Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Aculiecinieka foto

"Pēdējās baravikas, ko jūs gribat?!" Rīgas Centrāltirgū meža veltēm cenas klāt liek retais 5

Bizness un ekonomika
28. septembrī 16:20 2021. gada 28. septembrī 16:20
  Jauns.lv
Gailenes, baravikas, apšu bekas, brūklenes un dzērvenes Rīgas Centrāltirgū septembra izskaņā pieejamas pie vairākiem tirgotājiem, un, piemēram, smukāko baraviku cena sasniedz pat 30 eiro par kilogramu.

Tirgus galdi nudien ir krāšņi kā izstādē, un andelmaņi katrs pauž savu individualitāti un bagātīgo izdomu kā izkārtojuma, tā cenu politikas ziņā. Tikai retais norādījis cenu, vairumā vietu pēc cenas jāvaicā mutiski. Vienā vietā bekas sadalītas puskilograma ietilpības trauciņos un novērtētas par 7 – 15 eiro porcijā, bet vēl uz kāda tirdzniecības galda tīras nopucētas beku meitiņas saliktas glītās kaudzītēs bez klāt pieliktas cenas norādes.

Ja iepriekšējos gados ļaudis šausminājās jau, kad baraviku cena tirgū uzkāpa līdz 16 eiro kilogramā, tad nu labāko beciņu izlases kilograma cena ir 25 un 30 eiro par kilogramu. Kāda sēņotāja, kam gadījušās vairākas patiesi prāvas un no tārpiem tīras beku karalienes, par katru puskilogramīgo beku prasa vairāk kā septiņus eiro. Un tā, starp citu, nav augstākā cena – tikai 15 eiro par kilogramu. Mazākās baraviciņas reti kur tirgū atrodamas lētāk par 25 eiro, un ir bekotāji, kas par Ādažu poligonā salasītām beciņām prasa pat 30 eiro kilogramā.

“Pēdējās baravikas, ko jūs gribat?!” bezkaislīgi paziņo pārdevējs, aicinot nevilcināties, nečammāties, bet ņemt uzreiz ciet, citādi drīz vairs nebūšot. Līdzīgi pircējus skubina arī kāds cits pārdevējs, kas savu beku komplektu, kopumā 800 gramus, apņēmīgi tirgo par 16 eiro.

Vairāki aptaujātie sēņotāji, vaicāti, no kuras puses atveduši smukās bekas, neslēpj, ka bekot bijuši Kurzemes mežos. Baraviku gan esot krietni mazāk nekā iepriekšējos gados.

“Katrs atradums ir īpašs!” apmierināti smaidot gandarījumu pauž kāds vīrs, labprāt pārcilājot savas pārdošanai izliktās baravikas – vienai tik resns kāts, ka grūti rokā noturēt, cita izaugusi pavisam kantaina, vēl kādai kāts līks kā lietussarga rokturis – tā atrasta ieaugusi starp zemē sakritušajiem koku zariem.

Gaileņu Rīgas Centrāltirgū ir krietni vairāk nekā aptuveni pirms mēneša, un cena ir divtik zemāka. Ja augusta izskaņā, pērkot kilogramu gaileņu, nācās šķirties no 15 eiro, tad nu tās nopērkamas par sešarpus, septiņiem eiro kilogramā.

Sarosījušies arī brūkleņu un dzērveņu tirgotāji. Kāds atnesis paša salasītos groziņos, cits, kā jaušams, uzpircējs, meža ogas sakrāmējis uz galdiem kastēs. Brūkleņu vidējā cena tirgū ir 2,20 – 3,50 eiro par litru, savukārt purva dzērvenes 3 eiro litrā.

Saistītās ziņas

Ogotājiem un sēņotājiem atgādina par nosacījumiem, kas jāievēro, lai izvairītos no nepatikšanām
Pēc apmaldīšanās mežā izglābts sēņotājs velta sirsnīgus un lepnuma pilnus vārdus policistiem 2
Sēņošanas nacionālās īpatnības jeb cik labi, ka Latvijā nav tādu noteikumu kā ārzemēs 6

Citi šobrīd lasa

Publicēti kadri, kā "reālās dzīves Tarzāns" piedzīvoja civilizāciju
Bijušajam Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim atklāts audzējs
Satraukumu raisa kāda nozvejota zivs, kuras mute slēpj biedējošu atklājumu 1
Skatīt visus komentārus

Валерия, Фрейндлих, Мадонна другие звезды, которые верят в предсказания и ходят к астрологам

Тучная фигура и рыхлое лицо: что стало со звездой сериала "Просто Мария" Викторией Руффо