foto: AFP/Scanpix
Izskan versija, kāpēc patiesībā Putins no amata atcēla Šoigu
Pasaulē
2024. gada 13. maijs, 08:12

Izskan versija, kāpēc patiesībā Putins no amata atcēla Šoigu

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

ASV Kara izpētes institūta analītiķi uzskata, ka Krievijas vadonis Vladimirs Putins maina kadrus Krievijas aizsardzības iestādēs, lai pastiprinātu gatavošanos ieilgušajam karam ar Ukrainu un, iespējams, gatavotos nākotnes konfrontācijai ar NATO.

Jau vēstīts, ka Krievijas diktators Vladimirs Putins svētdien iecēla līdzšinējo aizsardzības ministru Sergeju  Šoigu par Drošības padomes sekretāru, savukārt aizsardzības ministra amatam izvirzīja līdzšinējo pirmo vicepremjeru Andreju Belousovu, ziņo Kremļa preses dienests.

Kā uzskata eksperti, šīs pārkārtošanās augstā līmenī pēc prezidenta vēlēšanām liecina, ka Putins sper ievērojamus soļus ekonomikas mobilizācijas un Krievijas aizsardzības un rūpniecības bāzes virzienā.

Aizsardzības ministrs amatā jāapstiprina parlamenta augšpalātai Federācijas padomei.

Jau ziņots, ka otrdien notika Putina inaugurācija Krievijas prezidenta amatā uz jaunu termiņu un pēc tam atkāpās premjerministrs Mihails Mišustins, kuru Putins atkārtoti izvirzīja valdības vadītāja amatam.

Nikolaju Patruševu, kurš bija Drošības padomes sekretārs kopš 2008.gada, bet pirms tam kopš 1999.gada bija FSB direktors, Putins atbrīvoja no amata "saistībā ar pāriešanu citā darbā". Netiek minēts, kāds būs viņa jaunais amats.

Šoigu bija aizsardzības ministrs kopš 2012.gada. Kopš 90.gadu pirmās puses viņš bija ārkārtējo situāciju ministrs, bet 2012.gadā pusgadu bija Maskavas apgabala gubernators.

68 gadus vecais Šoigu tiek uzskatīts par Putinam tuvu personu, viņs ir medījis un atpūties kopā ar diktatoru. Šoigu ir viens no valdošās partijas "Vienotā Krievija" dibinātājiem. Tomēr režīmu atbalstošie aktīvisti un blogeri viņu asi kritizē par Krievijas karaspēka neveiksmēm Ukrainā.

65 gadus vecais Belousovs, kurš pēc izglītības ir ekonomists, bija pirmais vicepremjers kopš 2020.gada. Viņa pārziņā bija ekonomikas jautājumi. 2012.-2013.gadā viņš bija ekonomikas attīstības ministrs,  bet no 2013. līdz 2020.gadam - prezidenta padomnieks ekonomikas jautājumos.