foto: EPA/Scanpix
Izstādē "Expo 2020 Dubai" Latvijas paviljona centrālais elements būs kūdra
Tūrisms
2021. gada 11. marts, 17:51

Izstādē "Expo 2020 Dubai" Latvijas paviljona centrālais elements būs kūdra

Jauns.lv / LETA

Latvijas paviljona koncepcijas izstrāde un realizācija starptautiskajai izstādei "Expo 2020 Dubai" Dubaijā par 925 888 eiro izstrādās triju uzņēmumu apvienība "Soil", kurā ietilpst uzņēmumi "DJA", "Solavi" un "AD Production", pavēstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Komunikācijas un informācijas departamentā.

Lēmums par līguma slēgšanu pieņemts pēc papildus sarunu procedūras un iesniegtā piedāvājuma precizēšanas. Līguma kopējā summa ir 925 888 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Līgums starp LIAA un paviljona izstrādātājiem noslēgts ceturtdien.

Kopumā izsludinātajā metu konkursā par Latvijas ekspozīcijas izveidi piedalījās četri pretendenti.

Par uzvarējušo atzītā koncepcija paredz četrās dimensijās realizētu risinājumu, kura centrālais elements būs kūdra kā unikāls materiāls, kas spēj savienot Latvijas vēsturi ar mūsdienām un nākotnes sasniegumiem.

"Latvijas paviljonu "Expo 2020" vēlamies veidot kā stāstu par Latviju, no vēstures uz tagadni un nākotni. "SOIL" komandas piedāvājums mūs uzrunāja ar sava koncepta plašo pielietojumu. Kūdra ir ļoti simbolisks un Latviju raksturojošs materiāls. Tas radīs paviljonā īpašu auru un Tuvo Austrumu reģionam neierastu vidi," sacīja LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Viņš skaidroja, ka ar šī piedāvājuma starpniecību būs iespējams akcentēt valsts tēla vērtības un sekmīgi prezentēt mūsu uzņēmumu piedāvājumu.

"Soil" komandas pārstāvis Ints Bērziņš skaidroja, ka, izmantojot dažādas digitālās tehnoloģijas, ekspozīcijas saturs tiks veidots kā četri multimediāli stāsti par Latviju četrās dažādās telpās ar četriem dažādiem arhitektoniskajiem elementiem, kas fiziski veidoti no Latvijas dabas materiāla - kūdras.

"Šis aizvēsturiskais materiāls sevī satur unikālu informāciju par Latvijas vēsturi, senajiem augiem, kokiem, cilvēkiem, savukārt mūsdienu tehnoloģijas ļauj paraudzīties plašāk un pavēstīt par Latvijas nākotnes tēla vīziju. Ekspozīcijas stāsti tiek atvasināti no Latvijas valsts tēla galvenajām vērtībām jeb Latvija - zeme izaicinājumiem, zeme savienošanai, zeme izmēģinājumiem, zeme jaunatklājumiem," stāstīja Bērziņš.

Viņš skaidroja, ka ekspozīcija konceptuāli ir veidota, manifestējot pastāvīgu progresiju. "Paviljona apmeklētājs pieredz četras Latvijas dimensijas, sākot no izejas punkta un konkrēta nākotnes virziena pašā tās sākumā un beidzot ar domāšanu ārpus robežām ekspozīcijas noslēgumā. Būtībā, jo tālāk apmeklētājs dodas stendā, jo plašāku skatu uz Latviju kā vietu izaugsmei tas pieredz," stāstīja Bērziņš.

Katrā no telpām apmeklētāji pavadīs četras minūtes un viena minūte paredzēta secīgai pārejai no vienas telpas uz nākamo.

Tādējādi jauna apmeklētāju grupa ekspozīciju zālē varēs ienākt ik pēc piecām minūtēm, un kopējais ekspozīcijas apskates ilgums būs 20 minūtes. Katrā no telpām paredzēta vieta līdz astoņiem cilvēkiem, kas nozīmē, ka vienlaicīgi visā ekspozīcijas zālē varēs atrasties 32 cilvēki.

Latvijas paviljona ekspozīcija tiks izvietota pirmajā stāvā, bet tās pašas ēkas trešajā stāvā atradīsies "Biznesa telpas". Galveno telpu trešajā stāvā paredzēts saglabāt atvērtu, lai tā būtu pielāgojama dažādām aktivitātēm. Gar divām "Biznesa telpas" sānu sienām tiks izvietoti vertikāli kūdras stendi, kuros integrēti ekrāni uzņēmumu produktu prezentācijas materiāliem. Savukārt pie gala sienas paredzēts lielais ekrāns prezentācijām konferenču laikā. Tiks iekārtotas arī biznesa pārrunu telpas un atsevišķas palīgtelpas. Kā uzņēmēju tikšanās vieta tiks izmantota arī atvērtā terase.

Latvija Astanas "Expo 2017"

gallery icon
25

Metu konkursa žūrijas sastāvā bija Rožkalns, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko, Latvijas institūta vadītāja pienākumu izpildītāja Šarlote Līduma, Latvijas Eksportētāju asociācijas "The Red Jackets" izpilddirektore Līva Stūrmane, Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas profesore Ingūna Elere un Latvijas Dizaineru savienības valdes priekšsēdētāja Barbara Freiberga.

Izstādi plānots atklāt šā gada 1.oktobrī, un tā norisināsies līdz 2022.gada 31.martam. "Expo 2020" devīze ir "Savienojot prātus, radīt nākotni"Expo 2020 devīze ir "Savienojot prātus, radīt nākotni", bet apakštēma - "Ilgtspēja, Iespējas un Mobilitāte". Latvijas paviljons atradīsies "Iespēju kvartālā" - īrētās telpās divos stāvos un tā kopējā platība būs 568 kvadrātmetri.

Pasaules izstāde "Expo 2015" Milānā

Izstāde ilgs sešus mēnešus un uz to jau ir pārdots vairāk nekā 10 miljoni biļešu, kuru cena ir virs 30 ...

gallery icon
46

Starptautiskā izstāde "Expo 2020 Dubai" Dubaijā sākotnēji bija plānota no 2020.gada 20.oktobra līdz 2021.gada 10.aprīlim, taču Covid-19 izplatības dēļ izstādes norise pārcelta uz laika periodu no 2021.gada 1.oktobra līdz 2022.gada 31.martam.