Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Koziols tuvākajā laikā varētu zaudēt kontroli pār izdevniecību "Diena"

Bizness un ekonomika
2012. gada 1. februārī 13:25 2012. gada 1. februārī 13:25
 
Izdevniecības "Diena" īpašnieks Viesturs Koziols jau tuvākajā laikā var zaudēt kontroli par izdevniecību, kas viņam pastarpināti pieder caur uzņēmumu "Žurnāli".

Iemesls, kāpēc Viesturs Koziols varētu zaudēt kontroli pār izdevniecību „Diena” ir nenokārtotās kredītsaistītbas ar "Rīgas tirdzniecības osta".

Izdevniecības "Diena" īpašnieks Viesturs Koziols jau tuvākajā laikā var zaudēt kontroli par izdevniecību, kas viņam pastarpināti pieder caur uzņēmumu "Žurnāli", un iemesls tam ir nenokārtotas kredītsaistības pret Rīgas ostas uzņēmumu "Rīgas tirdzniecības osta" (RTO), trešdien raksta portāls "Ir".

Koziols savulaik "Dienas" vajadzībām ņēmis vismaz 2,7 miljonu eiro (1,897 miljonu latu) aizņēmumu RTO, un kredīts bija jāatdod līdz 2011.gada beigām.

RTO valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš portālam apstiprināja, ka līgumā noteiktajā termiņā kredītsaistības nav nokārtotas un saskaņā ar līgumu RTO ir tiesības pārņemt "Žurnāliem" piederošās "Dienas" akcijas.

"Jautājums par šo kredītu tiek risināts. Pagaidām RTO vēl neko nav pārņēmis, taču nevaru likt galvu ķīlā, ka tā nenotiks," "Ir" atzina RTO valdes priekšsēdis Kļaviņš. No viņa sacītā izriet, ka pašlaik tiek arī meklēta atbilde uz jautājumu, ko "darīt ar "Dienu", jo ir skaidrs, ka ar tādām izmaksām šis bizness nevar turpināties". Kas varētu kļūt par nākamo īpašnieku, netiek atklāts.

Savukārt Koziols "Ir" izvairījās apstiprināt šo informāciju. "Es varu likt galvu ķīlā, ka šonedēļ nekādas izmaiņas "Dienas" īpašnieku struktūrā nenotiks," sacīja Koziols. "Kad būs jaunumi, mēs informēsim, pagaidām tādu nav. Es joprojām esmu "Dienā", savā kabinetā," viņš teica, neieslīgstot plašākos komentāros.

Portāls atgādina, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs patlaban izmeklē Koziola drauga un politiķa Aināra Šlesera iespējami nelikumīgas īpašumtiesības dažādos uzņēmumos. Šīs izmeklēšanas ietvaros 2010.gadā noklausītu sarunu ieraksti, kuru saturs atreferēts medijos, liecina, ka patiesie "Dienas" īpašnieki varētu būt par oligarhiem dēvētie Šlesers, Andris Šķēle un Aivars Lembergs. Visi trīs to kategoriski ir nolieguši.

"Dienas" pārstāvji paskaidroja, ka "Žurnāli" un "Diena" ir pabeiguši juridisko darījumu ar "A.S.Nedela" par atlikušo 47,86% iegādi mediju holdingā. Nākamās nedēļas laikā tiks pabeigta juridiska akciju noformēšana un nodošana "Žurnālu" un "Dienas" īpašumā, kas nodrošinās 98,86% īpašumtiesības "Dienā". Kompānijā uzsvēra, ka nekādas citas izmaiņas ne darījumā iesaistīto kompāniju īpašnieku struktūrā, ne arī vadībā nav notikušas.

"Vēlamies arī uzsvērt, ka RTO izsniegto aizdevumu uzņēmumiem "Žurnāls", "Žurnāli" un "Diena" termiņi ir pagarināti un nav nekāda pamata apgalvojumiem, ka var notikt "Dienas" pārņemšana saistībā ar šiem aizdevumiem," norādīja mediju koncernā.

2009.gada vasaras sākumā laikrakstiem "Diena" un "Dienas Bizness" mainījās īpašnieks. Laikrakstus no "Bonnier Business Press" pārņēma "Nedela S.A.". Vēlāk "Nedela S.A." valdes loceklis Aleksandrs Tralmaks paziņoja, ka par "Dienas" un "Dienas Biznesa" īpašnieci kļuvusi Roulandu (Rowland) ģimene no Lielbritānijas ar 45 gadu investīciju pieredzi. 2010.gada augustā par 51% "Dienas" akciju īpašnieku kļuva Koziols. 2011.gada februāra sākumā viņš informēja, ka panācis vienošanos ar Roulandu ģimeni, atbilstoši kurai iegūst 98,84% "Dienas" akciju.

RTO pamatdarbība ir saistīta ar ieguldījumu pārvaldi. Tās grupā ietilpst 16 uzņēmumu – "Rīgas Centrālais termināls", "Riga Container terminal", "Riga fertilizer terminal", " Rīgas ostas elevators", "LKK Skonto metāls", "Kravu ekspedīcija", "Baltijas tranzīta serviss", "Liepājas naftas tranzīts", "Juta termināls", "Ogļu termināls", "Rīgas 1. saldētava", "RTO Investīcijas", "RTO Elektrotīkli", "RTO Komunālserviss", "RTO vagonu serviss" un "RTO Management".


BNS/Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

De Niro, Džodija Fostere, 50 Cent un citas slavenības, kas uzaugušas netradicionālās ģimenēs
"Jābūt lielai drosmei, lai pārdzīvotu konfrontāciju ar nāvi," - Ieva Plaude par cīņu ar vēzi
Īsa pamācība logu tīrīšanā. Vai spodrināt logus ar avīžpapīru?
Pievienot komentāru

"Здороваться с ней не буду!": Муцениеце назвала имя актрисы, которая исправит "горбатого Павла" 1

Кейт Миддлтон и принц Уильям показали новое фото повзрослевшего принца Луи в день его 3-летия