Pasaulē
2024. gada 2. janvāris, 14:06

VIDEO: Krievija atzīst nejaušu savas teritorijas apšaudīšanu

Jauns.lv/LETA

Veicot plašu aviācijas uzbrukumu Ukrainai, Krievija otrdien nejauši bombardējusi arī kādu ciematu Voroņežas apgabalā Krievijas dienvidos, kas atrodas netālu no Ukrainas robežas, atzinušas Krievijas amatpersonas, apgalvojot, ka neviens incidentā nav cietis.

Aviācijas un kosmosa spēku lidojuma laikā otrdien ap plkst.9 pēc Maskavas laika (plkst.10 pēc Latvijas laika) "virs Petropavlovkas ciema Voroņežas apgabalā notikusi anormāla aviācijas munīcijas izlāde", Krievijas ziņu aģentūras citē armijas paziņojumu.

Petropavlovka atrodas 150 kilometru attālumā no Ukrainas robežas.

Krievijas Aizsardzības ministrija atzina, ka incidentā, kurā nokritusi spārnotā raķete H-101, sabojātas sešas privātmājas.

Sākta notikušā izmeklēšana. "Notikuma vietā strādā komisija, lai izvērtētu bojājumu raksturu un palīdzētu māju atjaunošanā," paziņoja ministrija.

Voroņežas apgabala gubernators Aleksandrs Gusevs informēja, ka dažiem Petropavlovkas iedzīvotājiem tiek nodrošināta pagaidu dzīvesvieta.

Arī viņš apgalvoja, ka cietušo nav, bet "postījumi nodarīti septiņām mājsaimniecībām".

Pērn aprīlī Krievijas armija atzina, ka tās kaujas lidmašīna nejauši nometa bumbu virs Belgorodas, kas ir netālu no Ukrainas robežas, izraisot eksploziju.

Jau vēstīts, ka Krievija uz Ukrainu naktī uz otrdienu izšāvusi 99 raķetes, no kurām 72 notriekuši ukraiņu zenītartilēristi. Kā informēja Ukrainas armijas virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs, notriektas visas desmit hiperskaņas raķetes "Kinžal", 59 no 70 spārnotajām raķetēm H-101, H-555 un H-55, kā arī visas trīs spārnotās raķetes "Kalibr".

Otrdienas rītā divas lielākās Ukrainas pilsētas - Kijiva un Harkiva - tika pakļautas masīvam raķešu triecienam, kurā gājuši bojā vismaz četri cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši ievainojumus.