Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Signe Baldere-Sildedze paziņo: "Repharm" klaji melo ar mērķi sagrābt "Olainfarm"
Valērija Maligina meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze. (Foto: LETA)

Signe Baldere-Sildedze paziņo: "Repharm" klaji melo ar mērķi sagrābt "Olainfarm"

Bizness un ekonomika
19. februārī 13:27 2021. gada 19. februārī 13:27
  Jauns.lv
"Repharm" padomes loceklis Juris Bundulis kā "Repharm grupas" pārstāvis plašsaziņas līdzekļos piektdien paudis maldinošu informāciju, ka Anna Emīlija Maligina būtu vienojusies ar "Repharm grupu" par viņai tieši un netieši piederošo akciju pārdošanu, paziņojumā presei vēstī Annas Emīlijas Malignas māte Signe Baldere-Sildedze.

Viņa pauž: "Šis "Repharm" paziņojums ir atklāts, publisks uzbrukums man un manai meitai Annai Emīlijai Maliginai, un citiem "Olainfarm" akcionāriem, lai piespiestu pārdot vienu no Latvijas vērtīgākajiem uzņēmumiem. Uzskatu, ka šāda "Repharm" grupas darbība ir apzināta sabiedrības un finanšu kapitāla tirgus maldināšana."

""Repharm" ar šādiem paziņojumiem maldina, jo es kā Annas Emīlijas Maliginas likumiskā pārstāve nekad neesmu vienojusies un meitas vārdā noslēgusi šādu līgumu ar "Repharm" grupu" vai ar to saistītiem uzņēmumiem," viņa norāda.

Baldere-Sildedze arī pauž: "Pēc Bunduļa publiskiem izteikumiem var noprast, ka "Repharm" grupas uzņēmums AS "Rīgas Farmaceitiskā fabrika" ir iegādājusies uzņēmuma SIA "Farma Fund" kapitāldaļas, kas acīmredzot februāra sākumā mainījis nosaukumu no SIA "Zdorovie Europe". Ne SIA "Farma Fund", ne SIA "Zdorovie Europe" nav nekādu tiesību uz Annas Emīlijas Maliginas piederošajām AS "Olainfarm" akcijām un SIA "Olmafarm" kapitāldaļām no 2020. gada maija.

"Repharm" paziņojums

AS "Repharm" grupas uzņēmums AS "Rīgas farmaceitiskā fabrika" iegādāsies tiesības 2023.gadā pirkt Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās zāļu ražotāja "Olainfarm" akcijas, pavēstīja kompānijā.

Kompānijā informēja, ka "Rīgas farmaceitiskā fabrika" iegādāsies SIA "Farma Fund" 100% kapitāldaļu, savukārt "Farma Fund" ir noslēgts līgums par tiesībām 2023.gadā iegādāties Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās "Olainfarm" akcijas.

"Farma Fund" ir veicis daļu no pirkuma samaksas Annai Emīlijai Maliginai un turpinās veikt maksājumus atbilstoši noslēgtajam grafikam.

Noslēgtais darījums paredz noteiktu pasākumu izpildi no abām darījuma pusēm līdz 2023.gadam un nerada tiesības šobrīd rīkoties ar "Olainfarm" akcijām.

"Rīgas farmaceitiskā fabrika" saskaņos attiecīgo darījumu ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju un Konkurences padomi līdzko iestāsies likumdošanā noteikti nosacījumi, norādīja kompānijā.

"Lēmums pieņemts pēc skrupulozas apstākļu un "Olainfarm" aktīvu izpētes, un šis lēmums ir likumsakarīgs. Latvijas farmācijas un veselības nozare ir sadrumstalota, un Covid-19 pandēmija ir parādījusi, cik svarīga ir sakārtota, vienota, efektīva veselības nozare un infrastruktūra gan ikdienā, gan krīzes apstākļos. Tādēļ "Repharm" iegulda ražošanas attīstībā," pauda kompānijas pārstāvji.

Kompānijā arī minēja, ka "Olainfarm" aktīvu iegādes plāns ir stratēģiski nozīmīgs solis "Repharm" grupas kompetenču attīstībā.

"Nacionāla farmācijas nozare ir valsts drošības jautājums, ko skaidri parāda aktuālā krīzes situācija. Šobrīd Latvijā ražotās zāles vietējā tirgū ir tikai 4% no kopējā pieejamā zāļu apmēra, kas mūs nostāda ļoti riskantā situācijā, gan cīnoties ar veselības izaicinājumiem šodien, gan domājot par tiem nākotnē. Svarīgi, ka nacionālais kapitāls veido valsts veselības nozares mugurkaulu. Šodienas situācija ir jāmaina, mums ir jākļūst daudz konkurētspējīgākiem, neatkarīgākiem," norādīja "Repharm" padomes loceklis Juris Bundulis.

Jau vēstīts, ka Maligins mūžībā aizgāja 2017.gada decembrī 52 gadu vecumā. Maligins tieši un pastarpināti caur "Olmafarm" bija lielākais "Olainfarm" īpašnieks.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

2020.gada deviņos mēnešos "Olainfarm" koncerns strādāja ar 88,893 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, savukārt koncerna peļņa samazinājās 2,3 reizes un bija 9,58 miljoni eiro.

Savukārt "Repharm" ir veselības aprūpes jomā strādājošu Latvijas uzņēmumu grupa, kas apvieno "Sentor Farm aptiekas" (zīmols "Mēness aptieka"), AS "Veselības centru apvienība", SIA "Centrālā laboratorija", "Rīgas farmaceitiskā fabrika" un "Recipe Plus". "Repharm" uzņēmumu grupa ir izveidota 2009.gadā. 2019.gadā "Repharm" koncerna apgrozījums bija 283,008 miljoni eiro, bet koncerna peļņa bija 34,56 miljoni eiro.

"Repharm" patiesie labuma guvēji, pēc "Firmas.lv" datiem, ir vairākas Latvijas privātpersonas - Roberts Tavjevs, Jānis Oskerko, Mihails Lurje, Aleksandrs Livšics, Andrejs Leibovičs, Sergejs Korņijenko, Josifs Apts un Jeļena Ņikitina.

Citi šobrīd lasa

“Es nevēlējos laulību uz pāris mēnešiem…” - Lindas Mūrnieces trešais eksvīrs stāsta par precībām ar bijušo ministri
Sieviete noņēma spoguli no vannas istabas sienas un bija šausmās no tā, ko ieraudzīja "otrā pusē"
Puiši šausmās iekliedzās, kad viņu virzienā skrēja milzīgs radījums, kas līdzinājās cilvēka skeletam
Pievienot komentāru

Свадьба, гардероб, охрана: сколько денег Букингемский дворец потратил на герцогов Сассекских?

Фото: перенесший инсульт Борис Моисеев отметил 67-й день рождения