Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Saeimas kafejnīcā rekordaugsts cenu kāpums. FOTO

Bizness un ekonomika
2012. gada 22. martā 16:35 2012. gada 22. martā 16:35
 
Saeimas ēdnīca un kafejnīca bija zināmas kā vietas, kur par samērā nelielu samaksu vienmēr varēts papusdienot vai pasēdēt pie krūzes kafijas. Šobrīd šīs sabiedriskās ēdināšanas iestādes piedzīvojušas kardinālas pārmaiņas – kafijas cenu kāpums sasniedz pat 40 procentus.

Saeimas ēdnīca.

Vēl pirms aptuveni nedēļas Saeimas kafejnīcā par krūzi melnas kafijas vajadzēja maksāt 70 santīmus, bet nu par tādu pašu produktu jāšķiras no 90 santīmiem; agrāk Latte maksāja 80 santīmus, nu šī dzēriena cena ir viens lats un 10 santīmu. Līdzīgi ir ar tējas cenām. Tāpat, kā atzīst deputāti, dārgākas kļuvušas arī ēdienu cenas ēdnīcā, un gandrīz vienīgais, kas palicis nemainīgi lēts, ir pusdienu piedāvājums, kas arī šobrīd pieejams par diviem latiem, turklāt divos variantos.

Deputātus, parlamenta darbiniekus un Jēkabielas augstā nama apmeklētājus no pagājušā gada oktobra vidus Saeimā ar pārtiku nodrošina SIA „Catering Service”, kuras īpašnieki ir privātpersona Liene Podiņa un SIA „Sunny”. Savukārt SIA „Sunny” līdzīpašniece ir „Zatlera Reformu partijas” pārstāvja, iekšlietu ministra Riharda Kozlovska sieva Kristīne Kozlovska. SIA „Catering Service” administrācijā Kasjauns.lv informēja, ka cenu kāpums saistīts ar kafijas piegādātāja maiņu un tā noteiktajām cenām. Turpmāk deputāti un parlamenta apmeklētāji varēs baudīt kvalitatīvāku kafiju, bet diemžēl par augstāku cenu. Stāstot par ēdienu cenām, uzņēmuma administrācijā Kasjauns.lv informēja, ka šajā gadījumā cenu pieaugums droši vien nav tik ļoti manāms, bet arī tas ir saistīts ar piegādātāju noteiktajām cenām.

Kasjauns.lv aptaujātie parlamenta deputāti, stāstot par cenu izmaiņām parlamenta ēdnīcā un kafejnīcā, atzina, ka cenas pēdējā laikā ir kāpušas nepieļaujami augstu. Saeimas deputāts Ingmārs Čaklais Kasjauns.lv paziņoja: „Jau esmu pamanījis, ka kafejnīcā un ēdnīcā cenas ir salīdzinoši augstas, un arī apkalpošana ir diezgan lēna. Es kafiju nedzeru. Varu teikt par ēšanu, un jāatzīst, ka cenas ir augstākas, es pat teiktu -  traki augstas, salīdzinot ar cenām, kas bija tad, kad te sāka saimniekot tagadējais uzņēmums. Kad atnācu strādāt uz Saeimu, cenas ēdnīcā bija aptuveni tādas, kādas tērēju, ēdot pirms strādāšanas parlamentā. Aptuveni divos latos iekļāvos. Tagad pusdienām noteikti tērēju daudz vairāk, es pat teiktu, ka pusdienas man te izmaksā trīs, četrus latus.”

Deputāts Aleksejs Loskutovs Kasjauns.lv gan sacīja, ka cenu kāpumu nav pamanījis. „Es te vienmēr ēdu dienas piedāvājumu. Tas jau sākumā bija divi lati, un arī tagad tas maksā tikpat. Ēdienu kvalitāte vairāk vai mazāk mani apmierina. Esmu gan ēdis šīs pašas firmas uzņēmumā Valdemāra ielā. Tur, man šķiet, gatavo labāk. Kafiju te dzeru ļoti reti, lai izdarītu secinājumus. Pārsvarā to dzeru savā kabinetā. Aizvakar gan te dzēru un pamanīju, ka no manis par kafiju un smalkmaizīti jau paprasīja vairāk, nekā maksāju līdz šim, biju spiests šķirties no lata un 20 santīmiem.”

Saeimas priekšsēdētāja biedrs Andrejs Klementjevs jau no 1. aprīļa sāks pārraudzīt parlamenta saimnieciskās lietas, jo Saeimā tiek likvidēta Saimnieciskā komisija. Sarunā ar Kasjauns.lv pēc kafijas iegādes viņš atzina, ka tiešām – agrāk šis produkts viņam izmaksājis lētāk. „Pavisam nesen – pagājušajā rudenī – taču mainījām kafejnīcas un ēdnīcas apsaimniekotājus. Toreiz tas bija saistīts ar to, ka par iepriekšējo firmu bija saņemtas pamatotas sūdzības. Izsludinājām konkursu, un tagad te saimnieko SIA "Catering Service”. Pagaidām gan nav saņemtas oficiālas sūdzības ne par kafejnīcas cenām, ne apkalpošanu. Ja tādas būs, noteikti izskatīsim un rīkosimies. Gan jau atradīsim kompromisu par cenu un pa kvalitāti. Galu galā varam taču atkal izsludināt jaunu konkursu par saimniekošanu parlamenta ēstuvēs,” sacīja Klementjevs.

Edgars Orlovs/Foto: Dmitrijs Kijonoks

Citi šobrīd lasa

Cik izmaksā tirdzniecības vietas īre Rīgas tirgos? 2
Tiesībsargs par obligātas vakcinācijas politikas ieviešanas pamatotību 7
Tallinā tūkstošiem cilvēku protestē pret karantīnu un vakcināciju
Pievienot komentāru

Кто подставил Алека Болдуина: в убийстве оператора нашли много странностей 1

"От этого бесстыдства у меня кровь в жилах стынет": выписавшаяся из больницы Гузеева сделала резкое заявление