foto: LETA
Latvijas "Signet Bank" iegādājusies "Expobank"
"Signet Bank" izkārtne.
Bizness un ekonomika
2022. gada 16. februāris, 12:07

Latvijas "Signet Bank" iegādājusies "Expobank"

Jauns.lv / LETA

Latvijas "Signet Bank" iegādājusies "Expobank", apstiprināja bankā.

Bankā norādīja, ka pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) un Eiropas Centrālās Bankas atļaujas saņemšanas ir pabeigts darījums, kurā līdzšinējais "Expobank" vienīgais akcionārs Igors Kims pārdeva visas viņam piederošās akcijas "Signet Bank". Darījuma nosacījumus un cenu puses vienojušās nepubliskot.

Pēc darījuma pabeigšanas plānota abu banku apvienošana, kas tiks īstenota 2022.gada laikā.

Līdz apvienošanas brīdim "Signet Bank" un "Expobank" turpinās darboties kā atsevišķas kredītiestādes, līdz ar to pašreiz nekādu izmaiņu ikdienas darbā ar klientiem un klientu apkalpošanā nebūs.

Apvienotā banka turpinās strādāt ar "Signet Bank" vārdu un īstenos līdzšinējo "Signet Bank" stratēģiju - Latvijas uzņēmēju un tiem piederošo kompāniju apkalpošanu, ar uzsvaru uz finansējuma piesaistīšanas un investīciju pārvaldīšanas risinājumiem.

""Expobank" iegādes darījums stiprina "Signet Bank" pozīcijas vietējā tirgū, ļauj palielināt biznesa apmērus un iegūt papildu infrastruktūru tālākai veiksmīgai attīstībai. Latvijas banku sektors piedzīvo evolūciju, kuras ietvaros mēs redzam iespējas Latvijas banku sektora konsolidācijai, lai izveidotu vēl spēcīgāku vietējā kapitāla banku, kas vietējiem uzņēmējiem piedāvā plašu pakalpojumu un finansēšanas risinājumu klāstu," pauž "Signet Bank" valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

Savukārt "Expobank" direktoru padomes priekšsēdētājs un akcionārs Igors Kims atzīmē, ka iegūtos līdzekļus plānots novirzīt Krievijas "Ekspobank" attīstībā, kā arī jaunos projektos Āzijā.

Vienlaikus FKTK priekšsēdētāja Santa Purgaile pauda, ka "Signet Bank" un "Expobank" darījums ir likumsakarīgs solis Latvijas banku sektora attīstībā. 

"Eiropā jau kādu laiku redzam šāda līmeņa banku konsolidācijas procesu. Esam gandarīti, ka Latvija šajā ziņā iet kopsolī ar citām Eiropas Savienības valstīm un banku akcionāri spēj ieraudzīt konsolidācijas iespējas, kā sekmīgi, ievērojot abu pušu intereses, nodrošināt banku biznesa modeļu transformāciju un īstenot tirgus situācijai un izmaiņām atbilstošus soļus. FKTK pozitīvi vērtē šāda veida darījumus, kas tiek īstenoti, meklējot Latvijas finanšu tirgum vēlamus attīstības scenārijus, aizsargājot klientu intereses un nodrošinot Latvijas uzņēmējiem plašus finanšu pakalpojumus un finansēšanas risinājumus," minēja Purgaile.

"Signet Bank" dibināta 1992.gadā ar nosaukumu "Latvijas Biznesa banka". 2013.gada jūlijā banka mainīja nosaukumu pret "Bank M2M Europe", savukārt 2017.gada septembrī, kad par bankas vairākuma akcionāriem kļuva Latvijas un starptautisku investoru grupa, kurā ietilpst "Hansalink", "Fin.lv" un "Signet Acquisition III", banka pārtapa par "Signet Bank".

2021.gada beigās "Signet Bank" aktīvi, pēc provizoriskiem datiem, bija 356,769 miljonu eiro apmērā, bet bankas peļņa bija 2,942 miljoni eiro.

Savukārt par "Expobank" vienīgo īpašnieku 2012.gada februārī kļuva Krievijas uzņēmējs Igors Kims, kurš iepriekš bija arī bankas līdzšinējā īpašnieka "MDM Bank" akcionārs. 2012.gada 28.aprīlī "LTB Bank" mainīja nosaukumu pret "Expobank". Banka izveidota 1991.gadā ar nosaukumu "Tirdzniecības banka", bet vēlāk tā strādāja ar nosaukumiem "Latvijas tirdzniecības komercbanka" un "Latvijas tirdzniecības banka".

"Expobank" aktīvi 2021.gada 30.septembrī bija 86,117 miljonu eiro apmērā. Pagājušā gada deviņos mēnešos banka strādāja ar zaudējumiem 1,257 miljonu eiro apmērā. Noguldījumos "Expobank" septembra beigās bija piesaistījusi 51,568 miljonus eiro, kas divas reizes vairāk nekā 2020.gada beigās, savukārt kredītos banka bija izsniegusi 31,277 miljonus eiro, kas salīdzinājumā ar 2020.gada beigām ir pieaugums par 42,8%.

Pēc aktīvu apmēra 2020.gada beigās "Signet Bank" bija 12.lielākā banka Latvijā, bet "Expobank" pēc aktīvu apmēra ir mazākā banka Latvijā.