Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Akciju sabiedrības "Conexus Baltic Grid" valdes priekšsēdētājs Uldis Bariss. (Foto: Paula Čurkste/LETA)

Kopš aprīļa uz Baltijas valstīm vairs neplūst dabasgāze no Krievijas 2

Bizness un ekonomika
2022. gada 2. aprīlī 18:10 2022. gada 2. aprīlī 18:10 | Papildināts, 2022. gada 2. aprīlī 20:38
  Jauns.lv / LETA
Kopš aprīļa sākuma uz Baltijas valstīm - Latviju, Lietuvu un Igauniju - vairs neplūst dabasgāze no Krievijas, Latvijas Radio norādīja dabasgāzes sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") valdes priekšsēdētājs Uldis Bariss.

Viņš skaidroja, ka piegāde notiek no diviem piegādātājiem - no Klaipēdas sašķidrinātā dabasgāzes termināļa un Inčukalna dabasgāzes krātuves.

"Conexus" valdes priekšsēdētājs informēja, ka Krievijas paziņojums, ka par tās dabasgāzi drīkstēs norēķināties tikai Krievijas rubļos, bija signāls par nepieciešamību strauji samazināt piegāžu atkarību no Krievijas, jo uz to vairs nevar paļauties.

"Ja vēl bija šaubas, ka uz Krievijas piegādēm varbūt var paļauties, šie notikumi skaidri parāda, ka no drošības viedokļa paļāvība faktiski vairs nepastāv. No valsts enerģētiskās drošības viedokļa valstij viennozīmīgi jāatrisina jautājums par otra sašķidrinātās dabasgāzes termināļa izbūvi - jo īsākā periodā, jo labāk," uzsvēra Bariss.

Viņš atzīmēja, ka šobrīd krātuvē ir netipiski daudz gāzes šim periodam - 7,6 teravatstundas, kas ir gandrīz tikpat, cik Latvija patērē kopumā ziemas mēnešos. Tādēļ par situāciju tuvākajos mēnešos noteikti uztraukumam nav pamata.

Jau vēstīts, ka šogad iespēja iesūknēt krātuvē gāzi tika piedāvāta no 26. februāra, kas ir agrāk par ierasto iesūknēšanas sākuma datumu.

Tāpat ziņots, ka "Conexus" apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 56,439 miljoni eiro, kas ir par 4,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 0,8% - līdz 13,217 miljoniem eiro.

"Conexus" lielākais akcionārs ir valstij piederošais "Augstsprieguma tīkls" (68,46%), kamēr 29,06% akciju pieder Japānas uzņēmuma "Marubeni" pārvaldītajam fondam "MM Capital Infrastructure Fund", bet 2,48% - pārējiem akcionāriem

Citi šobrīd lasa

Kurš apmaksās ballīti? Cilvēki sašutuši par pēkšņo Saeimas lēmumu noteikt pirmdienu par brīvdienu 5
VIDEO: lidostā izritina sarkano paklāju. Latvijas hokejisti pārved mājās bronzas medaļu
LHF ģenerālsekretārs eleganti "atšuj" kaimiņvalsts žurnālista provokācijas mēģinājumu
Skatīt visus komentārus