Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Prātam neaptverami, taču Krievijas kara atbalstītāju reakcija uz Čerņihivā notikušo mēdz būt arī joki par mirušiem bērniem. (Foto: ddp/abaca press/ Vida Press) (Foto: Foto: ddp/abaca press/ Vida Press)

"Pārdodu bērnu kurpītes, nevalkātas," krievu "Telegram" kanāls prātam neaptverami ņirgājas par Čerņihivas upuri - sešgadīgo Sofiju 2

Pasaulē
2023. gada 21. augustā 17:09 2023. gada 21. augustā 17:09
  Jauns.lv
Kremļa atbalstītāju sociālos tīklus, domājams, var sadalīt kā aisbergu - ir tā redzamā daļa, kur krājas oficiāli propagandas paziņojumi, ir agresīvāka militāro blogeru daļa, kurā atrodama Kremlim tīkami pasniegta kara brutalitāte, un tad ir pati pagrīde - kurā, šķiet, saturu veido no sirds un prāta atbrīvotie.

Sociālajos tīklos pēc nesenā uzbrukuma Čerņihivai plaši atrādīts kāda visnotaļ populāra Kremļa uzsāktā kara atbalstītāja "Telegram" konts "Alex Parker Returns".


Šajā kanālā regulāri nicināti un apsmieti ukraiņi. Izrādās, tā veidotāji gatavi ķerties klāt pat bērniem, arī tiem, kurus Putina karaspēks nonāvējis ar raķetēm.

Kāds no ierakstiem sastāv no bildes ar piemiņas vietu mazgadīgai meitenei un teksta: "Čerņihiva. Pārdodu bērnu kurpītes, nevalkātas."

Šādi par Čerņihivas postažu un ciešanām joko "Telegram" Kremļa atbalstītāju grupās. (Foto: Telegram)

Teksts ir aizgūts no izdomāta, ļoti populāra šausminoša, īsstāsta, kuru nereti piedēvē rakstniekam Ernestam Hemingvejam, taču skaidra šī sešu vārdu teikuma izcelsme nav zināma.

Šoreiz konkrētajā "Telegram" grupā tas izmantots, lai pasmietos par raķešu apšaudes upuri - bērnu Čerņihivā.

Vēl jo vairāk sirdi lauž krievu valodā rakstīto komentāru un emotikonu gūzma pie šī ieraksta - ir redzams, ka lielam skaitam kanāla sekotāju tas ir licies pat ļoti smieklīgi.

Saistītās ziņas

Okupanti Čerņihivā nogalinājuši 6 gadus vecu meitenīti - Sofiju
Krievu raķetes triecienā Čerņihivā ievainoto skaits pieaudzis līdz 148
Kamēr krievu raķete nogalina civiliedzīvotājus Čerņihivas Drāmas teātrī, Krievijas vēstniecība Latvijā žēlojas par "ukraiņu terora aktiem" 2

Okupanti nebeidz terorizēt Ukrainas iedzīvotājus

Jau vēstīts, ka 19. augustā Krievijas raķetes triecienā Čerņihivā starp vairākiem nogalinātajiem bija arī sešus gadus vecā Sofija.

Viņa ir viena no septiņiem cilvēkiem, kuri zaudēja dzīvību okupantu raidītas ballistiskās raķetes triecienā Čerņihivas teātrim, kur tobrīd notika dronu izstāde un atradās daudz civiliedzīvotāju.

Sofija bija vienīgais un ilgi gaidītais bērns viņas vecāku Olgas un Oleksandra ģimenē. Patlaban Sofijas māte atrodas slimnīcā, savukārt tētis ir armijā un cīnās par Ukrainas brīvību, informē viņu ģimenes draugs.

Citi šobrīd lasa

"Vai karš atnāks arī pie mums?" Psihologi no Lietuvas iesaka vērtīgus padomus tiem, kuri izjūt reālas bailes 1
Elīnas Didrihsones vīrs neapdomīgi iztērējis gandrīz visu ģimenes budžetu
FOTO: naktī Okupācijas muzeja telpā iemests degmaisījums 3
Skatīt visus komentārus