foto: creativephototeam / Alamy/ Vida Press
Ukraina: Krievija gatavo kārtējo provokāciju Zaporižjas AES
Zaporižjas AES aiz okupantu iznīcinātās Kahovkas ūdenskrātuves
Pasaulē
2023. gada 19. jūlijs, 23:26

Ukraina: Krievija gatavo kārtējo provokāciju Zaporižjas AES

Jauns.lv/LETA

Krievijas karaspēka ieņemtajā Zaporižjas atomelektrostacijā (AES) okupanti tuvākajā laikā plāno jaunu provokāciju ar smagā bruņojuma izmantošanu, trešdien pavēstīja Ukrainas Galvenā izlūkošanas pārvalde (HUR).

"Tuvākajā laikā okupanti, kā šķiet, plāno kārtējās bruņotās provokācijas sarīkošanu Zaporižjas AES," teikts izlūkdienesta paziņojumā.

Šī mērķa labad Krievijas Federālā Drošības dienesta (FSB) militārās pretizlūkošanas dienests okupantu kontingenta personālsastāva vidū izplata informāciju par Ukrainas spēku it kā gatavoto triecienuzbrukumu Zaporižjas AES.

"Okupantu specdienests apgalvo, ka jūlija beigās tiks organizēta atomstacijas "sturmēšana", kurā it kā būtu jāpiedalās "trieciengrupām" un vārdā neminētām "Ukrainas brīvprātīgo bruņotajām vienībām"," teikts paziņojumā.

HUR uzskata, ka šādas informācijas tiražēšana var liecināt par to, ka okupanti gatavo operāciju "zem sveša karoga", kas novedīs pie plašas avārijas Zaporižjas AES.

Atbilstoši esošajai informācijai šobrīd tiek gatavota kārtējā spēkstacijas apšaudes imitācija, lai apsūdzētu Ukrainu.

HUR šādas darbības dēvē par "kodolterora aktu".

Zaporižjas AES krievu okupācijā

Eiropas lielāko atomelektrostaciju Zaporižjā Krievijas armija sagrāba 2022. gada 4. martā. Pēc okupantu kontrolētās Kahovkas HES uzspridzināšanas pastāv bažas, ka ...

gallery icon
10

Ukraina vairākkārt uzsvērusi, ka tikai Zaporižjas AES nonākšana pilnīgā Ukrainas un Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) kontrolē, kā arī plašas demilitarizētas zonas izveide ap spēkstaciju spēs garantēt AES drošu ekspluatāciju.

Krievijas karaspēks sagrāba Zaporižjas AES 2022.gada 4.martā.

Kopš tā laikā vairākkārt tikusi publiskota informācija par AES teritorijas, vairāku energobloku un dzesēšanas dīķa mīnēšanu.