Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
SIA "Rīgas satiksme" braukšanas e-taloni un "Rīdzinieka karte" (Foto: LETA)

Valsts ieņēmumu dienests piemērojis nodrošinājumu "Rīgas kartei" 1

Bizness
7. jūnijā 16:00 2019. gada 7. jūnijā 16:00
Jauns.lv / LETA
Valsts ieņēmumu dienests (VID) piemērojis nodrošinājumu Rīgas sabiedriskā transporta elektronisko norēķinu sistēmas uzstādītājam un apkalpotājam SIA "Rīgas karte", liecina "Lursoft" informācija.

Ar VID lēmumu "Rīgas kartei" piemērots aizliegums reorganizācijai, likvidācijai, izmaiņu reģistrācijai amatpersonu sastāvā un dalībnieku reģistrā, ja šādu pieteikumu reģistrāciju komercreģistrā piesaka "Rīgas kartes" pārstāvis, vienlaikus atļaujot "Rīgas kartei" reģistrēt papildus dalībniekus un amatpersonas. Uzņēmumam piemērots arī aizliegums komercķīlas reģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai.

Nodrošinājums ierakstīts komercreģistrā ceturtdien, 6.jūnijā.

"Rīgas kartes" pārstāvji norādīja, ka šīs situācijas cēlonis ir divu notikumu sakritība. 9.aprīlī notika "Rīgas kartes" dalībnieku - ASV/Francijas tehnoloģiju kompānijas "Conduent" un SIA "Rīgas satiksme" sapulce, kurā par uzņēmuma valdes locekli tika apstiprināts "Rīgas satiksmes" pārstāvis Jānis Meirāns. Pēc visu iekšējo formalitāšu un dokumentācijas sakārtošanas 6.jūnijā bija paredzēts iesniegt attiecīgos dokumentus Uzņēmumu reģistrā.

"Sakrita, ka VID šajā pašā dienā atsūtīja lēmumu par audita veikšanu "Rīgas kartē". VID šādus auditus uzņēmumā veic visai regulāri. Šoreiz šāda apstākļu sakritība, kad uzņēmums maina valdes locekli audita ierosināšanas dienā, VID šķita aizdomīga, un tā rezultātā VID noteica šos ierobežojumus. Nekādu citu iemeslu noteiktajiem ierobežojumiem nav, un kopumā tie neietekmē uzņēmuma ikdienas darbu," norādīja uzņēmuma pārstāvji.

Pēc "Lursoft" vēstītā, uzņēmumam šobrīd nav nevienas aktuālas komercķīlas, kā arī šogad 26.maijā tam nebija VID administrēto nodokļu vai nodevu parāda, kas kopsummā pārsniegtu 150 eiro.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pavasarī sāka kriminālprocesu par "Rīgas kartes" amatpersonas izdarītiem, iespējams, noziedzīgiem nodarījumiem, proti, kukuļdošanu un starpniecību kukuļošanā.

Saistībā ar šo lietu tika aizturēts "Rīgas kartes" valdes loceklis, uzņēmējs un kordiriģents Aleksandrs Brandavs. Vēlāk KNAB viņam piemēroja drošības līdzekli - 200 000 eiro drošības naudu, kā arī aizliegumu tuvoties noteiktām personām un aizliegumu izbraukt no valsts.

SIA "Rīgas karte" valdes loceklis Aleksandrs Brandavs (Foto: LETA)

Tāpat Brandavs līdz 7.martam ieņēma pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" Elektronisko norēķinu projektu daļas vadītāja amatu, tomēr saistībā ar KNAB darbībām uzņēmuma valde viņu atstādināja. Brandavs ir arī patiesā labuma guvējs pilnsabiedrībā "Rīgas mikroautobusu satiksme".

2017.gadā "Rīgas kartes" apgrozījums bija 21,566 miljoni eiro, kas ir par 7,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 64,9% un sasniedza 4,104 miljonus eiro. Kompānijas 2018.gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.

Kompānija "Rīgas karte" reģistrēta 2007.gada beigās. Tā uztur Rīgas sabiedriskā transporta un autostāvvietu elektronisko norēķinu sistēmu. Uzņēmuma akcionāri ir "Rīgas satiksme" (51%) un Francijas "Conduent Business Solutions (France) SAS" (49%).

Citi šobrīd lasa

No mīlas līdz naidam - skaļākie skandāli šovbiznesa zvaigžņu ģimenēs 1
Igaunijā pieaug bērnu saindēšanās ar zelējamo tabaku "Snus". Kā ir Latvijā? 5
Pēc dievišķās proporcijas principa par skaistāko sievieti pasaulē atzīta modele Bella Hadida 10
Pievienot komentāru

Звезда Playboy решила стать президентом Хорватии, чтобы легализовать проституцию

Близкие Анастасии Заворотнюк призвали помолиться за здоровье актрисы 1