
The Summer I Turned Pretty

Meklējumi, kas sākas ar “Kā…”:

Kā pieteikties malkas pabalstam
Kā pieteikties uz Covid testu
Kā labāk dzīvot
Kā iesniegt B lapu VSAA elektroniski
Kā balsot Saeimas vēlēšanās
Kā pieteikties apkures pabalstam
Kā ārstēt Covid
Kā aprēķināt procentus
Kā samazināt holesterīnu
Kā pagatavot garneles