Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Brīvdabas muzejs ikgadējo Gadatirgu šogad rīkos tiešsaistē 1

Bizness un ekonomika
31. jūlijā 12:15 2020. gada 31. jūlijā 12:15
  Jauns.lv
Ar Luminor bankas atbalstu 50. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgus šogad notiks tiešsaistē. Vietnē www.egadatirgus.lv Brīvdabas muzeja Gadatirgus dalībnieki – amatnieki un mājražotāji – publicēs savus darinājumus, savukārt pircēji no Latvijas un citām valstīm varēs ērti aplūkot piedāvājumu un sazināties ar meistariem, lai iegādātos izvēlētās preces. Plānots, ka portāls darbību uzsāks augusta vidū.

Noteikto pulcēšanās ierobežojumu dēļ Brīvdabas muzeja 50. Gadatirgus norise tika pārcelta uz 2021. gadu. Lai nodrošinātu tradīcijas nepārtrauktību, šogad Gadatirgus notiks vēl nebijušā formātā – tiešsaistē. Portāls www.egadatirgus.lv tiek veidots kā e-katalogs, kurā apmeklētāji varēs aplūkot Brīvdabas muzeja amatnieku un mājražotāju virtuālos stendus un iegādāties viņu ražojumus. 

“Sabiedrības veselības interesēs apzināmies, ka šogad nevaram nodrošināt šī pasākuma norisi atbilstoši prasībām, tāpēc priecājamies par Luminor bankas iniciatīvu 50. sezonu ieskandināt ar virtuālo Gadatirgu. Ceram, ka šādi mums izdosies saglabāt un nostiprināt saiti starp mūsu amatniekiem un tautas daiļamatu darinājumu mīļotājiem līdz nākamajam klātienes Gadatirgum 2021. gadā, kas tradicionāli tiek plānots pirmajā jūnija nedēļas nogalē,” stāsta Arnis Radiņš, Brīvdabas muzeja direktora pienākumu izpildītājs. 

“Ar portāla egadatirgus.lv izveidi vēlamies iedrošināt vietējos amatniekus un mājražotājus apgūt e-komercijas prasmes, bez kā tirgošanās nākotnē jau vairs nav iedomājama. Arī mūsu esošo klientu pieredze, neatkarīgi no tā – mazs vai liels, apliecina, ka ir iespējams ātri pielāgoties jaunajiem apstākļiem un uzsākt tirdzniecību e-vidē. Priecājamies, ka varam sniegt atbalstu vietējiem ražotājiem, un ceram, ka dalība virtuālajā gadatirgū dalībniekus iedvesmos izveidot pašiem savus e-veikalus, kas nav nemaz tik sarežģīti,” stāsta Kerli Gabrilovica, Luminor vadītāja Latvijā.

Foto: Publicitātes foto

Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgus un Brīvdabas muzejs ir iecienīts galamērķis arī ārzemju latviešiem. Tāpēc ir svarīgi, lai iegādātie darinājumi un preces droši nonāktu pie ikviena pircēja kā Latvijā, tā arī pie tautiešiem citur Eiropā. 

“Portāls egadatirgus.lv stiprinās saikni starp latviešiem tepat Latvijā un tiem, kas dzīvo ārzemēs. DPD Latvija palīdzēs ikvienai dāvanai, pārsteigumam vai vienkārši sveicienam aizceļot ātri un droši. Apjaušam, ka lielai daļai tirgotāju šī būs pirmā pieredze kā e-komercijā, tā produktu nosūtīšanā, tāpēc parūpēsimies, lai Gadatirgus dalībnieku pieredze būtu pozitīva. Esam patiesi gandarīti, ka varēsim tik daudziem amatniekiem palīdzēt sasniegt savus klientus kā Latvijā, tā Lietuvā, Igaunijā un visā Eiropā,” saka Jānis Grants,  DPD Latvija valdes priekšsēdētājs. 

Brīvdabas muzeja Gadatirgus ir gada lielākais notikums Latvijas amatniecībā un katru gadu pulcē vairākus simtus dalībnieku un desmitiem tūkstošu apmeklētāju. Brīvdabas muzeja Gadatirgus amatniekiem un mājražotājiem ir nozīmīgākais gada pasākums, kura laikā tiek realizēta liela daļa ar mīlestību izgatavoto darinājumu un gardumu dažādām gaumēm. Brīvdabas muzeja Gadatirgus 50. sezonas tiešsaistē rīkotāji vēl veiksmīgu tirgošanos arī e-vidē.

Citi šobrīd lasa

Sarakstā par pašizolācijas ievērošanu, atgriežoties no ārzemēm, pievienotas jaunas valstis 5
Indijā avarējusi un divās daļās salūzusi pasažieru lidmašīna ar teju 200 cilvēkiem 1
"Tā urna nebija patiesa, es pat nezinu, kas tur bija iekšā." Dairis sašutis par apbedīšanas biroja darbu
Pievienot komentāru

«Продала душу дьяволу»: Экс-жена Кузьмина заявила, что Пугачева его приворожила

По просьбам жителей Беларуси российские звезды отказываются от концертов в стране