Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rindās pie veikaliem stāv dažāda vecuma iedzīvotāji, tostarp vecāki ļaudis un ģimenes ar bērniem. (Foto: Jauns.lv)

Cilvēki turpina šturmēt veikalus: vislielākās rindas novērojamas pie lietoto apģērbu veikaliem 7

Bizness un ekonomika
7. aprīlī 15:11 2021. gada 7. aprīlī 15:11
  Jauns.lv
Ir beigusies gandrīz piecus mēnešu ilgā ārkārtējā situācija, kas bija izsludināta saistībā ar Covid-19 ierobežošanu. No trešdienas darbu var sākt daudzi mazie veikali, kas līdz šim bija slēgti. Portāls Jauns.lv novēroja, ka pie vairākiem veikaliem veidojas garas pircēju rindas.

Cilvēki stāv rindās gan pie jaunu, gan lietotu apģērbu veikaliem. Piemēram, pie "Humana" veikaliem izveidojušās pamatīgas rindas. Dažviet rindās pie veikaliem stāv vairāk par desmit cilvēku. Rindās pie veikaliem stāv dažāda vecuma iedzīvotāji, tostarp vecāki ļaudis un ģimenes ar bērniem.

Kā turpmāk iepirksimies?

Jauns.lv jau ziņoja, ka tāpat kā līdz šim mazumtirdzniecības vietās un tirgus paviljonos arī turpmāk būs jānodrošina vismaz 25 kvadrātmetri vienam apmeklētājam un jāorganizē vienvirziena plūsma. Vietās, kur ir pieejami ratiņi, groziņi vai iepirkšanās somas, to skaits nedrīkst pārsniegt veikalā pieļaujamo cilvēku skaitu un ieeja veikalā bez tā ir aizliegta.

Tirdzniecības vietu drīkst apmeklēt pa vienam, izņemot bērnus līdz 12 gadu vecumam un cilvēkus, kuriem ir nepieciešama asistenta palīdzība. Tirdzniecības vietās gan telpās, gan ārā darbiniekiem un apmeklētājiem ir jālieto mutes un deguna aizsegs.

Rindās pie veikaliem stāv dažāda vecuma iedzīvotāji, tostarp vecāki ļaudis un ģimenes ar bērniem. (Foto: Jauns.lv)

Lielajos tirdzniecības centros varēs darboties tikai atsevišķi veikali

Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības no 7. aprīļa klātienes tirdzniecību vairs neierobežos preču saraksti. Ministru kabinets ņēma vērā ekspertu vērtējumu, ka tirdzniecības centru pilnīga darbības atsākšana rada pārāk lielu pulcēšanās risku, līdz ar to saslimstības pieauguma risku.

Tāpēc tirdzniecības centros, kuru platība pārsniedz 7000 kvadrātmetru, varēs darboties tikai pārtikas un higiēnas preču veikali, aptiekas, optikas preču veikali, ziedu veikali, grāmatnīcas un preses tirdzniecības vietas.

Līdz ar to no 7. aprīļa tirdzniecības centros vairs klātienes tirdzniecībai nevarēs darboties tie veikali, kuru sortimentā ir preču sarakstos iekļautās preču grupas. Savukārt pakalpojumu sniedzēji tirdzniecības centros varēs turpināt darbību kā līdz šim.

Rindās pie veikaliem stāv dažāda vecuma iedzīvotāji, tostarp vecāki ļaudis un ģimenes ar bērniem. (Foto: Jauns.lv)

Varēs sākt darboties mazie veikali

Toties no 7. aprīļa neatkarīgi no preču sortimenta un tirdzniecības platības durvis pircējiem varēs vērt visi veikali, kuriem ir atsevišķa ieeja un kuri neatrodas tirdzniecības centrā (platība ir lielāka par 7000 kvadrātmetriem). Mazākos tirdzniecības centros varēs strādāt visas tirdzniecības vietas. Protams, gan tirgotājiem, gan pircējiem jāievēro drošības prasības.

Tāpat no 7. aprīļa būs atļauta arī ielu tirdzniecības organizācija bez izklaides pasākumiem, piemēram, tematiskajiem svētkiem un atrakcijām. Šādos tirdziņos drīkstēs piedalīties līdz 20 tirgotājiem un organizatoram jānodrošina vismaz divu metru attālums starp stendiem, apmeklētāju plūsma un teritorijas norobežojums.

Citi šobrīd lasa

Paveikta unikāla 8 stundu operācija 38 gadus vecam vēža pacientam Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā 1
“Tas ir kā vidējais pirksts pārējai pasaulei!” Norvēģijā asi kritizē Krievijas Olimpiskās komitejas sportistu tērpus 4
"No sāpēm zaudēja samaņu" - aculiecinieks atklāj detaļas par negadījumu, kurā autovadītājs notrieca bērnu un aizbēga
Skatīt visus komentārus

Владислав Галкин: тайна его смерти до сих пор не раскрыта

Потеря за потерей: в день похорон принца Филиппа скончался близкий друг Елизаветы II