Netālu no Latvijas robežas nemierīgi: Pleskavā atkal uzbrūk droni, trauksme arī citur Krievijā
Pleskavas apgabala gubernatoram Mihailam Vederņikovam grūti laiki
Pasaulē
2023. gada 1. septembris, 07:54

Netālu no Latvijas robežas nemierīgi: Pleskavā atkal uzbrūk droni, trauksme arī citur Krievijā

Jauns.lv/LETA

Pleskavai, kur pirms divām dienām dronu uzbrukumā lidostai tika sabojātas četras armijas transportlidmašīnas, naktī uz piektdienu atkal uzbruka droni un pilsētā darbojās pretgaisa aizsardzība. Krievijas "Telegram" kanāli publicēja videoierakstus, kuros bija dzirdamas šāvienu skaņas.

"Pleskavā atkal ir dzirdama apšaude. Pēc vietējo iedzīvotāju sniegtas informācijas, pilsētā arī darbojas pretgaisa aizsardzība - domājams, atvairot bezpilota lidaparātu uzbrukumu," teikts ziņojumā. 

Situāciju vēlāk komentēja Pleskavas apgabala gubernators Mihails Vederņikovs.

"Krestu rajonā viena gaisa telpas kontroles posteņa novērotāji pamanīja debesīs atsevišķu nezināmu objektu. Video ir redzami pasākumi tā neitralizācijai. Uz zemes nekādu seku nav. Sīkākas ziņas būs vēlāk," rakstīja gubernators.

Krievijas mediji vēsta, ka uzbrukumi notikuši arī citur, piemēram, Piemaskavā un Kurskas apgabalā, kā arī atkal apdraudēta darbība Maskavas lidostās Domodevodā un Vnukovā.

Pēc pirmā uzbrukuma Krievijas propagandisti jau kratīja pirkstu Baltijas valstu virzienā, Vladimirs Solovjovs atkal prasīja, lai Baltijas valstis nolīdzinātu ar zemi.

Pleskava atrodas apmēram 800 kilometrus no Ukrainas robežas, bet Pleskavas apgabals robežojas ar Latviju un Igauniju.

Pleskavā ir bāzēts 334.militārā transporta aviācijas pulks.

Dronu uzbrukums Pleskavas lidostai Krievijā, 80 km no Latvijas robežas. 2023. gada augusts

Aculiecinieki vēstīja, ka otrdienas vakarā, 29. augusta, vakarā plkst.23.40 Pleskavas lidostā nogranduši sprādzieni un izcēlies ugunsgrēks. Pleskavas iedzīvotāji raksta, ka ...

gallery icon
6