Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Mirusi leģendārā dziedātāja Tīna Tērnere

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
24. maijā 21:54 2023. gada 24. maijā 21:54
  Jauns.lv
83 gadu vecumā mirusi amerikāņu dziedātāja, dziesmu autore, dejotāja, rakstniece un aktrise Tīna Tērnere, paziņojusi viņas preses pārstāve.

"Tīna Tērnere, rokenrola karaliene šodien 83 gadu vecumā mierīgi mirusi pēc ilgstošas slimības savās mājās netālu no Cīrihes, Šveicē. Ar viņas aiziešanu pasaule zaudē mūzikas leģendu un paraugu," teikts paziņojumā.

Tīna Tērnere 2019. gada novembrī. (Foto: EMPICS Entertainment / Scanpix)

ASV dzimusī zvaigzne bija viena no visairāk mīlētākajām sieviešu rokdziedātājām, kas pazīstama ar savu harizmu uz skatuves un virkni mūzikas hitu, vēsta BBC.

Tīna Tērnere ar vīru Ervinu Bahu un TV personību Opru Vinfriju šā gada 8. novembrī Ņujorkā apmeklējot Brodvejas mūziklu “Tina”, kas ir biogrāfisks stāsts par leģendārās dziedātājas dzīvi un karjeru. (Foto: AP/Scanpix)

Tērneres muzikālā karjera ilgusi vairāk nekā 50 gadus. Par saviem darbiem viņa saņēmusi daudzas balvas (tai skaitā 11 "Grammy" balvas) un par ieguldījumu rokmūzikas attīstībā ir iemantojusi titulu "Rokenrola karaliene".

Tērnere ir viena no pasaulē ievērojamākajām mūziķēm, tāpat viņa tiek uzskatīta par visvairāk panākumus guvušo sieviešu kārtas rokmūziķi un žurnāls "Rolling Stone" viņu nosaucis par vienu no visu laiku labākajiem dziedātājiem.

Savus ierakstus viņa ir pārdevusi vairāk nekā 200 miljonos kopiju. Izdevusi 10 studijas albumus, piedalījusies kā dziedātāja 96 filmu skaņu celiņu ierakstos. Dažās filmās piedalījusies arī kā aktrise. Nozīmīgāko no savām lomām Tērnere atveidojusi filmā "Trakais Makss 3" ("Mad Max Beyond Thunderdome", 1985), par ko saņēma balvu "Image Award" kā izcilākā aktrise galvenajā lomā.

Tīna Tērnere ar pirmo vīru Aiku Tērneru. (Foto: Credit:Topham Picturepoint ©1999/Scanpix)

Savu karjeru Tērnere uzsāka kopā ar mūziķi Aiku Tērneru. Viņi iepazinās 1959. gadā, apprecējās 1962. gadā. Kopdzīves laikā Aiks bija vardarbīgs pret sievu un neuzticīgs, bija atkarīgs no narkotikām. 1976. gadā Tīna Tērnere viņu pameta un 1978. gadā viņi izšķīrās oficiāli.

Tīna Tērnere ar vīru Ervinu Bahu 2013. gadā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Kopš 1994. gada Tērnere apmetās uz dzīvi Šveicē, īpašumā Cīrihes ezera krastā. 2013. gadā viņa ieguva Šveices pilsonību. Tajā pašā gadā, pēc 27 gadus ilgām attiecībām, Tērnere apprecējās ar savu partneri, Vācijā dzimušu mūzikas ierakstu producentu Ervinu Bahu.

Saistītās ziņas

Tīna Tērnere priecīga atzīmēt 80. dzimšanas dienu - pēc pārciesta insulta, vēža un nieres pārstādīšanas 2
Tīna Tērnere tiek pie sava muzeja ASV
Tīna Tērnere otro reizi iestūrēs laulību ostā

 

Citi šobrīd lasa

VIDEO: Luka Banki pastāsta par savu ģimeni un atklāj, kāpēc lauku darbi viņam īpaši nepadodas
Rīdziniece Jeļena izliekas par mirušu un sarīko savas bēres, lai izvairītos no apsūdzības
Krievijā nekas nepaliek nepamanīts: olimpiskā čempione, kas nodeva Putinu, spērusi nākamo soli