Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Indriksons parādā kādam Kipras kreditoram 73 miljonus latu

Bizness un ekonomika
2011. gada 4. oktobrī 11:32 2011. gada 4. oktobrī 11:32
 
Kādreizējais "Skonto" grupas saimnieks, pēdējos gados biznesa neveiksmju vajātais Guntis Indriksons ieguvis kādu nezināmiem īpašniekiem piederošu Kiprā reģistrētu kreditoru "Lero Aeroholdings Limited", kam palicis parādā 73 miljonus latu.

Neoficiāli zināms, ka saistībā ar šīm darbībām pret Gunti Indriksonu ierosināts arī kriminālprocess.

Kā raksta portāls "Pietiek.com", šīs parādsaistības apliecinošu dokumentu pamata Kipras ārzonas kompānija, kas kļuvusi par Indriksona lielāko kreditoru, nodarbojas ar kādreizējā miljonāra atlikušo īpašumu un kapitāldaļu pārņemšanu, šādā formāli likumīgā veidā pārējiem Indriksona kreditoriem atstājot tikai nelielu daļu no summām, uz ko tie pretendē.

Pagājušā gada augustā Indriksons, viņa dēla Kaspara Indriksona vadītā SIA "Hobi Latgale" un "Lero Aeroholdings Limited" noslēguši vienošanos par pamatkapitāla apmaksu - "Hobi Latgale" oficiāli bijusi Indriksonam parādā vairāk nekā 300 000 latu, un šī nauda ieskaitīta kā "Lero Aeroholdings Limited" iemaksa SIA pamatkapitāla palielināšanai, savukārt pārējie "Hobi Latgale" kreditori vismaz pagaidām neko nav ieguvuši.

"Pietiek.com" pagaidām nav izdevies uzzināt ne G.Indriksona, ne "Lero Aeroholdings Limited" oficiālās pārstāves juristes Vitas Libertes skaidrojumu par šiem notikumiem. Neoficiāli zināms, ka saistībā ar šīm darbībām ierosināts arī kriminālprocess, taču oficiāla apstiprinājuma tam pagaidām nav.

"Pietiek.com" norāda, ka G.Indriksons rīkojas līdzīgi "Lido" īpašniekam Gunāram Ķirsonam, kuram pagājušā gada otrajā pusē, kad draudēja tūlītējs "Lido" bankrots, parādu apjoms strauji dubultojās, palielinoties par 11,7 miljoniem latu. "Lido" pēkšņi izrādījās parādā trim nezināmiem īpašniekiem piederošām ārzonas kompānijām, kā rezultātā šīs kompānijas izrādījās lielākie kreditori un piekrita, ka "Lido" nevis tiek atzīts par maksātnespējīgu, bet gan tam tiek piemērots ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process.

Šo atbalstu, kas faktiski paglāba Ķirsonu no tūlītēja bankrota, visas trīs ārzonas kompānijas bija izteikušas identiskā rakstveida formā, turklāt piekrita savus 11,7 miljonus latu nevis iekasēt no "Lido" ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa divu gadu laikā, bet gan pagaidīt līdz tā sekmīgam noslēgumam.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka G.Indriksons dažādu laikrakstu un žurnālu Latvijas miljonāru sarakstos minēts jau kopš 2000. gada. Arī 2008. gadā laikraksts "Dienas Bizness" uzņēmēju minējis "Latvijas 1000 miljonāru" sarakstā.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Atrastas nogalinātās soctīklu zvaigznes Gabijas Petito līgavaiņa mirstīgās atliekas 1
Kas notiek, kad cilvēks pārtrauc lietot alkoholu 2
Tiesībsargs par obligātas vakcinācijas politikas ieviešanas pamatotību 5
Pievienot komentāru

Кто подставил Алека Болдуина: в убийстве оператора нашли много странностей 1

"От этого бесстыдства у меня кровь в жилах стынет": выписавшаяся из больницы Гузеева сделала резкое заявление