Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Taksometri pie starptautiskās lidostas "Rīga". (Foto: Zane Bitere/LETA)

Rosina uz taksometriem norādīt maksimālo maksu par desmit kilometru braucienu 15

Bizness un ekonomika
2018. gada 27. augustā 07:32 2018. gada 27. augustā 07:32
  LETA
Turpmāk uz taksometriem varētu norādīt maksimālo maksu par desmit kilometru braucienu, paredz saskaņošanas stadijā esošie Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātie grozījumi noteikumos "Prasības plānošanas reģiona un republikas pilsētas speciālās atļaujas (licences) saņemšanai un kārtība, kādā veicami pasažieru komercpārvadājumi ar taksometru".

SM skaidroja, ka patlaban vietās, kurās lielākoties taksometru pakalpojumus izmanto ārvalstu viesi, piemēram, starptautiskajā lidostā "Rīga", turklāt viņi nav informēti par dažādo cenu piedāvājumu un citām iespējām izmantot taksometru pakalpojumus. Nereti rodas situācijas, ka pasažierim tiek pieprasīta nesamērīgi augsta maksa par braucienu. Par šādiem gadījumiem SM ir informējusi Ekonomikas ministrija, starptautiskā lidosta "Rīga" un Rīgas plānošanas reģions.

Šā gada jūlijā SM notika divas starpinstitūciju sanāksmes, kurās piedalījās Autotransporta direkcijas, starptautiskās lidostas "Rīga", Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas, Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Tieslietu ministrijas, Konkurences padomes, Valsts policijas, Finanšu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Rīgas plānošanas reģiona, Ekonomikas ministrijas, Latvijas taksometru arodbiedrības pārstāvji.

Sanāksmē kompetento institūciju pārstāvji informācijas par braukšanas maksu trūkumu identificēja kā vienu no aktuālām problēmām.

Tāpēc, lai uzlabotu pasažieru informēšanu par braukšanas maksu, SM rosina veikt grozījumus noteikumos, paredz noteikt papildus informācijas izvietošanu uz transportlīdzekļa virsbūves, uzrādot maksimālo maksu par desmit kilometru braucienu. Šo maksu veidotu uz transportlīdzekļa virsbūves norādītās maksimālās nolīgšanas maksas, maksimālās maksas par braucienu un maksimālās maksas par laiku aprēķins. Plānots, ka šī prasība stāsies spēkā līdz šā gada novembrim.

Saistītās ziņas

Taksometru cenu haosam lidostā drīz varētu pienākt gals 14
Asaru gāze un kautiņš pie lidostas durvīm - par vietu taksometru rindā liek lietā 90. gadu metodes 19
Cilvēki Rīgā nesaprot, kāpēc kļuvis tik grūti izsaukt taksometru. Kas notiek? 44

Vienlaikus ar noteikumu grozījumiem noteikts, ka, nolīgstot taksometru stāvvietā vai ārpus tās, vai apturot taksometru uz ielas, pirms brauciena uzsākšanas autovadītājam ir pienākums informēt pasažieri par provizorisko brauciena maksu. Savukārt nolīgstot taksometru, izmantojot tīmekļvietni vai mobilo aplikāciju, pirms brauciena uzsākšanas par provizorisko brauciena maksu pasažieri informē tīmekļvietnes vai mobilās lietotnes pakalpojuma sniedzējs.

Citi šobrīd lasa

Koksaki vīrusa uzliesmojums skāris ļoti daudzus bērnus; ārste aicina būt piesardzīgiem
Mūsu dāmas uzrāda rekordus: vēl divas brašas zemgalietes nosvin 100. dzimšanas dienu
Baidoties no valsts apvērsuma, Maskavā plāno apmācīt informatīvā kara "specnazu"
Skatīt visus komentārus