Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Septembra sākumā izsolīs 21% "Papīrfabrikas "Līgatne"" kapitāldaļu

Bizness un ekonomika
2013. gada 1. septembrī 03:27 2013. gada 1. septembrī 03:27
 
Septembra sākumā paredzēts izsolīt 20,99% SIA "Papīrfabrika "Līgatne"" kapitāldaļu, kuras pieder fiziskas personas maksātnespējas procesu sākušajam uzņēmuma padomes priekšsēdētājam Valtam Klucim, liecina maksātnespējas administratora Daiņa Bergmaņa paziņojums.

Uzņēmuma 444 815 jeb 20,99% kapitāldaļu novērtējums un izsoles sākumcena ir 444 815 lati. Izsoles cena nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli.

Izsole notiks 12.septembrī plkst.10.45 Rīgā, Vīlandes ielā 5-4.

Vienlaikus ar "Papīrfabrikas "Līgatne"" kapitāldaļu izsoli tiks izsolīta arī cita Klucim piederoša kustamā manta - uzņēmumu kapitāldaļas, parādi - par kopējo izsoļu sākumcenu 75 148 lati.

Iepriekš Klucim piederošo kapitāldaļu un citas kustamās mantas izsole bija paredzēta maijā, bet toreiz interesentu trūkuma dēļ izsoles nenotika.

Papīrfabrika "Līgatne" ir viens no vecākajiem un tradīcijām bagātākajiem papīra ražošanas uzņēmumiem ne tikai Baltijas valstīs, bet arī Eiropā. Uzņēmuma kapitāla daļu vairākums pieder Latvijas poligrāfijas un papīra nozarē pazīstamiem uzņēmumiem AS "Valsts papīru spiestuve" un AS "Rīgas zīmogu fabrika".

Kopumā 85% no saražotā apjoma papīrfabrika "Līgatne" eksportē uz ārvalstīm. Pērn kopējais saražotā papīra apjoms sasniedza 9154 tonnas, tai skaitā eksporta tirgiem - 7735 tonnas. Uzņēmums 2012.gadā strādāja ar 3,2 miljonu latu apgrozījumu un 7550 latu peļņu, savukārt 2011.gadā "Līgatne" strādāja ar 3,6 miljonu latu apgrozījumu, taču cieta 205 239 latu zaudējumus.

Jau ziņots, ka riska kapitāla investīciju uzņēmums "BaltCap" ir pārdevis tā pārvaldītajiem investīciju fondiem "Baltic Investment Fund III C.V." un "Baltic Investment Fund III L.P." piederošās kapitāla daļas SIA "Papīrfabrika "Līgatne"". Darījuma rezultātā par 58,02% kapitāla daļu īpašniekiem ir kļuvušas AS "Valsts papīru spiestuve" un AS "Rīgas zīmogu fabrika", kuras ir nolēmušas darījuma noteikumus nepubliskot.

"Piesaistītais stratēģiskais investors ļaus nodrošināt uzņēmumam jaunas attīstības iespējas nākotnē un sekmīgi turpināt jau iepriekš paveikto. Pēdējo piecu gadu laikā uzņēmums ir paplašinājis produkcijas sortimentu, iekarojis jaunus eksporta tirgus un veicis būtiskas investīcijas produkcijas kvalitātes uzlabošanā un ražošanas procesu modernizācijā," norāda Āboliņš-Ābols.

"Papīrfabrikas "Līgatne"" īpašnieki līdz šim bija Džērsijā reģistrētais "Baltic Investment Fund III L.P." (49,23%), Nīderlandē reģistrētais "Baltic Investmment Fund III C.V." (8,79%), Guntis Pīrāgs (20,99%) un Valts Klucis (20,99%).

"BaltCap" ir vadošā riska kapitāla investīciju kompānija Baltijas valstīs, kura darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā kopš 1995.gada. Kompānijas kopējo pārvaldīto fondu apjoms ir sasniedzis 190 miljonus eiro (133 miljonus latu), un kopš darbības pirmsākumiem ir veiktas vairāk nekā 60 investīcijas.

LETA

Citi šobrīd lasa

Zēns pabeidz pamatskolu, bet nepazīst ne zāģi, ne ēveli un virpu 2
Odiozais šovmens gaida, kad Pugačova izvāksies no pils — grib to pārvērst superkrematorijā 2
Kāpēc Ufo staigā ar kaklā pakārtu mājas atslēgu?
Tēmas: Līgatne
Pievienot komentāru