Pasaulē
2024. gada 15. maijs, 13:50

Dažas krievu iebrucēju kājnieku grupas iekļuvušas Vovčanskā; turpinās smagas cīņas

Jauns.lv

Krievu kājnieku grupas iegājušas Vovčanskā, Harkivas apgabalā. Okupanti mēģina nostiprināties pilsētas ziemeļu daļā, un kaujas turpinās, vēsta Ukrainas Aizsardzības ministrijas spīkers Dmitrijs Lazutkins.

"Ja runājam par situāciju Vovčanskā, tad ienaidnieks cenšas nostiprināties pilsētas ziemeļu daļā, mēģina ieiet ar nelielām kājnieku grupām. Mūsu uzdevums ir iznīcināt ienaidnieku, neļaut tam iegūt vairāk spēka un nostiprināties," sacīja runātājs.

foto: EPA/Scanpix
Dzīvojamā ēka, kas bojāta nesenās krievu iebrucēju apšaudes laikā Vovčanskas nomalē, Harkivas apgabalā. 2024. gada 11. maijā.

Pēc viņa teiktā, Ukrainas militārpersonas, pateicoties FPV bezpilota lidaparātiem un artilērijai, efektīvi strādā pret iebrucējiem. Īpaši, kad ienaidnieks ar tehniku pieved kājniekus.

"Savilktas rezerves. Tiešām ļoti efektīvas kaujas spējīgas vienības šobrīd ir pie Vovčanskas un notur šo virzienu. Bet jā, dažas kājnieku grupas pilsētā tiešām ir ienākušas," piebilda Lazutkins

Kā atzīmēja Aizsardzības ministrijas spīkers, šodien Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks Aleksandrs Sirskis par situāciju ziņoja prezidentam Volodimiram Zelenskim. Sirskis atrodas kaujas brigādēs, ko tagad vada brigādes ģenerālis Mihails Drapatijs.

"Līdz ar to kaujas darbs turpinās. Protams, situācija nav viegla, jo spriedze saglabājas. Ir tendence uz stabilizāciju, bet smagas cīņas joprojām turpinās. Ienaidnieks cenšas izstiept fronti, kaut kur sasaistīt mūsu spēkus. Mūsu uzdevums ir iznīcināt okupantus, un tas tiek darīts masveidā. Okupanti mirst Vovčanskas pieejās, tās apkārtnē un pašā pilsētā," atzīmēja spīkers.

Situācija Harkivas apgabalā

Naktī uz 10. maiju krievi uzsāka ofensīvu Harkivas apgabala ziemeļos. Iebrucēji mēģināja izlauzties cauri Ukrainas bruņoto spēku aizsardzībai Vovčanskas apgabalā.

Šobrīd šajā virzienā cīņa turpinās. Okupantiem izdevies ieņemt vairākus apdzīvotos punktus.

15. maijā soctīklos parādījās informācija, ka Krievijas karaspēks iegājis Vovčanskā. Ģenerālštābs ziņoja, ka 15. maijā uz pulksten 11:30 ienaidnieks neveic aktīvas operācijas, mēģina nostiprināties un pārgrupēties.

Krievu iebrucēju zaudējumi Ukrainā

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz 15. maija rītam sasnieguši 486 940 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1510 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24.februārī Krievija zaudējusi 7510 tankus, 14 508 bruņutransportierus, 12 538 lielgabalus un mīnmetējus, 1070 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 798 zenītartilērijas iekārtas, 351 lidmašīnu, 325 helikopterus, 10 015 bezpilota lidaparātus, 2199 spārnotās raķetes, 26 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 16 955 automobiļus un autocisternas, kā arī 2061 specializētās tehnikas vienību.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.